III Pola chwały (26-28 września 2008)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

OFICJALNE OGŁOSZENIE (to już większość powinna wiedzieć - wklejam je natomiast na innych forach i witrynach)

Konwent „Pola chwały”

Miejsce: Zamek Królewski w Niepołomicach pod Krakowem
Kiedy: 26-28 września 2008 (piątek-niedziela)

Koszty
1. Samo uczestnictwo w konwencie jest bezpłatne.
2. Przewidziano darmowe noclegi w odległej o 70m od miejsca konwentu szkole (trzeba oczywiście mieć ze sobą śpiwór i karimatę), będzie tam też dostępny prysznic i inne wygody. Niewykluczone, że w tym roku organizator zapewni ponadto także rozkładane łóżka polowe (z zasobów miejscowej gminy). Dla osób poszukujących noclegu w bardziej komfortowych warunkach organizatorzy przygotowali szereg propozycji (zarówno tańszych, jak i droższych) w oparciu o dostępną na miejscu bazę hotelową. Jedną z najatrakcyjniejszych i najbardziej komfortowych opcji jest możliwość nocowania na Zamku. Nie ma obowiązkowych noclegów, jeśli ktoś jest w stanie załatwić to we własnym zakresie, uważamy to za najlepsze rozwiązanie.
Poszczególne opcje noclegowe znajdziecie na stronie konwentu:
http://www.polachwaly/wargaming.pl
Noclegi rezerwuje zarówno główny organizator - kontakt przez mail: kamp1813@wp.pl jak i w tym roku także ja - kontakt przez mail: raleen@gmail.com. To ostatnie dotyczy w szczególności osób grających w gry planszowe, gdyż na konwencie pełnię funkcję organizatora części konwentu poświęconej grom planszowym. W związku z tym mam prośbę by osoby, które będą chciały grać w planszówki, zgłaszały się z tym do mnie.
3. W piątek i sobotę wieczorem, podczas krótkiej przerwy w rozgrywkach, będzie wspólny darmowy grill dla uczestników konwentu. Niewykluczone, że będzie zorganizowane darmowe wyżywienie w trakcie całej imprezy dla ogółu uczestniczących.
Podsumowując, organizatorzy postarali się by koszty imprezy dla uczestników były możliwie najmniejsze, nie da się uniknąć tylko kosztów jednego rodzaju – kosztów dojazdu.

Charakter konwentu
Impreza pomyślana jest jako promująca różne oblicza historii i różne rozrywki z historią związane. Wśród tych rozrywek będą w szczególności gry bitewne i planszowe (organizatorem konwentu są osoby ze środowiska wargamingowego). W imprezie wezmą udział także reacteringowcy, czyli osoby zajmujące się rekonstrukcją historyczną (bractwa rycerskie, grupy odtwarzające jednostki wojskowe z okresu napoleońskiego czy II wojny światowej, grupy zajmujące się tańcami dawnymi np. tańcami dworskimi z okresu średniowiecza i renesansu), modelarze, miłośnicy historii etc. Przewidziana jest duża liczba uczestników, organizatorzy liczą na to, że poza osobami zajmującymi się tym hobby uda im się pokazać je i zainteresować nim osoby zupełnie nowe. Nie będzie to więc jedynie impreza w gronie starych znajomych; ma ona charakter zupełnie otwarty. Udało się też uzyskać wsparcie władz lokalnych, które zgodziły się udostępnić na potrzeby konwentu cały Zamek w Niepołomicach, więc miejsca z pewnością dla nikogo nie zabraknie.

Tematyka konwentu
Wargaming:
- Pokazy systemów, figur, modeli, elementów nastawnych i niewielkich dioram
- Turnieje w wybranych systemach
- Prezentacja użytych materiałów i technik modelarskich
- Zabawa wargamingowa

Gry planszowe:
- Pokazy
- Rozgrywki i turnieje

Pokazy grup rekonstrukcyjnych:
- Pokaz mody dworskiej, tańce dworskie, mundury z epoki renesansu
- Pokaz musztry, szermierki, strzelania z muszkietów i dział artyleryjskich
- Zabawa plenerowa, parada regimentu
- Zaproszenie do zabawy osób z publiczności, możliwość bezpośredniego udziału w pokazach
- Wykłady historyczne na tematy związane z historią wojskowości

Prezentacje multimedialne:
- Co to jest wargaming
- Historia Niepołomic na zdjęciach sprzed lat
- Historia jako pasja
- Techniki modelarskie

Modelarstwo historyczne:
- Pokazy modeli

Pozostałe:
- Prezentacja komercyjnej oferty sklepów i firm modelarskich, księgarni i wydawnictw historycznych, połączona ze spotkaniami z autorami książek poświęconych historii wojskowości.

