W co gramy na Polach Chwały 2012

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Silver »

Ja nie raczej nie lubię gier planszowych o 2 Wojnie ale dla Blitkriega zrobiłem wyjątek bo to wieloosobówka i z kartami. Natomiast Fire in the sky traktuje o walkach na Pacyfiku a to miejsce mnie z tamtych lat najbardziej interesuje tylko, że gra jest samoróbką (nie mogłem za nic zdobyć oryginała) i nie wiem czy korzystnie byłoby pokazywać ogółowi taki proceder.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: hubertok »

Silver pisze:Ja nie raczej nie lubię gier planszowych o 2 Wojnie ale dla Blitkriega zrobiłem wyjątek bo to wieloosobówka i z kartami. Natomiast Fire in the sky traktuje o walkach na Pacyfiku a to miejsce mnie z tamtych lat najbardziej interesuje tylko, że gra jest samoróbką (nie mogłem za nic zdobyć oryginała) i nie wiem czy korzystnie byłoby pokazywać ogółowi taki proceder.
Ja mam nówkę nie śmiganą - nawet nie miałem czasu zagrać ani nauczyć się reguł - chcesz to Ci mogę sprzedać :)
Czyli mimo niechęci w Blitzkrieg zagramy ;)?
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Silver »

Jeśli znajdzie się jeszcze ktoś chętny to mogę zagrać w Blitzkrieg ale raczej gdy nie będzie ciekawszych propozycji wieloosobowych.
FITS raczej nie kupię.

Prawdopodobnie będę mógł być w Krakowie/Niepołomicach już w południe - mógłbym z kimś wcześniej zacząć rozgrywkę tylko by było gdzie.
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Marcon »

Jak coś to ja piszę się na jakąś wieloosobówkę (VQ lub HiS). Z chęcią zagrałbym też w końcu w Orła i Gwiazdę.
Od siebie mogę wziąć. Jakąś heksówkę (do wyboru: nowe Ardeny, Stalingrad, Grunwald, Wiedeń), Hannibala Barkasa, Sciezki Chwały i polskich Sukcesorów.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Raleen »

Jeśli chodzi o heksówki mam w planach zachęcenie miejscowej młodzieży z Niepołomic (która kiedyś okazała się bardzo chętna, zagrywając się w stary dragonowski "Grunwald 1410"). I po głowie chodzą mi właśnie głównie "Ardeny 1944", jako stosunkowo proste na początek. Ale np. "Orzeł i Gwiazda" też mógłby być, do tego ma instrukcję po polsku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Marcon »

Myślę ze Grunwald też mógłby być, jak coś to mogę wziąć oba tytuły (Grunwald i Ardeny). Teraz tylko zachodzi pytanie czy to faktycznie dobre gry dla początkujących. Jeżeli ktoś wie o co biega i grał w jakieś bardziej zaawansowane strategie np. na komputerze to pewnie mu się spodobają i się wciągnie (tak w sumie było ze mną). Z drugiej strony, na pewno te gry nie nadają się do "łapanek" i prezentacji, po prostu są trochę hmmm... za długie i trochę zbyt żmudne.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Raleen »

To by nie było raczej z łapanki, bo zamierzam wcześniej przygotować grunt podsyłając przepisy (zobaczymy jeszcze jak to wyjdzie).
Natomiast co do innych gier, jak macie lepsze pomysły nie ma sprawy. Ja żadnych tytułów nie zamierzam narzucać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Marcon »

W sensie że do lokalnej młodzieży? W sumie fajnie by było jakby w okolicy trochę graczy się złapało. I jak coś to mogę z kimś tam zagrać jakąś partię w Ardeny własnie czy coś.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Raleen »

Tak, z Niepołomic, a zastanawiam się czy by się nie udało jakoś uczniów z Wieliczki zachęcić. Jak masz jakiś pomysł to dobrze by było spróbować. Można się oczywiście podeprzeć stowarzyszeniem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Marcon »

Raczej średnio. W zeszły roku udało mi się namówić jedynie garstkę osób, żeby w ogóle zajrzała (np. fana bitewnego młotka żeby obczaił historycznych figurkowców), raczej żeby ktoś wpadł do nas jest mała szansa.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Silver »

A może ktoś mógłby przywieść Caesar The Roman Civil War z serii GBOH? Może są bitwy na więcej niż 2 osoby w tej grze lub pokrewnych.
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Petru Rares »

Potwierdzam swoje na Pola Chwały przybycie, będę od piatku popołudnia do niedzieli 13.00:

Przywiozę ze sobą
1. Washington's War, bo to proste i szybkie CDG
2. samoróbke Wilderness War, boć to miodna gra
3. Samoróbkę Reds! bardzo liczę na partyjkę w tą grę akurat
4. samoróbkę 2de Mayo

Mam nadzieje, że uda mi się także zagrać w Marię, może TS, tudzież jakaś wieloosobówka w stylu NW.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: RyTo »

Jeśli chodzi o Wojny Domowe Cezara, to znam z jego posiadaczy tylko Teufla, który nie będzie w tym roku w Niepołomicach. Wciąż pamiętam, jak kilka lat temu rozgrywaliśmy w większej grupie Farsalos... :o)
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Leliwa »

Będę miał
- Washington's War - do pokazów i grania.
- Reds! - jak Wargamer przywiezie zamówiony egzemplarz,
- Succesors III - tradycyjnie
- GBOH Alexander the Great Deluxe (plus Tyrant) - może coś wyjdzie z RyTo?
- trzy bitwy z XVI w. w systemie Musket & Pike (uproszczony nieco) Dreux 1562, Ivry 1590, Nieuport 1600. Dwie pierwsze niestety do wycięcia, ta trzecia to świeży wyrób VaeVictis (hiszpańskie Tercios kontra niderlandzkie Brygady)
- Pologne 1807 - gra z systemu Jour de Gloire Campagne (wyszło w Heksasim Allemagne 1813)
- Les Deux Bretange - CDG w systemie Wojny Trzydziestoletniej umieszczone w XIV-wiecznej Bretanii - liczę tu na Samuela.
Ostatnio zmieniony środa, 19 września 2012, 22:44 przez Leliwa, łącznie zmieniany 3 razy.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: RyTo »

Oby nic ze mnie nie wyszło! :)

Różne rzeczy się będą dziać, przy jakiejś planszy też w końcu zasiądę.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”