II Pola chwały (28-30 września 2007)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

II Pola chwały (28-30 września 2007)

Post autor: Raleen »

W dniach 28-30 września 2007 r. odbędzie się na zamku w Niepołomicach pod Krakowem po raz drugi już konwent wargamingowy POLA CHWAŁY. Termin konwentu to ostatni weekend września, zacznie się piątkowym popołudniem (czy właściwie raczej późnym popołudniem) i zakończy w niedzielę, więc tym razem będzie ciut dłużej.

Ogólnie ma być pod wieloma względami lepiej niż rok temu. Władze pod wrażeniem sukcesu zeszłorocznej imprezy obiecały większe wsparcie, a ponieważ to druga edycja, spodziewana jest większa liczba ludzi, wcześniej ruszy też promocja konwentu i będzie szersza, mam przy tym na myśli również promocję w mediach lokalnych jak i ogólnopolskich (rok temu były głównie relacje w trójce).

Noclegi - jak rok temu od bezpłatnych w pobliskiej szkole (trzeba mieć śpiworek, materace są na miejscu, jest też prysznic) do luksusowych - w tym roku zapewnione mają być noclegi na zamku po promocyjnych jak na takie pokoje cenach.

Granie w nocy - będzie możliwe tak jak rok temu.

Ilość miejsca - pod planszówki będę miał co najmniej dwie sale, tak że miejsca do zagospodarowania pod same planszówki będę miał tyle ile na wszystkie gry było na całym konwencie "Grenadier". Co najmniej 2 sale, w tym ta, która była w zeszłym roku, praktycznie dowolna ilość stołów i krzeseł (trzeba jednak wcześniej zadeklarować ile będzie potrzebne). Figurkowcy także mają mieć więcej miejsca, bo w przeciwieństwie do zeszłego roku przez weekend cały zamek rezerwowany jest dla potrzeb konwentu.

Wyżywienie - powinno być co najmniej tak jak rok temu czyli częściowe, trwają starania o zapewnienie przez władze samorządowe pełnego wyżywienia.

Przesunięcie terminu konwentu - zwracam uwagę na przesunięcie terminu na koniec września. Dzięki temu mam nadzieję, że impreza będzie mniej kolidowała z innymi podobnymi, zwłaszcza z manewrami strategów w Lublinie.

Informuję, że tak jak rok temu jestem organizatorem całej części planszówkowej konwentu, w związku z czym mam prośbę o zgłaszanie do mnie wszelkich spraw związanych z organizacją planszówek na konwencie, jak i zgłaszanie się wszystkich osób, które będą chciały grać w planszówki, a zwłaszcza organizować jakieś pokazy. Co do figurek będzie jeszcze oddzielne ogłoszenie, bo najpewniej koledzy z ekipy od Operation Overlord także będą brać w organizacji części wargamingowej.

Tyle na wstępie. Szczegóły niebawem.
Ostatnio zmieniony czwartek, 22 kwietnia 2010, 16:55 przez Raleen, łącznie zmieniany 3 razy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

Dopiero maj a już prawie wszystko wiadomo.
No to ja już deklaruję się na przyjazd :)
Musze sobie większy plecak na bułki sprawić bo kiełbaski i ciepła herbatka ostatnio były dopiero pod wieczór :cool:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Tak w tym roku przygotowania i promocja ruszają znacznie wcześniej, już się zaczęły prawdę mówiąc z miesiąc temu. W zasadzie bez żadnej przesady można powiedzieć, że jest to największa impreza poświęcona wargamingowi historycznemu w Polsce, więc warto być :)

Z konkretów: mają być historycy, pewnie głównie z UJ i mają być wykłady/dyskusje, w związku z tym jest pytanie co by Was interesowało - wykłady o jakiej tematyce :?: Oczywiście będzie to robione bardziej pod potrzeby wargamingu, czyli nasze potrzeby :) Co do tego jeśli możecie to już piszcie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

Skoro Pola Chwały zaczynają się w piątek to znaczy że można przyjechać w sobotę zaraz z rana i już rozkładać się z grami?
Jeśli tak to bardzo dobrze , bo jak ostatnio przyjechaliśmy to wszystko zaczęło się gdzieś koło 14:00 i większośc osób która musiała się zwijać w tym samym dniu nie miała możliwości pograć w coś dłuższego.

O ile pamiętam dojazd tam i z powrotem busem z Krakowa z pod poczty głównej to razem 8zł. A to i tak mało skoro można będzie tam spotkać kogoś takiego jak ja :cool:

W każdym bądź razie nie możemy dać plamy skoro do naszej dyspozycji będą dwie sale.
Raleen pisze:Z konkretów: mają być historycy, pewnie głównie z UJ i mają być wykłady/dyskusje, w związku z tym jest pytanie co by Was interesowało - wykłady o jakiej tematyce
I znowu co chwila ktoś będzie odchodził od gry i trudno później to towarzystwo do kupy pozbierać :?

