W co gramy lub zabieramy ze sobą

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Monthion pisze:Czyżby znowu baty od DT mnie czekały w ardenowskiego evergrina ;')
Montionie nie taki diabeł straszny jak go malują... :>
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 477
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

Hue hue ważne żeby w odpowiednich miejscach frontu były odpowiednie rzuty.

Filip Apostoł:
W zeszłym roku Hajdi przywiózł FAB: The Bulge i Gustav Adolf the Great: With God and Victorious Arms, być może w tym roku również zawita na konwent.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Monthion, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Monthion pisze: Filip Apostoł:
W zeszłym roku Hajdi przywiózł FAB: The Bulge i Gustav Adolf the Great: With God and Victorious Arms, być może w tym roku również zawita na konwent.
To bardzo dobra wiadomość:)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Monthion pisze:Hue hue ważne żeby w odpowiednich miejscach frontu były odpowiednie rzuty.
A potrenowałeś coś chociaż?
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez DT, łącznie zmieniany 1 raz.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 477
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

Nie trenowałem, ponieważ wezmę swoja magiczną kostkę, a jeśli nawet ona zawiedzie mam taki chytry plan że będziesz rzucał za mnie i wtedy na pewno wygram :lol2:

A właśnie żeby nie offtopować zanadto mam sprawę do Filipa Apostoła, otóż byłbym chętny na Niderlandzkie Rewolty, z tym że musiałby mi ktoś wytłumaczyć zasady, dało by się to załatwić?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja będę wielozadaniowy, w każdym razie zamierzam sobie odświeżyć wiele instrukcji, co by być na bieżąco :) .

Jeszcze jedna propozycja z mojej strony, gdyby ktoś był chętny: mogę przeprowadzić szkolenie w "Waterloo 1815" dla chętnych, raczej nie będzie zbyt długie. A jak wiadomo, z tą grą jest tak, że przeczytać reguły to jedno, a żeby poczuć w pełni jej smak, trzeba trochę popraktykować. Mogę zabrać w tym celu rozszerzenia, które są dość krótkie - Quatre Bras i Powrót Grouchy'ego. Służę też zasadami w pdf-ie dla chętnych, którzy by chcieli zagrać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Islam Gerej III
Sergent-Major
Posty: 194
Rejestracja: środa, 24 maja 2006, 17:02
Lokalizacja: Kraków - Stare Miasto
Been thanked: 4 times

Post autor: Islam Gerej III »

Znajdą się chętni na TiSowy Gettysburg ? ;)
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Monthion pisze: A właśnie żeby nie offtopować zanadto mam sprawę do Filipa Apostoła, otóż byłbym chętny na Niderlandzkie Rewolty, z tym że musiałby mi ktoś wytłumaczyć zasady, dało by się to załatwić?
Na tą grę jestem zawsze chętny. Będę miał ją na pewno. Nie będzie problemu z tłumaczeniem, ale przygotuj się, że to 1-2 godz dodatkowo;)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 477
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Post autor: Monthion »

A zabiera ktoś Napoleonic Wars, bo popróbowałem ją w krakowskim gronie, i całkiem przyjemna wieloosobowa gra mi się zdaje, na niedzielny light będzie znakomita ;)
Pytam, bo zdaję się że właściciel egzemplarza którym graliśmy, wciąż na emigracji i nie wiadomo czy na konwent dotrze.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Silver może wziąć. My jak wiadomo jesteśmy już weteranami jeśli chodzi o NW :)

Już się żetony pościerały niektóre, nawet sporo :lol:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

To ja się trochę powtórzę i na pewno zabiorę Napoleonic Wars i może sprawdzę się w grze z ludźmi z innych miejsc Polski, innymi stylami walk.
Dodatkowo na pewno (chyba że ktoś inny weźmie): Kutuzov, Imperium Romanum, Srebrna flota a inne, o których pisałem, w miarę zapotrzebowania na nie.
Zdążę wykonać: To the last man i Liberty.
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Jeśli jest jeszcze miejsce to ja też chętnie dołączę do NW. Spróbuję powtórzyć sobie zasady przed wyjazdem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nie ma jeszcze żadnych konkretnych ustaleń, więc spokojnie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Post autor: Marcon »

Mogę przynieść Hannibala Barkasa, Ścieżki Chwały i Sukcesorów Aleksandra. Byliby jacyś chętni? Z chęcią bym też spróbował Revolution (przy czym też nie znam zasad ;) )
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Revolution prawdopodobnie i tak będę tłumaczył bo zazwyczaj większość graczy nie miało z tą grą do czynienia więc spokojnie. Mam dwóch chętnych, zostaje jeszcze dwa miejsca. Od razu zaznaczam, że w tą grę jestem skłonny zagrać nie raz(podobnie jak w Marię;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”