X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Jubileuszowe, X Pola Chwały odbędą się 25-27 września 2015 r. czyli standardowo w ostatni weekend września.

Już dziś zapraszam w imieniu organizatorów.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Herman »

Wiem, że do konwentu pozostało jeszcze sporo czasu, ale że w tym roku planuję się wybrać to chciałem podpytać o sprawy zakwaterowania. Jak to wygląda na miejscu? Chciałbym kimnąć się w ludzkich warunkach za rozsądne pieniądze, a o takie trzeba zapewne zadbać wcześniej. Proszę więc o jakieś sugestie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Z soboty na niedzielę na pewno można się przespać za ludzkie pieniądze w schronisku przy obserwatorium astronomicznym, w domkach (z piątku na sobotę jest z tym zwykle problem). Biorą 30 zł za noc i jest to bardzo niedaleko zamku. Poza tym tańsze opcje to takie noclegi agroturystyczne. Całkiem sporo jest ofert tylko część dość kawałek od miejsca imprezy, tak że jak ktoś jest zmotoryzowany, to ma lepiej pod tym względem. Jest coś takiego jak baza noclegowa Niepołomic, więc rozejrzyj się może w ten sposób.

Jest oczywiście nocleg za darmo w pobliskiej szkole (ale tutaj nic poza podłogą szkoła nie oferuje).

Jest hotel na zamku (czterogwiazdkowy), na czas imprezy ze zniżkami dla uczestników (przy odpowiednio wczesnym zarezerwowaniu miejsc), ale nie wiem czy to się będzie mieścić w Twoim pojęciu "rozsądnej ceny".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Herman »

Panowie dzięki za podpowiedzi. Mamy już pokój na Zamku i w tym roku, jeśli nie wypadnie żadne zdarzenie losowe, widzimy się w Niepołomicach.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Silver »

Ja również nie szykuję się na imprezę. Myślę, że na zewnątrz nic nie zaskoczyłoby mnie nowego a tylko rozprasza od gier. Może kiedyś tam doczekamy się konwentu w Warszawie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

To jak się nie szykujecie to po co o tym pisać. Zależy Wam, żeby zniechęcać do tej imprezy?
Ja jak się na jakąś imprezę nie wybieram to nie ogłaszam wszem i wobec, że się nie wybieram, tylko się nie odzywam.
Tak samo na niedzielę Silver zniechęcałeś na Grenadiera i zniechęciłeś kilka osób, a bardzo fajnie było i pogoda i warunki do grania były lepsze w niedzielę jak w sobotę. Ci co byli, jak czmielon (po raz pierwszy), nie narzekali.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Silver »

No chyba nie myślisz że po tylko 1 moim poście (który zniknął w powodzi innych) ludzie nie przyszli i nie przyjechali do Warszawy?
A na niedzielę nikt na forum nie zapowiadał się. Gdyby ktoś taki chciał to by jednak napisał jakąś swą propozycje/zapytanie, a jak nie napisał to wcale nie nastawiał się na rozgrywkę.
Niestety boleję nad tym że tylko w sobotę były jakieś ciekawsze rozgrywki, mając w pamięci dawniejsze czasy.
Ale jednak masz racje i akurat na Pola Chwały niech ci co nie byli, niech sami przyjadą i ocenią.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Akurat ze 2 osoby mi wspominały, że po Twoim poście doszły do wniosku, że nie warto nic brać, bo "nic nie będzie".
Kiedyś był taki spot przed wyborami, gdzie był tłum ludzi, z których każdy mówił, że jego głos nie ma znaczenia. Chyba tutaj też pasuje.

Ja zachęcam - warunki do grania w Niepołomicach są takie, że nikt nie powinien narzekać. Można grać całą noc i z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę. Oświetlenie jest dobre. Sale dwie jakie mieliśmy przestronne, tak że ostatnio dla nikogo miejsca nie brakowało. Publiczność nikomu kto naprawdę jest zainteresowany graniem, nie przeszkadza, a wieczorem i nocą w ogóle jej nie ma. Impreza jest darmowa, jeszcze wyżywienie (częściowe) organizator zapewnia. Nie wiem czego można chcieć więcej od strony organizacyjnej. Nie wspomnę o pomieszczeniach (sale zamkowe), które dodatkowo stwarzają historyczną atmosferę.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

