VIII Pola Chwały (27-29.IX.2013)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

VIII Pola Chwały (27-29.IX.2013)

Post autor: Raleen »

Powoli zbliża się termin kolejnej edycji imprezy (jak poprzednio - impreza odbywa się w ostatni weekend września, czyli 28-30.IX.2013). Sytuacja jest, jak to zazwyczaj bywa, dynamiczna, aczkolwiek lepsza niż rok temu.
Czasy mamy kryzysowe i np. w branży rekonstrukcyjnej wiele imprez się nie odbywa tego roku, natomiast nam udało się uzyskać poza dotacją z gminy także dotację z powiatu i z województwa (tutaj po raz pierwszy). Z nowości szykowanych na tą edycję, wspomnę, że pojawią się eksploratorzy (czyli panowie szukający różnych przedmiotów w ziemi z wykrywaczami metali itp. sprzętem).

Jak co roku, będą kombinacje z salami, aczkolwiek na chwilę obecną w czasie imprezy nie ma zarezerwowanych żadnych innych imprez (jak np. impreza samorządowa rok temu) czy ślubów na zamku, które także niejednokrotnie wiązały się z różnymi utrudnieniami. To dobrze wróży.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Jacek II Nowy
Caporal
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 22 maja 2006, 14:07
Lokalizacja: Szczucin

Re: VIII Pola Chwały

Post autor: Jacek II Nowy »

Ja już od jakichś 4 tyg mam opłacony pobyt w hotelu :)
Czyli będę :)
"Naprzód psy! Chcecie żyć wiecznie?!"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: VIII Pola Chwały

Post autor: Raleen »

Świetnie. Warto wcześniej zarezerwować i jeśli ktoś się zastanawia nad tą opcją, polecam pomyśleć o tym już teraz i do nich przedzwonić. Na przełomie sierpnia i września często brakuje już miejsc.

Z innych ciekawych wiadomości: szykuje się na tegorocznej edycji konferencja naukowa, już po raz drugi. Tym razem, jak wszystko na to wskazuje, będzie dużo większa niż poprzednio. Ma być podzielona na panele tematyczne. Jeden z paneli dotyczyć ma psychologii pola bitwy w różnych epokach historycznych. Dla miłośników Ardanta du Picq'a będzie jak znalazł.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VIII Pola Chwały (28-30.IX.2013)

Post autor: Samuel »

Tak, to ja jestem współorganizatorem owego panelu "Stres pola walki od epoki przednowożytnej po dzień dzisiejszy" (będą też dwa dalsze panele, o historii lotnictwa i trzeci, ogólnohistorycznowojskowy). Bliższe informacje postaram się podać za parę dni. Mam nadzieję, że zaangażowanie naukowe nie wyłączy mnie całkowicie z gier, choć zapewne do stołu dowlokę się nie prędzej niż w sobotę wieczór. ;)
Awatar użytkownika
Borsuk
Sous-lieutenant
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 14:19
Lokalizacja: Tarnów

Re: VIII Pola Chwały (28-30.IX.2013)

Post autor: Borsuk »

Jako że nie było nas w tamtym roku tak w tym znów będziemy z grą bitewną Face of War w realiach WW2
"Przejdziemy przez Niemców jak gówno przez kaczkę" - Gen. Patton
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VIII Pola Chwały (28-30.IX.2013)

Post autor: Silver »

Chciałbym przywieźć parę dosłownie gier by nie obciążać się zbytnio bo i tak do rozgrywek jest tylko część piątku oraz sobota; niedziela to wiadomo że tylko można coś nie coś dokończyć ewentualnie.
Najłatwiej byłoby przywieźć gry znane ale tym razem podpytam co do innych "nowych" którymi dysponuję bo chciałbym się jeszcze do takich rozgrywek przygotować.
Więc zrobię wywiad - czy ktoś zagrałby w coś z systemu Caesar Civil War GBOH oraz Crown of Roses.
Oczywiście mogę przywieźć inne już trochę ograne wieloosobówki.
No i przywiozę wieloosobową Smutę bo chyba jacyś chętni się znajdą.
A może zaszaleć i rozłożyć bardziej twardą strategię czyli Waterloo Dragona - tylko najlepiej umówić się na przynajmniej 4 osoby i zagrać w przyspieszonym tempie by nie zajęło to więcej niż 1 dzień lub z piątku na sobotę.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: VIII Pola Chwały (28-30.IX.2013)

