W co gramy na Polach Chwały 2012

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Leliwa »

Nie podejrzewam Cię, że jesteś nosicielem Obcego. ;)
Tylko nosicielem helleńskiej sztuki wojennej.
Amen.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Leliwa »

Petru Rares pisze:Potwierdzam swoje na Pola Chwały przybycie, będę od piatku popołudnia do niedzieli 13.00:

Przywiozę ze sobą
1. Washington's War, bo to proste i szybkie CDG
2. samoróbke Wilderness War, boć to miodna gra
3. Samoróbkę Reds! bardzo liczę na partyjkę w tą grę akurat
4. samoróbkę 2de Mayo

Mam nadzieje, że uda mi się także zagrać w Marię, może TS, tudzież jakaś wieloosobówka w stylu NW.
Potwierdzam, jeśli starczy czasu, udział w punkcie 3.
1. i 2. też lubię, choć może trochę za mało czasu być. Podobnież TS.
4. Nie znam tego drobiazgu.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Samuel »

leliwa pisze: - Les Deux Bretange - CDG w systemie Wojny Trzydziestoletniej umieszczone w XIV-wiecznej Bretanii - liczę tu na Samuela.
Tu też bardzo liczę na siebie :)
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Petru Rares »

leliwa pisze:
Petru Rares pisze:Potwierdzam swoje na Pola Chwały przybycie, będę od piatku popołudnia do niedzieli 13.00:

Przywiozę ze sobą
1. Washington's War, bo to proste i szybkie CDG
2. samoróbke Wilderness War, boć to miodna gra
3. Samoróbkę Reds! bardzo liczę na partyjkę w tą grę akurat
4. samoróbkę 2de Mayo

Mam nadzieje, że uda mi się także zagrać w Marię, może TS, tudzież jakaś wieloosobówka w stylu NW.
Potwierdzam, jeśli starczy czasu, udział w punkcie 3.
1. i 2. też lubię, choć może trochę za mało czasu być. Podobnież TS.
4. Nie znam tego drobiazgu.
2de Mayo, małe, krótkie 30 min-45 min, o powstaniu przeciw Francji w Madrycie w 1808, tłumaczenie zasad w 5-10 min, gra wysoce przyjemna ze względu na klimatyczne karty po 11 na stronę i tajemne wydawanie rozkazów jednostkom.
Awatar użytkownika
tsar
Caporal-Fourrier
Posty: 76
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: tsar »

Czołem. Ja naprawdę chętnie zagrałbym w Napoleonic Wars. Widzę, że Silver się zadeklarował, że przywiezie, w razie czego sam mogę również przywieźć. Jeszcze nie grałem, ale znam instrukcję.

Bardzo chętnie, jak zawsze Republic of Rome, jeśli by się znalazło kilku chętnych?

Raleen. Chętnie poprzestawiałbym żetoniki na heksach. Masz jakąś gierkę, do której instrukcję mógłbyś udostępnić mailowo, żebym wcześniej się zapoznał?

Pozdrawiam.
Zapraszam na Bitewny Zgiełk!
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Anomander Rake »

Przyjedziecie to zagracie. Nie przesadzajcie z tym umawianiem się na zapas, bo na miejscu będzie głównie czekanie na umówione rozgrywki. Konwenty są po to, żeby też trochę na żywioł pograć.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Silver »

Warto się umawiać bo wcześniej można przygotować sobie materiały do danej gry by nie tracić czasu na długie tłumaczenie zasad.
Ja z wielką niechęcią przystępował bym do gry, której przepisów bym nie przeczytał by nie popełniać jakiś katastrofalnych błędów.

