W co gramy na Polach Chwały 2012

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

W co gramy na Polach Chwały 2012

Post autor: Franek Strzała »

Chetnie zagram i szukam wspolgraczy do gier:
1) ktore posiadam:
- Successors
- Republic of Rome
- Struggle of Empires
- Maria
- Here I stand

2) ktorych nie posiadam i licze ze ktos przywiezie:
- Virgin Queen

Generalnie interesuja mnie wszystkie wieloosobowki historyczne :)
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Bagu »

Wezmę:
- Zvezda,
- Barbarossa 1941 z dodatkiem bitwa o Dunaj i jeśli do tej pory wyjdzie to i Blitzkrieg 1940
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Franek Strzała »

Mozecie mnie liczyc do Strike of the Eagle.
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
kędzi
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: środa, 28 grudnia 2011, 00:08
Lokalizacja: Leszno/Inowrocław

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: kędzi »

Panowie jezeli dojadę, a taki mam zamiar i chociaż moim priorytetem będzie turniej OiM z chęcią zagram w pt i sb wieczór w jakąś ciekawą grę planszową (ciekawie brzmi "Królestwo Niebieskie")
GRECKIE POLIS Z/P
8/4
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Raleen »

kędzi pisze:Panowie jezeli dojadę, a taki mam zamiar i chociaż moim priorytetem będzie turniej OiM z chęcią zagram w pt i sb wieczór w jakąś ciekawą grę planszową (ciekawie brzmi "Królestwo Niebieskie")
Zalecałbym tylko jedno: zdecydowanie się wcześniej w co i jakieś przygotowanie się. Bo to często nie są eurogry, gdzie wystarczy wytłumaczyć zasady w 5 minut i jest ok. Właśnie osoby grywające w figurki mają nieraz takie skrzywioną wizję gier planszowych - dla nich to jest przerywnik między (bardziej interesującymi ich) figurkami.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Silver »

Mogę przywieźć: Britannia, Blitzkrieg general, Hannibal Barkas, Here I Stand, Imperium Romanum, Kutuzov, Napoleonic Wars, Onward Christian Soldiers, Orzeł i Gwiazda, Smuta, Sword of Rome, Wellington.
Ewentualnie dla 2 osób: 1805 Sea of glory, Fire in the sky, różne rosyjskie gry bitewne historyczne (Borodino, Kosowe Pole Srażienie – gra bitewna ale to szereg bitew w kampanii), Sauron, Savannah, Wiedeń 1683, To the last man.

W SPQR też jestem ogromnie chętny zagrać i w razie czego mogę przywieźć może nie całe pudło a konkretne materiały do danych bitew, też tych spoza pudełkowego wydania. Może bym się dołączył do innych gier z tej serii.
Ale też mógłbym zagrać w jakieś bitewne z kartami np. przykładowo BattleLore, Battles of Westeros, Warriors kings z dodatkiem.
A może w: Europe Engulfed lub jej drugą część rozgrywającą się w Azji.
Może ma ktoś Grand Fleet – to chyba łatwo wytłumaczyć – szkoda że instrukcji nie ma na sieci?

Nie wiadomo czy do Pól Chwały dostanę nówkę Crown of the roses – jestem w połowie tłumaczenia tej gry.
Oprócz tego przyłączyłbym się do jakiś innych wieloosobówek tylko wcześniej przydałoby się pobrać jakieś tłumaczonko po polsku chyba, że gry nie będę zbytnio skomplikowane.
Może ktoś przywiózłby np. Italia.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Franek Strzała »

Ostatnio zaczalem grac w Thirty Years War. Jak ktos ma ta pozycje to bardzo prosze o wziecie bo z wielka checia bym zagral.
pozdrawiam
Franek
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Samuel »

Witajcie
ja przez większość soboty i niedzieli będę zapewne zajęty przy promocji planszówek, ale pozostają piątek i sobota wieczór i mam nadzieję, zę uda się wtedy w coś zagrać.
Z mojej strony proponuję "Królestwo Niebieskie" (jak miło słyszeć, że tylu graczy chce się do niego dostać :) ) - od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem tego tytułu i gra robi naprawdę duże wrażenie, niestety - jest to dwuosobówka, a liczba egzemplarzy w Polsce niewielka, więc może trudno się będzie dopchać.
Moje dalsze egzotyczne propozycje to samoróbki - "Orzeł, Lew i Lilie" w nowym wcieleniu powinien być gotowy do boju (dla informacji tych, co nie zerkają na "Forum Autorów" - to sześcioosobowa gra oddająca konflikty europejskie od Wojny Trzydziestoletniej do Potopu Szwedzkiego), ponadto przywiozę przygotowaną kilka lat temu taktyczną grę w bitwy epoki napoleońskiej - wkrótce przedstawię je pod osąd Autorytetu w sprawach taktyki tj. RyTo, więc ktoś obiektywnie będzie mógł ocenić zalety i wady projektu.
Awatar użytkownika
kędzi
Caporal
Posty: 54
Rejestracja: środa, 28 grudnia 2011, 00:08
Lokalizacja: Leszno/Inowrocław

