XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Herman »

Pojawił się termin imprezy więc zakładam sobie wesoło temat.
W tym roku impreza w klimatach napoleońskich. Będzie więc dużo wariatów w dziwnych czapkach i, oby, dużo wariatów nad planszą.

Ja o ile nic mi nie stanie na przeszkodzie planuje być.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

No to mnie ubiegłeś Hermanie :). Ze swojej strony mogę tylko potwierdzić.
Od pewnego czasu Pola Chwały są organizowane co roku bardziej tematycznie, tzn. jest temat wiodący.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 434 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Torgill »

Raleen pisze:No to mnie ubiegłeś Hermanie :). Ze swojej strony mogę tylko potwierdzić.
Od pewnego czasu Pola Chwały są organizowane co roku bardziej tematycznie, tzn. jest temat wiodący.
Dobry pomysł :)
Mistrzostwa Polski w BW-N wpiszą się w tematykę :)
Jacek II Nowy
Caporal
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 22 maja 2006, 14:07
Lokalizacja: Szczucin

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Jacek II Nowy »

Będę :)
Już nawet hotel zarezerwowany!
"Naprzód psy! Chcecie żyć wiecznie?!"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Po rozmowie z głównym organizatorem chciałem dać znać, że w tym roku, tak jak ostatnio, będzie można zacząć grać w planszówki w piątek już o godz. 12.00, a być może i o 11.00. Generalnie impreza przesuwa się czasowo, tak że zaczyna się w piątek nieco wcześniej, co jak sądzę będzie z korzyścią dla wszystkich.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Trampon
Adjudant-Major
Posty: 293
Rejestracja: poniedziałek, 3 listopada 2014, 18:05
Lokalizacja: blisko fabryki traktorów
Been thanked: 1 time

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Trampon »

Wybieram się po raz pierwszy w 4-osobowym składzie (tzn. z juniorami)

Czy ktoś z bywalców mógłby polecić jakiś nocleg? Nie mam specjalnych wymagań poza tym aby było dobrze, tanio i blisko ;)
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Rejestracja elektroniczna uczestników na imprezie POLA CHWAŁY

Po drobnym zamieszaniu jakie pojawiło się po pierwszym ogłoszeniu, miałem okazję przedyskutować pewne sprawy z głównym organizatorem i informuję jak rzeczy stoją:

GRY PLANSZOWE
Spoczywa na mnie obowiązek zarejestrowania nas jako jednej grupy. System działa niestety w ten sposób, że muszę to zrobić jednorazowo. Nie ma opcji dodawania się do grupy przez poszczególne osoby (tak jak pierwotnie sądziłem). Nie ma też z tego co sprawdziłem opcji uzupełniania grupy o kolejne osoby. Aby zarejestrować grupę, poza wskazaniem jej nazwy, potrzeb, krótkiego opisu co będziemy robić na Polach Chwały, potrzebuję także wyznaczyć zastępcę szefa grupy, którym mam nadzieję będzie Leliwa, mający już doświadczenie organizacyjne jeśli chodzi o tą imprezę (zdarzyło się, że zastępował mnie w poprzednich latach).

Prośba do Was Szanowni Gracze jest taka, byście się wpisywali tutaj kto się wybiera na imprezę, wraz z dwoma informacjami:
- w które dni będzie (piątek, sobota, niedziela)
- czy potrzebuje noclegu w szkole i jeśli tak to w które noce (w grę wchodzą noce: pt/sob. i sob./niedz.)
Również Ci, którzy nie są pewni czy będą prosiłbym, żeby się odzywali, ponieważ poza kwestiami wyżywienia i noclegów, w grę wchodzą takie sprawy jak to ile miejsca, w tym krzeseł i sal dostaniemy na nasze potrzeby. Jeśli kogoś zarejestruję jako członka grupy, a nie pojawi się na imprezie - nie wiąże się to z żadnymi negatywnymi konsekwencjami.

Reasumując, nigdzie nie musicie się rejestrować, natomiast miałbym prośbę o wpis w tym temacie, dodatkowo z niektórymi stałymi bywalcami będę się zapewne kontaktował.

Rejestrację grupy muszę przeprowadzić do 31 sierpnia 2017.

GRY BITEWNE
Dla gier bitewnych obowiązuje ta sama procedura co dla planszówek, z tym, że ponieważ gry bitewne są podzielone na poszczególne pokazy/prezentacje, w tym przypadku grupę stanowi każda z ekip osobno i szef grupy musi przeprowadzić czynności takie jak wyżej, czyli poza swoimi danymi wyznaczyć zastępcę szefa grupy, wpisać od razu wszystkich członków, a także wpisać jakie są potrzeby organizacyjne grupy (wielkość stołu bitewnego, liczba krzeseł i inne potrzeby). Generalnie wszelkie kwestie organizacyjne, które dawniej przesyłaliście mailowo w zgłoszeniu na imprezę teraz trzeba zawrzeć w tym zgłoszeniu. Tutaj postaram się bezpośrednio przekazać wszelkie informacje koordynatorom (szefom) poszczególnych grup. Wiem, że od nas jako osobne ekipy będą na pewno: ekipa BW-N (Torgill), ekipa Battlegroupa (Przemos), ekipa DBA (Greebo). Gdyby ktoś jeszcze się wybierał, a bym go nie zlokalizował, mam prośbę o kontakt na PW.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Khamul
Lieutenant
Posty: 524
Rejestracja: niedziela, 22 stycznia 2006, 10:33
Lokalizacja: Będzin
Been thanked: 2 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Khamul »

Zgłaszam się - może nie jestem pewien czy będę na 100 ale powiedzmy tak w tej chwili na 90%.

