XI Pola Chwały

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

leliwa pisze:A można by też wspomnieć o tym, który użyczył Hannibala.
Oczywiście Leliwo, bardzo dziękujemy. Nie byłem pewien czyj to był egzemplarz, stąd nie pisałem.
wheeski pisze:2.) Niestety nie podobało mi się podejście kilku osób do używania piro (ew. gazu).
Ja rozumiem że pokazy wojskowe, broń i tak dalej, ale czy naprawdę trzeba było strzelać z Mosina 50cm od głowy trzylatki? Czy ta grupka musiała się rozłożyć w przejściu między zamkiem a "gastronomią"? Panowie byli tak zafascynowani że nie zwracali uwagi na przechodzące osoby. Naprawdę można było się przenieść troszkę dalej, albo przynajmniej zwracać uwagę na otoczenie.
Troszkę podobnie było podczas pokazu mody. Jeszcze się nie skończył, dzieci nie zdążyły wyjść z dziedzińca a koledzy walnęli sobie bez ostrzeżenia serią z rkmu. Mi to nie tragedia, ale parę mam zbierało spanikowaną dziatwę w pośpiechu. (Wystarczyło by uprzedzić)
Przekażę to głównemu organizatorowi i osobom odpowiedzialnym za rekonstrukcję. Nie powinno to tak wyglądać, ale na wiele grup jakie są na Polach Chwały czasem zdarzają się tacy co jeszcze nie opanowali pewnych standardów zachowania w stosunku do publiczności.

Co do zgub, ja nie mogę się doszukać u siebie drugiego zestawu laminowanych tabel do "Ostrołęki" (zalaminowałem sobie dwa zestawy przed imprezą), ale prawdopodobnie po części to wina ogólnego bałaganu u mnie i ostatecznie nie jest to dla mnie wielki problem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: psborsuk »

Raleen pisze:Relacja z imprezy na Portalu Strategie – gry bitewne:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=135
No proszę, załapałem się na fotki podczas starcia z Gregorusem :)
Była to moja pierwsza wizyta w Niepołomicach, i mam nadzieję, nie ostatnia. Fajna atmosfera, świetni ludzie, czego chcieć więcej? Za rok może uda mi się zagrać w jakieś planszówki.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

Nie wszystkich znam, stąd wspomniałem tylko o Gregorusie, ale podpiszę.
No i właściwie tyłem Cię złapałem...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Schtrasny
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 957
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2015, 12:31
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 54 times
Been thanked: 33 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Schtrasny »

Od przodka też jest. Tam, gdzie Schtrasny mówi: Hello! :mrgreen:
"Niech zapłaczą piękne panny z Petersburga!"
https://miniwarsy.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: Raleen »

To prawda. Mam jeszcze jedno zdjęcie, gdzie też jest w całej okazałości.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: XI Pola Chwały (23-25.IX.2016)

Post autor: psborsuk »

Raleen pisze:To prawda. Mam jeszcze jedno zdjęcie, gdzie też jest w całej okazałości.
Powiało grozą :o ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”