V Pola chwały

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

V Pola chwały

Post autor: Raleen »

Konwent „Pola chwały” - V edycja

Miejsce: Zamek Królewski w Niepołomicach pod Krakowem
Kiedy: 24-26 września 2010 (piątek-niedziela). W piątek impreza rozpoczyna się o godz. 16.00, w niedzielę zakończenie przewidziano również na godz. 16.00

Koszty i sprawy logistyczne
1. Samo uczestnictwo w konwencie jest bezpłatne.
2. Przewidziano darmowe noclegi w odległej o około 100 metrów od miejsca konwentu szkole (trzeba oczywiście mieć ze sobą śpiwór i karimatę), będzie tam też dostępny prysznic i inne wygody. Dla osób poszukujących noclegu w bardziej komfortowych warunkach organizatorzy przygotowali szereg propozycji (zarówno tańszych, jak i droższych) w oparciu o dostępną na miejscu bazę hotelową. Jedną z najatrakcyjniejszych i najbardziej komfortowych opcji jest możliwość nocowania na Zamku. Nie ma obowiązkowych noclegów, jeśli ktoś jest w stanie załatwić to we własnym zakresie, uważamy to za najlepsze rozwiązanie.
Poszczególne opcje noclegowe znajdziecie na stronie konwentu:
http://www.polachwaly/wargaming.pl
Noclegi rezerwuje zarówno główny organizator - kontakt przez mail: kamp1813@wp.pl jak i ja - kontakt przez mail: raleen@gmail.com. To ostatnie dotyczy w szczególności osób grających w gry planszowe, gdyż na konwencie pełnię funkcję organizatora części konwentu poświęconej grom planszowym, oraz osób z Forum Strategie. W związku z tym mam prośbę by ww. osoby zgłaszały się z tym do mnie.
3. W piątek i sobotę wieczorem, podczas krótkiej przerwy w rozgrywkach, będzie wspólny darmowy grill dla uczestników konwentu. Organizator zapewnia też darmowe wyżywienie dla uczestników konwentu w czasie trwania imprezy. Dotyczyć to będzie w pierwszej kolejności osób, które wcześniej zadeklarują swój przyjazd i stałych uczestników (nie wiemy, ile osób ostatecznie się pojawi, stąd to zastrzeżenie).

Podsumowując, jak co roku organizatorzy postarali się by koszty imprezy dla uczestników były możliwie najmniejsze, nie da się uniknąć tylko kosztów jednego rodzaju – kosztów dojazdu.

Charakter konwentu
Impreza pomyślana jest jako promująca różne oblicza historii i różne rozrywki z historią związane. Wśród tych rozrywek będą w szczególności gry bitewne i planszowe (organizatorem konwentu są osoby ze środowiska wargamingowego). W imprezie wezmą udział także reacteringowcy, czyli osoby zajmujące się rekonstrukcją historyczną (bractwa rycerskie, grupy odtwarzające jednostki wojskowe z okresu napoleońskiego czy II wojny światowej, grupy zajmujące się tańcami dawnymi np. tańcami dworskimi z okresu średniowiecza i renesansu), modelarze, miłośnicy historii etc. Przewidziana jest duża liczba uczestników, organizatorzy liczą na to, że poza osobami zajmującymi się tym hobby uda im się pokazać je i zainteresować nim osoby zupełnie nowe. Nie będzie to więc jedynie impreza w gronie starych znajomych; ma ona charakter zupełnie otwarty. Udało się też uzyskać wsparcie władz lokalnych, które zgodziły się udostępnić na potrzeby konwentu cały Zamek w Niepołomicach, więc miejsca z pewnością dla nikogo nie zabraknie.

Ogólna tematyka konwentu
Wargaming:
- Pokazy systemów, figur, modeli, elementów nastawnych i niewielkich dioram
- Turnieje w wybranych systemach
- Prezentacja użytych materiałów i technik modelarskich
- Zabawa wargamingowa

Gry planszowe:
- Pokazy
- Rozgrywki i turnieje

Pokazy grup rekonstrukcyjnych:
- Defilada grup rekonstrukcyjnych
- Inscenizacje historyczne przed Zamkiem, poświęcone różnym okresom historycznym, z udziałem piechoty, kawalerii i artylerii oraz sprzętu wojskowego z czasów II wojny światowej
- Pokaz mody dworskiej, tańce dworskie z epoki średniowiecza i renesansu
- Pokaz musztry, szermierki, strzelania z muszkietów i dział artyleryjskich
- Zaproszenie do zabawy osób z publiczności, możliwość bezpośredniego udziału w pokazach

Prezentacje multimedialne:
- Co to jest wargaming
- Historyczne gry planszowe
- Historia jako pasja
- Techniki modelarskie

Modelarstwo historyczne:
- Pokazy modeli
- Konkursy

Gry komputerowe:
- Stanowiska do grania

Pozostałe:
- Prezentacja komercyjnej oferty sklepów i firm modelarskich, księgarni i wydawnictw historycznych, połączona ze spotkaniami z autorami książek poświęconych historii wojskowości.

Szczegółowy program konwentu

http://www.polachwaly.pl/index.php?mode=program

Nocleg i rozgrywki w nocy
Darmowy nocleg dostępny będzie w pobliskiej szkole bądź w sali do grania, jak kto woli. W Zamku na stałe czuwa ochrona, co powinno zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom imprezy. Można będzie grać w nocy, nawet przez całą noc – pod tym względem nie ma żadnych ograniczeń.

