Gry planszowe na Polach Chwały i ich promocja

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe na Polach Chwały i ich promocja

Post autor: Raleen »

Z istotnych informacji dot. planszówek na imprezie:

- na tegorocznych Polach Chwały będzie premiera gry "Orły i rakiety"
- dołączył też do nas Adam Niechwiej ze "Szczekocinami 1794" - będzie pokazywał swoją grę i sprzedawał.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Gry planszowe na Polach Chwały i ich promocja

Post autor: Leliwa »

Może warto by zacząć porządkować teren dany nam na pokazy.

Kto dokładnie?
Kiedy?
Z czym? Ja oprócz Waszyngtona mógłbym mieć jakąs prostą heksówkę francuską o średniowieczu.
Gdzie? - To chyba na miejscu się dowiemy. Z tego co czytałem trochę miejsca na planszówki jest.

Na razie jest nas chyba trzech i jeszcze zygfryd.

Do pokazów dobre byłyby też jako wprowadzenie Command&Colors (wersja antyczna i wszystkie inne) - jako przejścię między figurkami a grami planszowymi, albo Manoeuvre.
Czy ktoś to ma i chciałby pokazać? Ja posiadam podstawkę C&C ale trochę sfatygowaną, ładniejsza byłaby lepsza.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe na Polach Chwały i ich promocja

Post autor: Raleen »

Pokazy gier planszowych są w sali Rycerskiej, na parterze - to jest sala po sąsiedzku do sali Akustycznej (tej największej). Wejście bezpośrednio z dziedzińca zamkowego po prawej stronie.

- Samuel
- RyTo
- Leliwa
- Dajmiech
- zygfryd (Szczekociny i gry swojego wydawnictwa)

Pomóc ma nam także Konrad z Fortu Gier, również Marcon i Silver byli chętni wspomóc pokazy, pewnie będą także studenci od Samuela.
A także jak widać w temacie: hubertok i Bagu.

Być może pojawią się jeszcze 1-2 osoby.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Gry planszowe na Polach Chwały i ich promocja

Post autor: Silver »

Ja przykładowo zagrałbym z kimś znającym grę Orzeł i Gwiazda a do tej gry w każdej chwili mógłby się ktoś "zielony" przyłączyć albo i dwóch. Gra jest reprezentacyjna i widoczna.
Też mógłbym wziąć coś z rosyjskich bitewnych np. Srażenie bo reguły można wyjaśnić dosłownie w 5 minut - tylko to gra na 2 osoby.
Jakie jeszcze inne wieloosobówki można by zacząć np. w 2 lub 3 osoby a w trakcie kogoś dołączyć? Może wziąłbym coś z serii Napoleonic Wars, Wellington i Kutuzov?
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Gry planszowe na Polach Chwały i ich promocja

Post autor: RyTo »

Cokolwiek weźmiesz, pamiętaj, że Ty sam możesz w jednej chwili być przy jednej grze :)
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Gry planszowe na Polach Chwały i ich promocja

Post autor: Raleen »

Tak jak sugerował parę dni temu Leliwa, pora zwierać szeregi Koledzy! Czasu do rozpoczęcia imprezy zostało już niewiele.

Będę się kontaktował jeszcze z Wami mailowo, przemyślcie jakie gry chcecie pokazywać i kiedy, i musimy to jeszcze skoordynować czasowo.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Gry planszowe na Polach Chwały i ich promocja

Post autor: Samuel »

Ha, więc przygotowałem już małą prezentację, a plakaty są w przygotowaniu
Kpt. Bomba pisze:Awanturę powinny rozpętać dwie hostessy i potem pojedynek w błocie.
Sukces gwarantowany ;)
Niestety - środki ograniczone, myślałem, czy przy braku hostess moglibyśmy je zastąpić z którymś z organizatorów, ale obawiam się, że atrakcyjność przy takim Ersatzu spadłaby gwałtownie
I jeszcze prośba - ponieważ zepsuł mi się aparat (fotograficzny), a piszę reportaż z "Pól Chwały" dla niemieckiego czasopisma "Die Manoeverkritik", czy mógłbym liczyć na czyjeś zdjęcia z imprezy? Wiem, że w internecie będzie ilość niezliczona, ale mi chodzi przede wszystkim o jakieś fajne zdjęcia z naszych rozgrywek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”