X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Khamul »

I ja też chciałem podziękować za super 3 dni, współgraczom - Bartkowi, leliwie, Zygfrydowi, Konradowi, Legunowi, a także pozostałym uczestnikom. Zdjęcia wkrótce, pewnie też napiszę kilka słów na temat moich rozgrywek w poszczególnych tematach...
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Leliwa »

Z wyżej wymienionych gier grałem w Churchilla (zgrabną grę quasi-historyczną). W Sukcesorów niestety nie zagrałem. Za to byłem ostatnim, a niewykrytym szpiegiem.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 28 września 2015, 00:14 przez Leliwa, łącznie zmieniany 1 raz.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raubritter »

Była również obfitość Specjalnego Soku z Gumijagód, która sprawiła, że były to jedne z bardziej rozśpiewanych manewrów.
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
JB
Adjudant
Posty: 265
Rejestracja: niedziela, 25 marca 2007, 18:46
Lokalizacja: Rzeszów

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: JB »

To po norwesku było.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Jacek II Nowy
Caporal
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 22 maja 2006, 14:07
Lokalizacja: Szczucin

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Jacek II Nowy »

"Rozśpiewanych" ?????
Aaaaa to o to wam chodziło? To miał być śpiew?
Człowiek jednak naprawdę się uczy całe życie!

Grałem w Churchilla, dwa razy. Gra rzeczywiście bardzo fajna, zmuszająca do ciągłej uwagi i bardzo, bardzo nieszablonowego myślenia w kwestii ostatecznego zwycięstwa.

Zaliczona została też w piątek "Angola" - stara ale jara gra.

Impreza oczywiście jak zwykle bardzo udana. Pozdrawiam wszystkich!
"Naprzód psy! Chcecie żyć wiecznie?!"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Raleen »

Również udało mi się już szczęśliwie powrócić. Jak w latach poprzednich, dziękuję wszystkim, którzy przybyli, zwłaszcza tym, którzy wybrali się na Pola Chwały po raz pierwszy. Szczególne podziękowania dla Leliwy za zastąpienie mnie przez pierwszą część imprezy w roli organizatora. W tym roku wypadło tak, że nie mogłem być od początku czego żałuję, ale cieszę się, że w razie czego ma mnie kto wyręczyć. Niezmiernie cieszę się, że udało mi się przywieźć na imprezę i pokazać moją grę "Ostrołęka 26 maja 1831" - już w wersji wydanej. Paru osobom starałem się wytłumaczyć chociaż co nieco zasady, tak że za wiele sobie nie pograłem w inne gry. Jedynie w niedzielny poranek udało mi się rozegrać z Petru Raresem "Zimną wojnę". Wspomnę jeszcze, że w piątek odbyła się specjalna gala z okazji 10-lecia imprezy, na której pod moją nieobecność godnie reprezentowali nas Leliwa i Samuel.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Magnum-KR
Adjudant
Posty: 255
Rejestracja: wtorek, 1 września 2015, 20:39
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Magnum-KR »

Cześć,
Pozdrowienia dla wszystkich. Pojawiłem się na Polach Chwały po raz pierwszy. Nie umówiłem się na żadne gry, więc byłem tylko na zwiadach ;-) ale za to i w piątek i w sobotę.
Jak się ktoś zastanawia co to za szpieg był, to ja ten z grupy rekonstrukcyjnej Bufflo Billa ;-)
Na październik już się postaram ustawić na granie.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Herman »

Ja również w imieniu swoim i Goluma (nie umie czytać, ani pisać :D) chciałem podziękować organizatorom. Było bardzo sympatycznie – zarówno w temacie gier, jak i czysto towarzyskim.
W piątek zagraliśmy z Jackiem i Czarkiem w Angolę. Długo się zbierałem do zagrania w tę produkcję i w końcu się udało. Gra mnie ani nie zawiodła, ani nie zachwyciła. Podoba mi się olschoolowy system walki oraz formowania talii rozkazów. Na minus dosyć dziwny system punktowania i czas rozgrywki – gra mogłaby być trochę krótsza. Niemniej zawiedziony nie jestem, do tytułu na pewno powrócę. Mimo, że nie dograliśmy 2 (?) ostatnich tur to grało się bardzo fajnie.
W sobotę wraz z Golumem, Naharem i synem jednego z uczestników odpaliliśmy Chaos in the Old World. Później z Pędrakiem, Naharem i Golumem odpaliliśmy Mythotopię. Na koniec zasiedliśmy z Golumem do Stom over Normandy. Niestety mój przeciwnik w skutek choroby i przyjęcia dużej ilości % opadł z sił i skończyliśmy grę po 3 rundach. Zacząłem szukać innego przeciwnika i Czarek się skusił. Zagraliśmy chyba 4 rundy i stwierdziliśmy, że godzina 3:45 jest odpowiednią porą zakończenia rozgrywki.
W niedziele w końcu zagrałem pełną partię w SoN – wygrał Golum Aliantami, ale losy zwycięstwa rozstrzygnęły się dosłownie w ostatniej turze. Gra jest bardzo fajna, jeśli ktoś lubi ten system to szczerze polecam.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: clown »