Tzar - chętnie zagram w Napoleonic Wars i lepiej byłoby gdyby ktoś przyniósł swój egzemplarz bo mój jest już strasznie zużyty.
Może do tej gry dołączyliby się nowi gracze to zawsze przyjemniej się gra.
To może być jedna z tych gier do których od biedy można się w trakcie rozgrywki przyłączyć lub odejść.
Jeśli mamy promować nasze gry historyczne to warto przywieść i inne pozycje.
Już pisałem że wg mnie do takich ciekawych propozycji do których można w każdej chwili dołączyć się lub odejść należy niewątpliwie Orzeł i Gwiazda. Nie dość że genialny pomysł to i polska gra. Także do tego mogłyby się nadawać: Kutuzov i Wellington
Ja chętnie zagram w Orła i Gwiazdę ale w wersję najdłuższą czyli kampanię która może potrwać i pół dnia. Tylko nie w wersję zachodnią czyli Strike of Eagle.

Popatrzyłem na wszystkie wpisy dotyczące preferencji osób chcących się umówić i z tego co zaproponowaliście to mogę także przyłączyć się do: Sukcesorów (ale mam i grałem tylko w polska edycję), HISa, Hanibala Barkasa. Kontynuując temat to w ostateczności mogę zagrać 2-osobówki w: Wiedeń, Fire in the sky, Wildenress War, Commands&Colors (tu tak z ciekawości tylko bo gra bitewna i są karty – nie grałem w nią).

Ryto – pisałeś że przywiózłbyś War Galley – a może jednak jakąś większą bitwę w systemie SPQR rozegrać (np. Magnesia). Turniej w GboH chyba nie wypali?
Gry z systemu GboH są wspaniałe w odbiorze dla zaznajomionych z systemem i grających w nie w danej chwili. Ale dla postronnych to chyba na planszy w zaawansowanej fazie jest chaos różnorodnych kolorów i żetonów przemieszanych całkiem jakby bezwładnie. Co innego dla postronnego popatrzyć na np. Grunwald, Wiedeń ...

Oprócz tych gier o których w tym poście wcześniej napisałem (i mam i mogę przywieść) mogę przytargać coś z tego: Britannia, Imperium Romanum, Onward Christian Soldiers, rosyjską Smuta, Sword of Rome, 1805 Sea of glory, Espana 1936, Eagles of the empire Eylau , Hannibal RvC, Hammer of the scott , rosyjskie Borodino, Srażienie, Sauron, Savannah, To the last man.

Będę w Niepołomicach już po południu i mógłbym w piątek z kimś zacząć rozgrywki wcześniej.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Samuel »

Ja z przykrością muszę napisać, że z poprawionym wydaniem OLL na pewno nie zdążę na "Pola Chwały" - cóż, choroba nie wybiera :( , musiałem sobie ustawić preferencje i przygotowanie prezentacji było ważniejsze. Mam nadzieję, że mimo wszystko uda mi się niedługo skończyć i wtedy zawitam może do Łodzi i Warszawy, zwłaszcza, że ogromnie cenię sobie doświadczenie i rady Panów Braci z Mazowsza i nie wyobrażam sobie, by bez wysłuchania ich opinii wypuścić ten lokalny produkt Ziemi Krakowskiej ;).
Jeśli chodzi o granie, to moje upodobania są zapewne nietypowe i trochę fantastyczne (jeśli chodzi o inne dziedziny, również ;) ) - jakoś z oporami myślę np. o "Virgin Queen", nie mówiąc już o "Sukcesorach", natomiast z przyjemnością poznałbym kilka dwuosobówek, o których naczytałem się w postach, takich jak gry Zuckera (o ile pojawi się np. Clown, który mógłby mnie szybko w ich mechanikę wprowadzić), "No peace without Spain", "Unhappy King Charles", "Washington War", oczywiście "Dwie Bretanie". Z gier mi trochę znanych "Espagna 1936", "Orzeł i Gwiazda", "Kingdom of Heaven". Niestety, z tych tytułów tylko "Kingdom of Haeven" i "Unhappy King Charles" sam mogę przywieźć. Jeśli ktoś miałby interesującą grę typu "Card Driven" skupiającą się na wojnie morskiej najlepiej w epoce przednowoczesnej, z radością poznałbym taki tytuł.
Wraz ze mną przyjedzie, przynajmniej na pewien czas, mój Brat, być może uda mi się zwabić też paru studentów - jeśli chodzi o ich preferencje, to zdecydowanie "Virgin Queen". Ponadto namawiam sporą liczbę gości typu raczej "rodziny z dziećmi" i oczywiście, jeśli Rodzice lub Dzieci zechcą się pobawić w coś prostego, to pewnie będę musiał być do ich dyspozycji jako organizator - ot, np. "The First World War", ale myślę, że także "Orzeł i Gwiazda" nie przekracza możliwości początkującego gracza.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: RyTo »