A z resztą ile ja bym dał żeby znalazł się jakiś profesorek-zagożały antynapoleonista i dawał swój wykład a po drugiej stronie siedział z ripostami NICO :D
Awatar użytkownika
Hudson
Sous-lieutenant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Ja chcialbym sie dowiedziec czegos o tych luksusowych pokojach (cena, ile osob, warunki), jezeli mozna :) Mysle, ze taka informacja nie tylko mnie sie przyda.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Hudsonie, luksusowe pokoje na zamku - standardowo cena była dotychczas rzędu 200-250 zł za pokoje 2 czy 3 osobowe, ale hojne władze na potrzeby konwentu dają dla strudzonych konwentowiczów zniżkę, koło 100 zł, więc jak by to było koło 150 zł to dajmy na to na trzech jeszcze nie jest takie straszne. Cena oczywiście za jedną noc. Wiem, że chętni już są u figurkowców..

Gonzo, ja liczę że będziecie na całym konwencie już od piątku wieczór. Dobrze by było, żebyśmy nie zaczynali jak już wszyscy zaczną.

Co do organizacji - będzie w tym roku bardziej ścisły grafik. Dla graczy na granie bardziej przeznaczone będą piątek i sobota, wykłady, imprezy integracyjne i pokazy dla osób z zewnątrz szykowane są przede wszystkim na niedzielę. Podobnie jeśli chodzi o prezentacje i organizację rozgrywek także ma być jakiś plan, tak żeby ludzie mogli przechodzić od jednych pokazów do drugich, w zasadzie to jest to na co zawsze nalegałem w przypadku innych konwentów - żeby nie było takiej wolnej amerykanki, bo przez to nic nie można zaplanować, wszyscy pokazują wszystko w tym samym czasie a w dalszej części konwentu mniej się dzieje. To też będzie zmiana w porównaniu do zeszłego roku.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

Raleen pisze: Gonzo, ja liczę że będziecie na całym konwencie już od piątku wieczór. Dobrze by było, żebyśmy nie zaczynali jak już wszyscy zaczną.
Co do mnie to od Soboty rano do Niedzieli wieczorem.
Wole przyjechac wypoczęty w Sobote niż w piątek wieczorem , raczej nic nie pograć , siedzieć całą sobote i później niedziele a jeszcze zaliczyć tam 2 nocki :/
Raleen pisze:Co do organizacji - będzie w tym roku bardziej ścisły grafik. Dla graczy na granie bardziej przeznaczone będą piątek i sobota, wykłady, imprezy integracyjne i pokazy dla osób z zewnątrz szykowane są przede wszystkim na niedzielę. Podobnie jeśli chodzi o prezentacje i organizację rozgrywek także ma być jakiś plan, tak żeby ludzie mogli przechodzić od jednych pokazów do drugich, w zasadzie to jest to na co zawsze nalegałem w przypadku innych konwentów - żeby nie było takiej wolnej amerykanki, bo przez to nic nie można zaplanować, wszyscy pokazują wszystko w tym samym czasie a w dalszej części konwentu mniej się dzieje. To też będzie zmiana w porównaniu do zeszłego roku.
To jak w niedziele nie gramy ? Czy będziemy grać przez sobote na spokojnie a w niedziele przyjdą się ludziska przyglądać ?
Zaliczymy znowu msze poranną :cool:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To znaczy jak coś zaczniemy to w niedzielę kończyć będziemy. Gry w niedzielę też będą na pewno tylko, że może być więcej ludzi..
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Gonzo
Podpułkownik
Posty: 974
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:20
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Post autor: Gonzo »

Raleen dowiedz się - czy będą jakieś weselicha ?
Bo nie wiem czy nie wziąśc garniaka , koszuli , krawacika i laczków co by się nie wbić na jaką potańcówe :cool:
Ostatnio to mogliśmy tylko resztki podziwiać :D
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nie będzie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Dostałem różne formularze dot. konwentu od głównego organizatora.

Dobrze jak by koledzy już zaczęli się zastanawiać w co chcą zagrać.

Z mojej strony chciałem zadeklarować, że zamierzam na tegorocznych "Polach chwały" zrobić premierę (konwentową) mojej Ostrołęki. W związku z tym wszystkich zainteresowanych grą już serdecznie zapraszam.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przeformułuję tylko wieści w ogłoszenia i niebawem rozsyłam w świat :) :cool:

Jak by ktoś był chętny do pomocy, zapraszam.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Ja ze swojej strony będę robił wszystko co w mojej mocy by na Polach być więc chętnie odbiorę swój egzemplarz Ostrołęki :)
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja liczę, że nie tylko odbierzesz, ale i pomożesz mi w prezentacji :)
W końcu najwięcej mi pomagałeś przy przepisach swego czasu.

Jeszcze odnośnie tych formularzy i umawiania się wcześniej, o czym wspominałem. Zwykle to jest tak, że organizatorzy konwentów wykorzystują te formy ku ich promocji, żeby więcej się o konwentach mówiło itp. Z naszej (tzn. mojej i głównego organizatora) strony jest to bardziej robione pod kątem tego by lepiej ułożyć program konwentu i by pewne pokazy się nie nakładały oraz, żeby był czas nie tylko na granie, ale też inne rzeczy. Ujemną stroną pełnej spontaniczności jest to, że często jest tak, że w tym samym czasie odbywają się różne ciekawe pokazy czy rozgrywki, a z kolei w innej części konwentu mało albo nic się nie dzieje. I niestety tak bywało na wszystkich dotychczasowych konwentach. Stąd też ta inicjatywa...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 847
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 255 times
Kontakt:

Post autor: dbj »

Postaram się być, nie chcę ominąc premiery Ostrołeki.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”