Planuję być od piątku do niedzieli, nocleg w szkole myślę, że tak, pod warunkiem, że gry wojenne będą mieć swoją osobną salę, jak mam nocować z figurkowcami, to już wolę na sali gdzie gramy ;).
strategie23pal - Sekcja Gier Strategicznych im. 23. Pułku Artylerii Lekkiej
Ośrodka Kultury w Będzinie
http://strategie23pal.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Herman »

Będę + jeszcze jedna osoba pewnie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Raleen »

Herman pisze:Będę + jeszcze jedna osoba pewnie.
To puść mi na PW imię i nazwisko tej osoby jak byś mógł.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Samuel »

Raleen pisze:Rejestracja elektroniczna uczestników na imprezie POLA CHWAŁY

Po drobnym zamieszaniu jakie pojawiło się po pierwszym ogłoszeniu, miałem okazję przedyskutować pewne sprawy z głównym organizatorem i informuję jak rzeczy stoją:

GRY PLANSZOWE
Spoczywa na mnie obowiązek zarejestrowania nas jako jednej grupy. System działa niestety w ten sposób, że muszę to zrobić jednorazowo. Nie ma opcji dodawania się do grupy przez poszczególne osoby (tak jak pierwotnie sądziłem). Nie ma też z tego co sprawdziłem opcji uzupełniania grupy o kolejne osoby. Aby zarejestrować grupę, poza wskazaniem jej nazwy, potrzeb, krótkiego opisu co będziemy robić na Polach Chwały, potrzebuję także wyznaczyć zastępcę szefa grupy, którym mam nadzieję będzie Leliwa, mający już doświadczenie organizacyjne jeśli chodzi o tą imprezę (zdarzyło się, że zastępował mnie w poprzednich latach).

Prośba do Was Szanowni Gracze jest taka, byście się wpisywali tutaj kto się wybiera na imprezę, wraz z dwoma informacjami:
- w które dni będzie (piątek, sobota, niedziela)
- czy potrzebuje noclegu w szkole i jeśli tak to w które noce (w grę wchodzą noce: pt/sob. i sob./niedz.)
Również Ci, którzy nie są pewni czy będą prosiłbym, żeby się odzywali, ponieważ poza kwestiami wyżywienia i noclegów, w grę wchodzą takie sprawy jak to ile miejsca, w tym krzeseł i sal dostaniemy na nasze potrzeby. Jeśli kogoś zarejestruję jako członka grupy, a nie pojawi się na imprezie - nie wiąże się to z żadnymi negatywnymi konsekwencjami.

Reasumując, nigdzie nie musicie się rejestrować, natomiast miałbym prośbę o wpis w tym temacie, dodatkowo z niektórymi stałymi bywalcami będę się zapewne kontaktował.

Rejestrację grupy muszę przeprowadzić do 31 sierpnia 2017.
Jako współorganizator całości imprezy chciałbym gorąco wesprzeć postulat Raleena. Chodzi przede wszystkim o to, że z frekwencją bywało w różnych latach różnie, a w tym roku jest wielki tłok na Zamku i jeśli odpowiednia liczba chętnych nie zgłosi uczestnictwa przed 31 sierpnia istnieje niebezpieczeństwo, że będziemy musieli się ścieśnić (z punktu widzenia organizatora: będziemy musieli Was ścieśnić :oops: ). Nie jest to może niebezpieczeństwo wielkie, bo jako członek zarządu Fundacji na pewno przedstawię stanowisko graczy, ale - niekoniecznie zawsze uda mi się przekonać pozostałe osoby decyzyjne. Dwie dalsze kwestie, to ochrona (być może będzie potrzebna imienna lista osób, które będą mogły być wpuszczane na Zamek w nocy) no i wyżywienie, jakkolwiek skromne by ono nie było, to jednak niektórzy z nas z niego korzystają. Oczywiście, nie znaczy to, że osoby niezarejestrowane do 31 sierpnia nie będą mogły tego zrobić pózniej, jednak ponieważ wycofanie się nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami, prosiłbym, żeby osoby raczej pewne swojego przyjazdu napisały te parę słów do Raleena. :)
Awatar użytkownika
duc de Fort
Capitaine
Posty: 843
Rejestracja: sobota, 21 stycznia 2012, 18:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: duc de Fort »

Ja tradycyjnie oczywiście się wybieram :)

Konrad
FortGier.pl - najlepszy sklep z wojennymi grami planszowymi
Awatar użytkownika
Daniel
Stabsfeldwebel
Posty: 313
Rejestracja: sobota, 5 grudnia 2009, 17:15
Lokalizacja: Przemyśl
Has thanked: 25 times
Been thanked: 13 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Daniel »

Będę tylko jeden dzień - sobota.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Leliwa »

Jadę i będę chciał zmontować rozgrywkę C&C EPIC Napoleonics. Jasiek w Muszynie ćwiczył.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: XII Pola Chwały (22-24.IX.2017)

Post autor: Samuel »

Dzięki, na PCh mają się pojawić Jasiek i Grzesiek, ale przewidywana jest też większa liczba młodzieży, wiec może nawet dwie kolejne epickie bitwy uda się zorganizować. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”