Gry planszowe na konwencie
Na konwencie zamierzamy grać i prezentować gry planszowe. Mimo, że impreza nastawiona jest przede wszystkim na gry historyczne czy też z historią w jakiś sposób związane, znajdzie się miejsce dla wszystkich. Pod wieloma względami będzie to impreza podobna do warszawskiego „Grenadiera”, który odbył się po raz pierwszy na wiosnę 2006 roku. Z tej imprezy czerpano wzorce i początkowo „Pola chwały” miały być jedynie krakowskim wydaniem „Grenadiera”. Osobista znajomość organizatorów obu imprez nie była też bez znaczenia co do wyboru odpowiednich wzorców i określenia charakteru imprezy. Stąd też, jak na „Grenadierze”, tak i tutaj jest miejsce dla wszystkich i wszyscy mogą czuć się zaproszeni.

Nocleg i rozgrywki w nocy
Darmowy nocleg dostępny będzie w pobliskiej szkole bądź w sali do grania, jak kto woli. W Zamku na stałe czuwa ochrona, co powinno zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom imprezy. Można będzie grać w nocy, nawet przez całą noc – pod tym względem nie ma żadnych ograniczeń. Planszówki ulokowane będą w Sali Freskowej i jeszcze jednej z sal znajdujących się po sąsiedzku.

Oficjalna strona konwentu
http://polachwaly.wargaming.pl/
Tam też można znaleźć więcej szczegółów odnośnie całej imprezy. Polecam zwłaszcza zapoznanie się ze zdjęciami samego miejsca imprezy, planami dojazdu, dokładnymi godzinami rozpoczęcia. Można też pooglądać zdjęcia i poczytać relacje z poprzednich edycji imprezy.

Miłośnicy planszówek – prośba o kontakt!
Informuję, że zostałem upełnomocniony przez głównego organizatora do koordynacji wszystkich planszówek na konwencie i wszelkiej tematyki z nimi związanej. W związku z tym mam prośbę o zgłaszanie się do mnie wszystkich osób zainteresowanych udziałem w konwencie i graniem na nim w planszówki bądź prezentowaniem ich. To jedynie ze względów organizacyjnych, abyśmy mogli się zorientować ilu nas jest, lepiej zaplanować spotkanie oraz poszczególne rozgrywki itp. Nie wiąże się to z żadnymi zobowiązaniami, gdyż impreza jest darmowa (sprawa załatwiania noclegów to odrębny temat).

Mój mail: raleen@gmail.com
Forum Strategie: http://strategie.net.pl/
Najłatwiej znaleźć mnie na powyższym forum z tej racji, że jestem jego głównym administratorem.

Pozdrawiam
Ryszard Kita (RK, Raleen)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W sprawie noclegów informuję, że:

1. Nocleg w ośrodku (domkach) przy Obserwatorium Astronomicznym jest problematyczny, bo ono zawsze jest obłożone (dlatego, że jest blisko centrum). Organizator już dawno temu próbował zarezerwować tam dla nas pewną liczbę miejsc, ale nic z tego nie wyszło.

2. Nocleg w domku i gospodarstwie agroturystycznym u p. Bartnikowskiej - jak rok temu. Tam organizator zarezerwował już ok. 30 miejsc, z tym, że chętnych może być trochę, tak że proszę się do mnie zgłaszać kto by chciał. Cena to ok. 30 zł (rok temu było 25 zł) za noc. Nocowaliśmy tam rok temu i nie było źle, chociaż luksusów też specjalnych tam nie ma, adekwatnie do ceny. To jest położone na oko ok. kilometra od Zamku (nie jest to daleko, ale spacerkiem na co najmniej 15 minut). W domku zarezerwowane już są miejsca dla mnie i 3 osób: Grenadyera, Arteusza i Profesa, kto chce się dołączyć - zapraszamy.

3. Podobno bardzo dobrym noclegiem, choć ciut droższym jest willa Ostoja, z tym, że do niej jest około 3 km od Zamku.

4. Gdyby ktoś się zdecydował na nowo otwierany hotel, którego ofertę znajdzie w linku, który jest na stronie konwentu, to informuję, że cena za noc jest niższa niż tam podawana i wynosi 180 zł.

5. Dla nocujących w szkole: w tym roku mają być prycze, aczkolwiek nie jest to jeszcze przesądzone, ale jest spora szansa.