Post autor: Leliwa »

O ile RyTo przybedzie, to bedzie mozna poprobowac i potestowac przygotowywana przez GMT kolejna odslone GBoH pt. "Hoplite". Ryszard jest jednym z testerow. Probowalismy to juz z RyTo i wyglada ciekawie. Jest kilka nowych pomyslow.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Borsuk
Sous-lieutenant
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 14:19
Lokalizacja: Tarnów

Re: VIII Pola Chwały (28-30.IX.2013)

Post autor: Borsuk »

Przez ostatni czas kiedy nas nie było unowocześniłem nieco zasady i rozgrywki aby były dostosowane do osób w różnym wieku :) Uproszczona wersja gry przyspiesza rozgrywkę aby nie nudzić dzieciaki zbędnymi zasadami a dla starszych mam zasady nieco wydłużające grę ale za to bardziej wprowadza zasady taktyczne i strategie :)
"Przejdziemy przez Niemców jak gówno przez kaczkę" - Gen. Patton
Awatar użytkownika
Borsuk
Sous-lieutenant
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 14 maja 2007, 14:19
Lokalizacja: Tarnów

Re: VIII Pola Chwały (28-30.IX.2013)

Post autor: Borsuk »

Oczywiście jak zwykle Normandia będzie w tym roku ale połączona z plażami Omaha :)
"Przejdziemy przez Niemców jak gówno przez kaczkę" - Gen. Patton
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: VIII Pola Chwały (28-30.IX.2013)

Post autor: Raleen »

Założyłem dwa osobne wątki do umawiania się na rozgrywki planszówkowe i figurkowe oraz na sprawy bezpośrednio związane z nimi. Tutaj będzie o wszystkim innym, czyli m.in. o ogólnej logistyce (np. noclegi) i inne informacje dotyczące imprezy, w tym pozostałych jej części i atrakcji.

Z tegorocznych nowości wspomnę, że:

1) odbędzie koncert zespołu "Hańba!"

Tutaj co nieco o zespole:
https://www.facebook.com/Hanba1926
http://www.karoryfer.com/hanba

2) Będzie duże stanowisko "World of Tanks" (mam nadzieję, że większość nie zdezerteruje grać w czołgi ;))
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: VIII Pola Chwały (28-30.IX.2013)

Post autor: RyTo »

leliwa pisze:O ile RyTo przybedzie, to bedzie mozna poprobowac i potestowac przygotowywana przez GMT kolejna odslone GBoH pt. "Hoplite". Ryszard jest jednym z testerow. Probowalismy to juz z RyTo i wyglada ciekawie. Jest kilka nowych pomyslow.
RyTo przybędzie, i to nie sam - nie wiem jednak jak dokładnie czasowo to będzie wyglądać. Najprawdopodobniej tym razem będę dojeżdżał z Krakowa, nie zaś nocował w Niepołomicach. W skrócie - będę miał mniej czasu na planszówki i na pewno nie będę siedział tylko przy nich (!). Dlatego też w tym roku nie angażuję się przy prezentacjach albo konferencjach.

"Hoplita" to nie problem, choć raczej Platej nie będziemy rozstawiać :) Także bez nich jest jeszcze sporo scenariuszy do wyboru. Marzeniem jest rozłożenie "War Galley", ale kto wie? Na pewno będę niedaleko jakiejś starożytności...
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: VIII Pola Chwały (28-30.IX.2013)

Post autor: Raubritter »

Ja się wybieram, najpewniej z kolegą Piotrkiem. I tyle wieści z frontu stołecznego :-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: VIII Pola Chwały (28-30.IX.2013)

Post autor: Raleen »

Poza mną z Warszawy wybiera się też Silver (jak widać w innym miejscu) i Petru Rares.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VIII Pola Chwały (28-30.IX.2013)

Post autor: Khamul »

Jak by ktoś jechał z okolic Katowic, to jadę autem i mam wolne miejsca.
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: VIII Pola Chwały (28-30.IX.2013)

Post autor: Sarmor »

Ja się wybieram z Warszawy, być może, że z lubą.
TheNode.pl – zapraszam!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”