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: kędzi »

Raleen nie rób ze mnie jakiejś ofiary. Może to mało znaczące ale mam chyba wszystkie gry Dragona, i kilka innych "starych" tytułów. Jako młody chłopaczek dużo grałem, ale faktycznie moją fascynacją stały się figurki więc jeżeli jest to problemem... Będzie mi musiała wystarczyć "Gra o Tron" i "Beng".
GRECKIE POLIS Z/P
8/4
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Raleen »

kędzi pisze:Raleen nie rób ze mnie jakiejś ofiary. Może to mało znaczące ale mam chyba wszystkie gry Dragona, i kilka innych "starych" tytułów. Jako młody chłopaczek dużo grałem, ale faktycznie moją fascynacją stały się figurki więc jeżeli jest to problemem... Będzie mi musiała wystarczyć "Gra o Tron" i "Beng".
OK, jak masz wszystkie gry Dragona to nie mam pytań. Chciałem tylko usprawnić umawianie się. Z doświadczenia wiem, że czasami tak to właśnie bywa, nawet z zaawasowanymi graczami i przez to czasem ciężki im potem zagrać. Więc nie miej mi proszę za złe tych uwag.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Silver »

Polecam mało znaną grę Smuta, którą mogę przywieść. Jest produkcji rosyjskiej i to wieloosobówka niekrótka. Mogę przesłać tłumaczenia zresztą jak do kilku innych. Ta i kilka innych rosyjskich można teraz już łatwiej kupić zamawiając z Rosji.
Awatar użytkownika
Franek Strzała
Sergent-Major
Posty: 152
Rejestracja: wtorek, 30 czerwca 2009, 19:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Franek Strzała »

Poniewaz bardzo zalezy mi na tym aby zagrac w Virgin Queen zbieram ekipe na piatek i/lub lub sobote. Bardzo prosze o wpisywanie sie na liste nickiem i w nawiasie jaki dzien wam pasuje. Gry niestety nie posiadam wiec super jak zglosi sie tez posiadacz gry.

1. Franek Strzala ( piatek i/lub sobota)
2.
3.
4.
5.
6.

Dodatkowo zbieram ekipe na Sukcesorow ( gre posiadam). prosze rowniez o padanie kiedy mozecie grac. Jak sie uzbiera komplet do gier zdecydujemy ktorego dnia w co gramy.

1. Franek Strzala ( piatek i/lub sobota)
2.
3.
4.
Ostatnio zmieniony środa, 22 sierpnia 2012, 21:30 przez Franek Strzała, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Franek
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: hubertok »

Silver co to za wieloosobowka blitzkrieg general? weź fire in the sky - z chęcią bym zobaczył jej potencjał. Byłbym też gotów zagrać w Orła i gwiazdę na 4 osoby.
Ktos gdzieś pisał o checi na stare ardeny dragonowskie - z przyjemnoscią odświezylbym sobie tego calkiem udanego dinozaura :)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Silver »

Fire in the sky mogę wziąć ale to samoróbka i pewnie rozgrywka może być prawie całodzienna.
Blitkrieg firmy UGG nie jest zbyt ambitną grą wieloosobową ale można nawet do 8 osób rozegrać całą 2 wojnę światową na mapie całego świata podzielonego na strefy. Myślę że do rozgrywki można dołączyć w każdej chwili i opuścić także a inni gracze przejmują rolę sojusznika jakim są przykładowo: ZSRR, Chiny, USA, Anglia, Francja.
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... eg-general
Na Orła i Gwiazdę zawsze jestem bardzo chętny ale na kompletna kampanię.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: hubertok »

Z chęcią bym zagrał w Blitzkrieg General - wydaje się chyba niezbyt skomplikowana a może być całkiem przyjemna.
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”