Jeśli o mnie chodzi, to w kwestii turnieju GBoH - przywiozę ze sobą zasady, żetony i wybór map. Nie wiem, kto z 4-5 chętnych się do mnie zgłosi, ale będę w okolicy w piątek pod wieczór... potem w sobotę wyłączając ok. godziny na konferencję i jakieś trzy (?) na "prezentacje", podobnie w niedzielę.

War Galley - tyle że nie przywożę wersji GBoH ale coś innego o tym samym tytule.

Na większe bitwy mogę nie mieć czasu - może jakąś nocną porą? Zależy czy zgłoszą się Ci turniejowicze, czy nie.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Silver »

Samuel - Też chciałbym pograć w jakąś grę o tematyce morskiej z kartami i najlepiej wieloosobówkę ale są takie tylko o tematyce pirackiej.
Tworzy się dopiero np. „Naval war 1812” ale najbardziej czekam na Iron&Oak oraz Rebel Raiders z GMT.
A może tak z grubej rury i wykonam darmową grę print&play Inside the armor:
http://boardgamegeek.com/boardgame/3286 ... -the-armor

Przywiezie ktoś karciankę bitewną w którą można zagrać kampanię - Sun of York?
Ostatnio zmieniony środa, 26 września 2012, 22:19 przez Silver, łącznie zmieniany 1 raz.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Samuel »

Silver pisze:Samuel - Też chciałbym pograć w jakąś grę o tematyce morskiej z kartami i najlepiej wieloosobówkę ale są takie tylko o tematyce pirackiej.
Tworzy się dopiero np. „Naval war 1812” ale najbardziej czekam na Iron&Oak oraz Rebel Raiders z GMT.
A może tak z grubej rury i wykonam darmową grę print&play Inside the armor:
http://boardgamegeek.com/boardgame/3286 ... -the-armor
Ciekawe wiadomości - dziękuję :) Z tym, że mi nawet nie tyle chodzi o element karciany, co o skalę - oddanie dylematów strategicznych wojny morskiej, a nie skupianie się na praniu z dział jednego okrętu do drugiego, mówiąc w uproszczeniu :)
I w tym kontekście myślę że Rebel Raiders to mogloby być to o co chodzi, choć wolałbym sięgnąć przynajmniej dwa stulecia wcześniej :)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Silver »

Jest taka darmowa gra "Lions at sea - Lepanto" wydana w magazynie No Turkeys 4/2009.
Właściwie to mógłbym to wydrukować i zrobić.
Tylko nie chce mi się tłumaczyć - już mało czasu.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: hubertok »

Ja bym z chęcią przetestował wariant Ścieżek Chwały na 4 osoby :)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Samuel »

Silver pisze:Jest taka darmowa gra "Lions at sea - Lepanto" wydana w magazynie No Turkeys 4/2009.
Właściwie to mógłbym to wydrukować i zrobić.
Tylko nie chce mi się tłumaczyć - już mało czasu.
Myślę, że możemy to odłożyć do jakiejś mojej wizyty w "Agresorze" :)
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Re: W co gramy - Pola Chwały 2012

Post autor: Anomander Rake »

A ja zagram w co będzie okazja. A jak czasem nie będzie okazji to pooglądam pokazy. :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”