Oficjalna strona konwentu
http://polachwaly.wargaming.pl/
Tam też można znaleźć więcej szczegółów odnośnie całej imprezy. Polecam zwłaszcza zapoznanie się ze zdjęciami samego miejsca imprezy, planami dojazdu, dokładnymi godzinami rozpoczęcia. Można też pooglądać zdjęcia i poczytać relacje z poprzednich edycji imprezy.

Miłośnicy gier planszowych i bitewnych – prośba o kontakt!
Informuję, że jak w latach poprzednich zostałem upełnomocniony przez głównego organizatora do koordynacji wszystkich planszówek na konwencie i wszelkiej tematyki z nimi związanej. W związku z tym mam prośbę o zgłaszanie się do mnie wszystkich osób zainteresowanych udziałem w konwencie i graniem na nim w planszówki bądź prezentowaniem ich. To jedynie ze względów organizacyjnych, abyśmy mogli się zorientować ilu nas jest, lepiej zaplanować spotkanie oraz poszczególne rozgrywki itp. Nie wiąże się to z żadnymi zobowiązaniami, gdyż impreza jest darmowa (sprawa załatwiania noclegów to odrębny temat). Tą samą prośbę kieruję również do osób grających w gry figurkowe i działających na naszym forum. Kontaktować można się na różne sposoby, niżej jeszcze raz podaję swój mail, który w takich sprawach bywa najbardziej uniwersalnym medium. Ponadto można się ze mną także kontaktować przez prywatne wiadomości na Forum Strategie.

Kontakt mailowy: raleen@gmail.com
Forum Strategie: www.strategie.net.pl

Pozdrawiam
Ryszard Kita
Wiceprezes Zarządu Stowarzyszenia "Pola Chwały"
Główny Administrator Forum Strategie
Ostatnio zmieniony środa, 23 czerwca 2010, 09:32 przez Raleen, łącznie zmieniany 3 razy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Przygotowania do imprezy trwają, sądzę, że warto by już powoli zacząć dyskutować o konkretach. Powód jest prozaiczny - zbliża się sezon wakacyjno-urlopowy, podczas którego nie wszyscy będą dostępni w sieci. Tymczasem oczywiście sprawy posunęły się do przodu. Rusza także promocja imprezy.

Tradycyjnie koordynuję część planszówkową całej imprezy. Do tego dochodzą figurki z naszego forum. Tutaj DBA jest już najbardziej zaawansowane, bo w zasadzie wszystko jest zaklepane. Zostaje ekipa od Operation: WW II i systemy współczesne (plus ewentualnie inne).

Co do noclegów, będzie jak w poprzednich latach, domek, który mieliśmy rezerwowany u p. Bartnikowskiej jest już zarezerwowany w całości dla nas.

Większość elementów imprezy, jak rok temu. Będą darmowe noclegi, będzie wyżywienie. Grać będzie można od piątku po południu (tzn. około 16-tej) do końca imprezy, czyli do niedzieli, w tym także w nocy (bez żadnych ograniczeń).

Tyle wstępnych informacji.

Kto z Was wybiera się na imprezę?

Informacje potrzebne są mi przede wszystkim dla celów organizacyjnych. Jest też pomysł na zorganizowanie większej rozgrywki, zbiorowej w tym roku, ale do tego także potrzebuję wiedzieć, ilu osób możemy się spodziewać.

Pytanie rzecz jasna, kto z Was wybiera
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Post autor: Przemos19 »

Ja się wybieram :)
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Ja się wybieram, rezerwację domku wstępnie poproszę.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Ja również się zamierzam zjawić... ale domek mi się nie podoba....
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez DT, łącznie zmieniany 1 raz.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Możesz zawsze nocować w szkole za darmo (wiadomo, tam jest do dyspozycji tylko podłoga, ale są prysznice) i są różne inne opcje noclegowe.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

To ja wolę te inne opcje.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez DT, łącznie zmieniany 1 raz.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
headache

Post autor: headache »

Ja też będę bez noclegu.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez headache, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Też się wybieram, ale wiadomo coś o terminie?
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

Czy w imieniu osób, które planują się wybrać na konwent po raz pierwszy mogę mieć następującą prośbę: byłoby dobrze umieścić wszystkie istotne informacje (adres, daty, koszty itp. itd.) w pierwszym poście i tam je aktualizować na bieżąco. Ułatwi to odnajdowanie istotnych spraw :)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Powrzucam jutro-pojutrze.

Termin: ostatni weekend września, to wypada 24-26. W piątek impreza startuje o 16.00, i w niedzielę kończy się też o 16.00. Nieoficjalnie mogę powiedzieć, że dla graczy te terminy są rozciągliwe. Kosztu udziału jest zerowy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Post autor: Marcon »

Ja też mam zamiar sie pojawić.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Marcon pisze:Ja też mam zamiar sie pojawić.
Partyjkę w Ardeny :>
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Claymore
Caporal-Fourrier
Posty: 77
Rejestracja: czwartek, 17 czerwca 2010, 08:20
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: Claymore »

Pytanie do stałych bywalców. Czy konwentowi towarzyszą pokazy grup rekonstrukcyjnych z pojazdami z epoki? Interesuje mnie pojawienie się miłośników II W. Św. i możliwość obejrzenia pojazdów z bliska :)
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Na pewno są grupy rekonstrukcyjne z epoki II w.ś. W tamtym roku był chyba tylko jeden pojazd. Amerykański jeep. A jak będzie w tym roku to musi Raleen popytać?
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”