6. Będzie także najprawdopodobniej zniżka dla nocujących na Zamku (tak, że cena noclegu może być w rzeczywistości niższa niż podawana oficjalnie na stronie Muzeum). Rok temu zniżka była.

Tyle wieści na razie. Wbrew pozorom opcji noclegowych nie ma tak dużo. Jeśli nie podałem gdzieś cen, to dlatego, że poszczególne podmioty nie bardzo się nimi "chwalą" i nie podają ich na stronach, ale myślę, że wiadomo mniej więcej czego można się spodziewać po poszczególnych miejscach.

Prosiłbym pozostałe osoby, które się do mnie zgłaszały, aby się już decydowały. W razie wątpliwości chętnych, co do których wiem, że się zjawią, dopisuję do domku u p. Bartnikowskiej. Ale prosiłbym jednak odzywać się komu co rezerwować.

W razie wątpliwości wszystkie powyższe informacje pochodzą od głównego organizatora.

Raleen
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Andrzej
Kapitan
Posty: 758
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2006, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Post autor: Andrzej »

Może być ciekawie gdyż na konwent wybiera się P. Batek B wraz z grami "Kanev" i "Budziszyn".
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Kto?!
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Andrzej
Kapitan
Posty: 758
Rejestracja: wtorek, 24 stycznia 2006, 20:41
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 3 times

Post autor: Andrzej »

P. Bartek B (TiS)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To ciekawe, bo do mnie się nie zgłaszał :)

Noclegi tym co miałem rezerwować już poszło do gł. organizatora.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Padło pytanie, co do noclegów w szkole czy trzeba zgłaszać.

Muszę podać orientacyjną liczbę, tak że proszę się jednak zgłaszać. Nie jest to wiążące, w każdym razie na pewno nie tak jak domki i inne. Po prostu orientacyjnie, mniej więcej musimy wiedzieć, ile osób będzie nocowało w szkole.


Kolejna kwestia, umawiajcie się tutaj i piszcie już o tym w co gracie, bo trafiają nowe osoby zainteresowane konwentem, i dzięki temu lepiej będą mogły się zorientować co na nim będzie i ewentualnie dołączyć się do poszczególnych gier.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Współpraca ze sklepem Dragonus

Miło mi poinformować, że w organizacji konwentu będzie z nami współpracował sklep Dragonus:

www.dragonus.pl

który dostarczy na konwent m.in. swoje gry.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Rzucam pytanie - kto w piątek będzie się wybierał do Krakowa w godzinach między 14-17 od strony Częstochowy badz Katowic do Krakowa Głównego pociagiem? Mozna zrobic "ustawke" juz w pociagu ;)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

PROŚBA OD GŁÓWNEGO ORGANIZATORA O POMOC

Dziś (a właściwie wczoraj) dostałem maila od Roberta:
Uprzejmie proszę o pomoc w promocji imprezy.
Impreza będzie reklamowana w Radiu Kraków w formie 30 sekundowych komunikatów. Potrzebuję tła muzycznego do takiego komunikatu- najchętniej w postaci pliku MP3. Preferowałbym raczej marsze wojskowe niż detonacje. Uprzejmie proszę o szybką odpowiedź.
Pozdrawiam,
Gdyby ktoś z Was miał coś takiego i mógł się tym podzielić, ślijcie do niego bezpośrednio:

kamp1813@wp.pl

Jak będziecie wysyłali to dopiszcie, że to od nas, albo jakąkolwiek inną informację tego typu, gdyż zamieszczam to na szybko bez konsultacji z Robertem i żeby nie był zdziwiony.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

W ramach uzupełnienia poprzedniego postu, przydadzą się też:
podkład dźwiękowy pod bitwy - inscenizacje - wybuchy, serie itp
Ślijcie na adres ten co podany poprzednio.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Konwent tuż tuż, więc pora się umawiać na piątek.

Coś wszyscy strasznie zajęci, że tak milczą :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Raleen, w piatek od ktorej godziny juz bedziesz? (i do ktorej?:D). Pytam sie co by znalezc kogos kto mi pokaze jak dojsc do domkow w gosp Bartnikowskiej.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Ja bede od ok 18 a do domkow wybiore sie jaknajwczesniej by zostawic bagaz i by miec pewnosc, ze mam gdzie nocowac - nie mam ochoty juz na sale gimnastyczna...
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Ty na sali wyladowales w zeszlym roku? Ja w jakiejs mniejszej salce bylem (chociaz w sumie... mogla i byc gimnastyczna mala)...
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”