Niepołomice to na pewno "królowa konwentów" :) nic nie ujmując pozostałym (w tym także organizowanym przeze mnie przy Parku Jordana ;) ). W ramach rozpraszających atrakcji zapraszam na organizowaną przeze mnie konferencję naukową poświęconą psychologii boju - w piątek, ale zajdzie (niestety, z mojego punktu widzenia ;) ) na sobotnie przedpołudnie. Mam nadzieję, że tym razem jeszcze w czerwcu będę mógł podać szczegóły. :)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Silver »

Akurat ja starałem umówić się na jak najwięcej gier, zaprezentowałem cały wachlarz różnorodnych gier, byłem gotów sporo ich przynieść. Starałem się także zorganizować znajomych by zdecydowali się przyjść i to częściowo udało się.
Niestety nie było odzewu, też ze strony tych tajemniczych postaci o których piszesz (nie mają uprawnień by pisać na forum czy czekali na nie wiadomo co). Co więcej byli tacy, którzy napisali tu na forum, że nie przyjdą by grać w takich warunkach.
Już chciałbym by zakończyć temat konwentu w Warszawie z mojej strony; a warto zorganizować w stolicy prawdziwie planszówkowe spotkanie. Chciałbym w tym dziele jakoś dopomóc.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Poza osobami, które piszą na forach, dużo jest jeszcze ludzi, którzy nie piszą a tylko czytają. Nasze forum ma spore grono takich ludzi. Myślę, że pod względem organizacyjnym nie ma co porównywać Pól Chwały z Grenadierem. W Niepołomicach mamy do dyspozycji budynek, z dobrym oświetleniem, dostępny praktycznie całą dobę i do tego zlokalizowany tak, że jest w centrum imprezy.

Również uważam, że nie ma się co spierać i powinniśmy się starać stworzyć nową imprezę w Warszawie, ale imprezy potrzebne są w całej Polsce i trzeba starać się utrzymać te, które dobrze działają. Pola Chwały są pod tym względem jedną z najlepszych imprez. Gracze z różnych części Polski mają bliżej do jednych miejsc, dalej do innych, jednym pasują takie terminy, innym inne - więc nie ma się też co łudzić, że powstanie jakaś jedna impreza, która zastąpi wszystkie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Leliwa »

Samuel pisze:Niepołomice to na pewno "królowa konwentów" :) nic nie ujmując pozostałym (w tym także organizowanym przeze mnie przy Parku Jordana ;) ). W ramach rozpraszających atrakcji zapraszam na organizowaną przeze mnie konferencję naukową poświęconą psychologii boju - w piątek, ale zajdzie (niestety, z mojego punktu widzenia ;) ) na sobotnie przedpołudnie. Mam nadzieję, że tym razem jeszcze w czerwcu będę mógł podać szczegóły. :)
z tego co słyszałem jednym z przedmiotów konferencji będzie twórczość niejakiego Ernsta Jungera znanego pisarza i żołnierza frontowego z Wielkiej Wojny.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Herman »

To ja optymistycznie napiszę, że my się wybieramy debiutancko. Pisząc "my" mam na myśli siebie, Goluma i jeszcze jednego kolegę. Komplet uzupełnia bywalec tej imprezy, Franek Strzała. Śpimy na zamku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Na pewno warto się wcześniej umawiać, tylko nie na 10 gier naraz, bo potem są z tego tylko problemy i narzekania. I nie tak, żeby wypełnić cały plan pobytu graniem co do minuty, bo wiadomo, że część graczy zwykle chce gdzieś wyjść na chwilę, przejść się po imprezie - po prostu zrobić sobie chwilę przerwy. Tylko nieliczni są w stanie nieprzerwanie trwać przy stole przez bardzo wiele godzin.

W tym roku będzie 10, jubileuszowa edycja imprezy, jeśli ktoś zastanawia się czy warto się wybrać, myślę, że właśnie w tym roku szczególnie warto.

Odnośnie planowania rozgrywek i ogólnie udziału w imprezie - myślę, że jak zaczniemy wszyscy wcześniej, powinno się to przyczynić do lepszej organizacji (przynajmniej naszej części planszówkowej).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Samuel »

leliwa pisze:z tego co słyszałem jednym z przedmiotów konferencji będzie twórczość niejakiego Ernsta Jungera znanego pisarza i żołnierza frontowego z Wielkiej Wojny.
Ten akurat referat jest jednym z dwu jeszcze nie potwierdzonych - mam jednak nadzieję, że wkrótce będę mógł przedstawić pełną listę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”