W co gramy lub zabieramy ze sobą

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Ja bardzo bym chciał pograć w jakieś gry wieloosobowe, z tym, że ze wzgledu na dzieciaki płynnie będę grał raczej dopiero wieczorem (jak pójdą spać :)

Pozdrawiam
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Postaram się przywieźć własnego Aleksandra i SPQR (GBoH oczywiście) z dodatkami. Wezmę ze sobą kalkulatory do "kupowania armii jak figurki", więc być może nie będzie w tym roku turnieju GBoH, ale da się rozegrać partyjkę nie-scenariusz.

Mogę wziąć ze sobą Combat Commandera i/lub Carthage, jeśli ktoś reflektuje. Nie wiem, co nowego w temacie War Galley, ale może nic? :P

GBoH może być całkiem wciągające, ale nie wykluczam, że będę się dosiadał do Waszych stołów i gier, za Waszym pozwoleniem :D
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

RyTo pisze:Mogę wziąć ze sobą Combat Commandera i/lub Carthage, jeśli ktoś reflektuje. Nie wiem, co nowego w temacie War Galley, ale może nic? :P
Weź War Galley Ryszardzie, ja bardzo chętnie zagram z Tobą :) .

Silver ma dużo rzeczy do zabrania (plus rodzinka) i właśnie nie wiem czy zabierze, a Ty masz ciut bliżej. W każdym razie, fajnie gdyby był chociaż jeden egzemplarz.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Raczej na pewno wezmę Normandy '44. Ponadto chętnie zagram w coś cudzego, najlepiej wieloosobowego. Możliwe więc, ze Normandia będzie jedyną grą, którą przywiozę.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Pawle jestem pierwszy w kolejce do grania w Normandię - najlepiej od razu po przyjeździe :)
Mojej listy gier jeszcze nie znam - może akurat wszyscy inni przywiozą to, w co będę chciał zagrać? :P
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

No to dodam do Olka i Espekura Łora Galeja. Faktycznie, będzie taktycznie.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Faktycznie, będzie taktycznie.
Niedobrze. Co z was za stratedzy jak wy tylko w gry taktyczne gracie. :P
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Sylwek będzie miał pewnie NW i mnóstwo wieloosobowych, bo on je preferuje.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
renald
Sous-lieutenant
Posty: 409
Rejestracja: czwartek, 4 stycznia 2007, 23:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 16 times

Post autor: renald »

Silver – jeśli znajdzie się miejsce przy stoliku, to ja chętnie zagrałbym w Imperium Romanum (swego czasu nosiłem się z zamiarem zakupu tej gry za jakieś wielkie pieniądze na ebaju :smile: ).
Prosiłbym Cię tylko o jakieś namiary na rulbuka.

Ryto – można by CC lub War Galley, jeśli będziesz miał ochotę. Carthage brzmi zachęcająco, ale to chyba duuuużo czasu trzeba, a wprowadzające scenariusze nie wiem czy są ciekawe.

Panowie, a moglibyśmy (w przypadku pozytywnego rozpatrzenia moich propozycji :smile: ) jakoś wcześniej ustalenia poczynić odnośnie pory gry i konkretnego tytułu? Będę miał możliwość grania w sobotę od wczesnego wieczora do wczesnego poranka i w niedzielę od około południa.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Jak najbardziej w Imperium Romanum tylko wg mnie najciekawsze scenariusze to te w większą ilość osób (powyżej 2). Materiały prześlę jak napiszesz mi priva z mailem.
Jak najbardziej co do ustawiania się kto w co gra i kiedy.
Awatar użytkownika
Yautay
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 15:38
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Yautay »

Cześć!

Ja zagrałbym z chęcią w SPQR - tyle że wprawy mi brak, ale rulbuka już przestudiowałem.... Ponadto może znajdzie się ktoś chętny na stary Dragonowski Kircholm? Mógłbym zabrać Men of Iron i/lub TS. Ew z M&P Nothing gained but glory, lub GA lub UTLB.
Pozdrawiamy
Ania i Michał
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Yautay pisze:Cześć!

Ja zagrałbym z chęcią w SPQR - tyle że wprawy mi brak, ale rulbuka już przestudiowałem.... Ponadto może znajdzie się ktoś chętny na stary Dragonowski Kircholm? Mógłbym zabrać Men of Iron i/lub TS. Ew z M&P Nothing gained but glory, lub GA lub UTLB.
Pozdrawiamy
Ania i Michał
W Muszkieta i Pikę chętnie z Tobą zagram :) . Też nie jestem obcykany. Kircholm za to znam dość dobrze.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Niestety nie mogę zabrac Budapesztu :/ gdyż żetony gdzies wywędrowały :/
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja Wam mogę zabrać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Ja bym chętnie zagrał lecz propozycja na razie była bez odzewu
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”