W co gramy lub zabieramy ze sobą

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Yautay
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 15:38
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Yautay »

Hej,

Wraz z Ania zabieramy:

1)Nothing Gained but Glory z serii M&P (GMT)
2)Twilight Struggle (GMT)
3)Kircholm (Dragon)

Zastanawiam się nad
Men of Iron (GMT)
a może
Grunwald (Dragon)
???

Pozdrawiam
M
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja mogę wziąć MoI, mam od kolegi pożyczone.

Za to Grunwald 1410 możesz wziąć - ewentualnie jak się jakieś miejscowe chłopaki pojawią, można ich podszkolić i potem bywa, że sami grają. Przynajmniej rok temu się udało :) . A wiarę jak wiadomo, trzeba krzewić ;) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Yautay
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 15:38
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Yautay »

Ok, to ja zbieram Grunwald + te wymienione, niestety limituje mnie (i Anie) objętość plecaka... także MoI zostawiam Tobie :)
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Jeśli Nothing Gained but Glory ma jakiś fajny krótszy scenariusz dobry do nauki to z przyjemnością bym spróbował. zaznaczam - jestem zielony;)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Filip Apostoł, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Ja też chętnie zobaczę NGBG w akcji :) szczególnie, że ma słodki wygląd :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Yautay
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 15:38
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Yautay »

NGBG - właśnie studiuję rulbuka w wersji 5.0, również jestem zielony :)

... damy radę :)
Awatar użytkownika
Kristo.kk
Adjoint
Posty: 704
Rejestracja: poniedziałek, 14 lipca 2008, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 84 times

Post autor: Kristo.kk »

Clown czy możesz zabrać Gettysburg - Warfrog.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Jeśli NGBG nie różni się bardzo od swej braci-poprzednich części, to chętnie się przyjrzę jakiejś bitewce. Szkoda, że nie ma tam żetonu pana Jana Chryzostoma Paska :D Nie znam zasad zbyt dobrze, ale coś tam pamiętam z wojny angielskiej lub Gustawa Adolfa.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Krzyśku jak się ogarnę z moją listą na wyjazd, to postaram się zabrać Gettysburg, ale nie obiecuję.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
ragozd
Sergent-Major
Posty: 175
Rejestracja: czwartek, 20 września 2007, 21:56
Lokalizacja: Warszawa, Kielce

Post autor: ragozd »

Czy ktos wezmie The Fires of Midway? Ja niestety nie mam, choc mozliwe ze da rade pozyczyc
Żeby życie miało smaczek, raz planszówka, raz bitewniaczek
Walcząc "klimatycznie", II WS trwałaby do dziś. A tak - wygrali powergamerzy!
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Warto się już umawiać a szczególnie mnie interesuje/niepokoi piątek – czy warto przyjechać na 16:00 lub w ogóle tego dnia przyjechać. Kto wtedy i na co byłby chętny?

Tak reasumując to liczę na chętnych w rozgrywki jak poniżej (mogę te gry zabrać):
- Orzeł i Gwiazda – na razie brak chętnych (najlepiej byłoby we 4)
- Napoleonic Wars – chętny był Arteusz, Filip Apostoł, Monthion (chyba na niedzielę), Nahar (również na niedzielę) – więc duże prawdopodobieństwo gry w niedzielę
- Kutuzov - chętny był Arteusz (najlepiej byłoby we 4)
- Imperium Romanum – chętny Renald który może chyba dopiero od sobotniego wieczora (ale najciekawsze wg mnie to te scenariusze na 3-6 osób)
- Srebrna flota – nawet na 8 osób możliwa gra

Mogę też w drugiej kolejności przywieźć: Red Russia (do 4 osób), Here I Stand (mniej chętnie)

Może nie zagram ale przywiozę 2 samoróbki: Liberty i To the last man – to gry na 2 osoby ale mają też tryb na 3.

Mogę tak zabrać chyba do 5-6 gier, zależy których bo różnią sie ciężarem i objętością.

Dodatkowo może starczy czasu by zagrać w SPQR lub War Galley – to na 2 osoby i może np. RyTo dasz się namówić, tylko nie wiem od kiedy będziesz (ja jeszcze w SPQR nie grałem).
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Postaram się przyjechać jak najwcześniej się da w sobotę i zostać jak najdłużej :) (chodzi o busy z Krakowa i do Krakowa).
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Yautay
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 15:38
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Yautay »

Silver pisze:Warto się już umawiać a szczególnie mnie interesuje/niepokoi piątek – czy warto przyjechać na 16:00 lub w ogóle tego dnia przyjechać. Kto wtedy i na co byłby chętny?

Z Ania będziemy w Krakowie w piątek rano i od razu będziemy chcieli się dostać do Niepołomic ( jeszcze nie wiemy jak...)

Z chęcią zagram w cokolwiek - choć najlepiej SPQR - przepisy znam, ale nie biegle...
Ania lepiej się czuje w CDG (najlepiej w stylu Twilight Struggle)....


Pozdrawiam
M
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Ja będę w piątek w Krakowie koło 18 lub 20. Zdaje się, że bus ma końcowy na ul.Bosackiej. Daleko to od miejsca skąd odjeżdżają busy do Niepołomic?
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Post autor: Marcon »

Zdaje się, że bus ma końcowy na ul.Bosackiej. Daleko to od miejsca skąd odjeżdżają busy do Niepołomic?
Stamtąd odjeżdżają na pewno PKSy do Niepołomic. Linie prywatne z reguły odjeżdżają z przystanków przy Pawiej (trzeba przejść pod dworcem i przez Galerie Krakowską).

W piątek będę gdzieś pewnie ok 15-16 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”