VIII Pola Chwały - gry planszowe

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Maciejus_exe
Praefectus Castorium
Posty: 545
Rejestracja: poniedziałek, 15 października 2012, 11:11
Lokalizacja: Biłgoraj
Been thanked: 9 times

Re: VIII Pola Chwały - gry planszowe

Post autor: Maciejus_exe »

Raleen na prezentację "Ostrołęki 1831" zamierzamy przyjść :). "Orzeł i Gwiazda", muszę bliżej się przyjrzeć tej grze. Krętusa ciągnie do Sukcesorów, mnie zresztą również, więc mam nadzieję, że w coś uda nam się w sobotę zagrać :).
Tyle figurek do malowania, a tak mało czasu :).
Po tylu latach w końcu dorobiłem się instagrama : https://www.instagram.com/maciejus_miniature_painter/
a tutaj mój wyrób blogo-podobny: http://maciejus.blogspot.com/
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: VIII Pola Chwały - gry planszowe

Post autor: Namek »

Apropo Orła i Gwiazdy to w piątek jakoś koło 14stej planujemy rozpocząć z Sliverem i Khamulem growy maraton właśnie od tego tytułu. Mamy jeszcze jedno wolne miejsce więc chętnych zapraszam. Jeśli nie znajdzie się gracz mogący rozpocząć rozgrywkę punktualnie z nami to jest również możliwość dołączenia się w trakcie rozgrywki (dwie osoby grające daną stroną dzielą się frontami).

Natomiast w sobotę chciałbym zagrać w jakiś dłuższy tytuł w większym gronie, tak więc jeśli są na ten dzień przewidziane rozgrywki w HIS, VQ, RoR, NW lub Sukcesorów to byłbym bardzo zainteresowany.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VIII Pola Chwały - gry planszowe

Post autor: Silver »

Czy tak koło 14 lub wcześniej da się rozłożyć taka spora mapę gdzieś?
A w sobotę z tego co napisałeś to mogę zagrać w HIS czy coś z zestawu: NW, Wellington lub Kutuzow ale może jednak przełamię się i będzie ktoś chętny na pierwszą rozgrywkę w Crown of Roses do 4 osób (czy to taka jedyna bloczkowa gra na 4 osoby)?
A może (bo byli chętni) w emocjonującą rosyjską grę Smuta?
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VIII Pola Chwały - gry planszowe

Post autor: Silver »

Jednak w Niepołomicach mogę być później czyli około 16 więc jak przywieziecie Orła i Gwiazdę (możecie?) to możecie już wcześniej rozłożyć.
Możemy całą kampanię rozegrać w piątek gdy będziemy solidarnie w miarę szybko dokonywać ruchy.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: VIII Pola Chwały - gry planszowe

Post autor: Namek »

Tak OiG wezmę swój egzemplarz, najlepiej by było gdyby zebrała się pełna czwórka graczy to wtedy rozgrywka poszła by szybciej ze względu na to że każdy skupił by się na swoim froncie. Z kolei prowadzenie dwóch frontów wymaga dłuższej rozkminy i nasuwa więcej możliwości do rozważenia.
Silver pisze:Wellington lub Kutuzow ale może jednak przełamię się i będzie ktoś chętny na pierwszą rozgrywkę w Crown of Roses
W sobotę w pierwszej kolejności gdyby była możliwość to bym zagrał w coś z pośród gier które wymieniłem, w każdą z nich (poza sukcesorami w których nie grałem ale słyszałem wiele dobrego :) ) grałem w sumie 1-2 razy, trochę więcej w RoRa ale niestety solo :(. Jednak każdą z nich znam i wolał bym się zaprawiać w czym co znam niż poznawać nowe tytuły w które nie wiem kiedy będę miał znów okazję zagrać. Aczkolwiek jeśli powyższe założenie by nie wypaliły to również chętnie mogę zagrać w którąś z gier które zaproponowałeś. Zresztą mając całą sobotę na granie jest spora szansa że będę w stanie tego dnia wziąć udział w więcej niż jednej dłuższej rozgrywce tak więc potencjalnie mogę zagrać, jednak to już chyba będzie do określenia bardziej na miejscu.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VIII Pola Chwały - gry planszowe

Post autor: Samuel »

Myślę, że do RoR może się zebrać komplecik, ale ktoś to musi przywieźć :)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Re: VIII Pola Chwały - gry planszowe

Post autor: Arteusz »

Na Zimną Wojnę ktoś reflektuje?
Przywiozę tez Shifting Sands i Commands and Colors dla mniej ciężkiego grania.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: VIII Pola Chwały - gry planszowe

Post autor: Namek »

Samuel pisze:Myślę, że do RoR może się zebrać komplecik, ale ktoś to musi przywieźć :)
Hymm, obecnie RoRa nie mam przy sobie i nie wiem czy uda mi się go ściągnąć przed Piątkiem :/ więc fajnie by było gdyby ktoś inny dał radę zabrać swój egzemplarz.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: VIII Pola Chwały - gry planszowe

Post autor: Samuel »

Namek pisze:Hymm, obecnie RoRa nie mam przy sobie i nie wiem czy uda mi się go ściągnąć przed Piątkiem :/ więc fajnie by było gdyby ktoś inny dał radę zabrać swój egzemplarz.
Zaapeluję :)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: VIII Pola Chwały - gry planszowe

Post autor: Silver »

W piątek umówiony jestem chyba od 15-16 na Orzeł i Gwiazda i jeszcze 1 osoba może się dołączyć.
Wezmę: Crown of Roses (jeszcze nie grana), Smuta (rosyjska emocjonująca gra i byli na nią jacyś chętni), Bohaterowie wyklęci, Rok 1863.
Może ktoś chętny przykładowo na: Caesar Great Battles of Julius Caesar, Fire in the Sky, Sun of York, polski Tannenberg (na 3 osoby)?
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: VIII Pola Chwały - gry planszowe

Post autor: duc de Fort »

Ja bym zagrał w Caucassus Campaign, jak tylko czasowo się uda dopasować (znaczy wieczorem w piątek albo w sobotę).
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: VIII Pola Chwały - gry planszowe

Post autor: Khamul »

Hmm... wygląda na to, że PCh zacznę od OiG, ale gdyby ktoś chciał zagrać w piątek wieczorem w M&P (lub np. Cedar Creek z Glory III) to jestem chętny ;).
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”