Po upojnej podróży PKP i koniecznym w związku z tym wypoczynkiem kilka słów ode mnie. Zacne towarzystwo, dobre trunki, jak zwykle niebanalna i nietuzinkowa atmosfera. Serdecznie dziękuję współgraczom i współtowarzyszom biesiad, pieśni oraz tańców (?): Jackowi za wsparcie w Angoli, Golumowi i Hermanowi za stawianie dzielnego oporu w tejże dziczy. Temu ostatniemu także za epickie boje w Normandii, okraszone klimatycznymi wstawkami propagandowymi. Przemkowi za naukę języka ugro-fińskiego w piątek. Igorowi za bezwypadkową jazdę, a Krzychowi oraz Michałowi za półtoragodzinną dyskusję nad planszą do Sukcesorów, tematycznie nie związaną z samą grą :lol:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Petru Rares
Capitaine
Posty: 821
Rejestracja: poniedziałek, 1 czerwca 2009, 22:37
Lokalizacja: Bełchatów/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 13 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Petru Rares »

Tego roku z Niepołomic przywiozłem oprócz przeziębienia także Ostrołękę Raleena – jego Opus Magnum, tudzież rozprawę habilitacyjną oraz moc wspomnień. Dziękuję Organizatorom i Współgraczom (Marconowi, Szaremu, Samuelowi, Raleenowi, Dajmiechowi i Namkowi) oraz pozostałym uczestnikom za partyjki pełne emocji i wesołe towarzystwo. Mam wrażenie, że ekipa planszówkowców dopisała jak nigdy przedtem. Udało mi się zagrać dwa razy w Zimną Wojnę i dwa razy w Marię (szczególnie druga partia gdzie Marcon dzielnie bronił się Austrią, a nawet poszedł Saksonią do ofensywy na Berlin, Szary zaś jako Prusak skupiał siły do ataku w kierunku Wiednia, a laur zwycięstwa sprzątnął Marii tersesie sprzed nosa Ludwik XV, była bardzo zacna). Ponadto w piątkową noc rozegraliśmy z Samuelem całą wojnę o sukcesję hiszpańską a w sobotę powalczyliśmy w cztery osoby o supremację w Japonii (Shogun). Świetnych wrażeń i mnóstwo zabawy dostarczył mi też Towarzysz Koba imprezujący wespół z generałem Tuchaczewskim w pijanych pląsach. W przerwie dłuższych tytułów udało się zagrać dwa razy w Dos de Mayo. Muszę także wspomnieć o tym, że tegoroczne Pola Chwały rozpocząłem właściwie już w czwartek partyjką z Bambroughem w Crusade and Revolution więc cieszę się niezmiernie z odpalenia tak dużej ilości tytułów.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Namek »

Z trzech dłuższych tytułów na które się umówiłem w tym roku niestety jedynie udało się zagrać w Orła i Gwiazdę, ale za to przynajmniej pograłem dość sporo w krótsze tytuły :). Z pośród tych lżejszych gier bardzo fajnie było poznać Shoguna jak i karcianego Stalina który okazał się bardzo zabawną grą :). Również miło było poznać nowe osoby jak i spotkać się już ze znanymi z wcześniejszych konwentów graczami.

Dziękuję organizatorom jaki i pozostałym uczestnikom za kolejne udane Pola Chwały. Pozdrawiam i do zobaczenia (z częścią osób mam nadzieję że już za trzy tygodnie w Krakowie :D).
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Marcon »

I ja tez chciałbym podziękować organizatorom i współgraczom. W szczególności Petru i Szaremu za dwie rozgrywki w Marię, która przebojem wdarła się na moją osobistą listę must have. Miałem też okazję zagrać w Zimną Wojnę, Here i Stand'a, 2 de Mayo, Gothic Invasion, Command and Colors i Szoguna, a w formie wesołego przerywnika także i zabawnego Towarzysza Kobę :) Tegoroczne Pola Chwały okazały się dla mnie chyba najbardziej udanymi do tej pory pod względem czasu spędzonego nad planszą. Żałuję tylko, że nie udało mi się zagrać w końcu w Nieszczęśliwego Króla Karola
Awatar użytkownika
Pejotl
Major en second
Posty: 1131
Rejestracja: czwartek, 24 lipca 2008, 22:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 9 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Pejotl »

Ja tam wpadłem trochę znienacka ale najważniejszą personę nawiedziłem 8-)
Załączniki

[Rozszerzenie jpg zostało wyłączone i nie będzie dłużej wyświetlane.]

Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Leliwa »

Magnum-KR pisze:Cześć,
Pozdrowienia dla wszystkich. Pojawiłem się na Polach Chwały po raz pierwszy. Nie umówiłem się na żadne gry, więc byłem tylko na zwiadach ;-) ale za to i w piątek i w sobotę.
Jak się ktoś zastanawia co to za szpieg był, to ja ten z grupy rekonstrukcyjnej Bufflo Billa ;-)
Na październik już się postaram ustawić na granie.
A ja was wziąłem za francuskich "Coureurs du Bois" z wojny siedmioletniej. Ale to takie zboczenie związane z grami wojennymi.

W Krakowie znów Czerwony Koń pod moim dowództwem będzie "czarnym koniem" rozgrywki w Sukcesorów. :D
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Re: X Pola Chwały (25-27.IX.2015)

Post autor: Marcon »

Przeglądając zdjęcia natrafiłem na takową inscenizację:
Obrazek
Żałuję, że nie widziałem :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”