W co gramy lub zabieramy ze sobą

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Silver pisze:Warto się już umawiać a szczególnie mnie interesuje/niepokoi piątek – czy warto przyjechać na 16:00 lub w ogóle tego dnia przyjechać. Kto wtedy i na co byłby chętny?

Tak reasumując to liczę na chętnych w rozgrywki jak poniżej (mogę te gry zabrać):
- Orzeł i Gwiazda – na razie brak chętnych (najlepiej byłoby we 4)
- Napoleonic Wars – chętny był Arteusz, Filip Apostoł, Monthion (chyba na niedzielę), Nahar (również na niedzielę) – więc duże prawdopodobieństwo gry w niedzielę
- Kutuzov - chętny był Arteusz (najlepiej byłoby we 4)
- Imperium Romanum – chętny Renald który może chyba dopiero od sobotniego wieczora (ale najciekawsze wg mnie to te scenariusze na 3-6 osób)
- Srebrna flota – nawet na 8 osób możliwa gra

Mogę też w drugiej kolejności przywieźć: Red Russia (do 4 osób), Here I Stand (mniej chętnie)

Może nie zagram ale przywiozę 2 samoróbki: Liberty i To the last man – to gry na 2 osoby ale mają też tryb na 3.

Mogę tak zabrać chyba do 5-6 gier, zależy których bo różnią sie ciężarem i objętością.

Dodatkowo może starczy czasu by zagrać w SPQR lub War Galley – to na 2 osoby i może np. RyTo dasz się namówić, tylko nie wiem od kiedy będziesz (ja jeszcze w SPQR nie grałem).
Silverze, ja zachęcam do wpadnięcia w piątek wieczorem. Może niekoniecznie wcześnie, ale na pewno coś się będzie działo. Często bywa też tak, że niektórzy pozaczynają pewne rozgrywki w piątek i potem w sobotę kontynuują. Jeśli już jakiś dzień jest mniej "tłoczny" to chyba niedziela pod koniec - często spora część graczy jest już lekko zmęczona po trzech dniach.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

To będą chętni na Orzeł i Gwiazda (szczególnie w piątek) bo nie wiem czy brać?

Arteusz - chciałeś zagrać między innymi w Kutuzova – jeśli chcesz to kiedy mógłbyś?

Na sobotę być może wykroją się ciekawe rozgrywki w SPQR lub War Galley.

Nie pamiętam, ale ktoś deklarował chęć rozgrywki w grę o I Wojnie Światowej na zachodzie - To the last man?

Yautay – od której będziesz w piątek (ja od 16:00 lub 18:00); jeśli nic innego się nie uda zorganizować to czytałem ze jesteś chętny w SPQR. Ja też chcę nauczyć się tego systemu i jestem jakby przygotowany ale jeszcze nigdy nie rozłożyłem tej gry do rozgrywki.

Ostatecznie na pewno biorę ze sobą: Kutuzov, Napoleonic Wars, Imperium Romanum, SPQR, Liberty, To the last man
Mogę zabrać jeszcze gry o których pisałem wcześniej jak ktoś wyrazi życzenie.
Ciągle nie wiem czy brać Orzeł i Gwiazda bo ciężkie a nikt nie zadeklarował chęci gry w tą grę.
Awatar użytkownika
waffel
Zauriad-praporszczik
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2007, 16:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: waffel »

Jadę już na pewno. Mam brać komplet CC? (Europa, Med, Pacyfik + 3x Battlepacki) Bo ja mógłbym cały weekend w nic innego nie grać i chory będę jak znajdą się przeciwnicy a egzemplarzy zabraknie :)

Ponadto myślałem o takich rzeczach których za bardzo lub w ogóle nie znam i chętnie się nauczę: A House Divided, Burma, Hearts and Minds, Monmouth. Ktoś mi coś z tego objaśni? Battles of American Revolution chyba ktoś zna?

I gry lekkie które można szybko wytłumaczyć i zagrać ad hoc: Richard III i Washington's War. To z kolei ja mogę tłumaczyć w miarę potrzeby.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Weź choćby z uwagi na ludzi, którzy mogą się przewijać w sobotę i niedzielę - warto nieść kaganek :) .

A w sobotę będę miał jeszcze krótki speech, więc może ktoś nowy do nas zawitać.

Ryszard III myślę może być bardzo dobry dla nowych.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
waffel
Zauriad-praporszczik
Posty: 201
Rejestracja: czwartek, 9 sierpnia 2007, 16:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: waffel »

Uściślę: R3 i WWR wezmę na pewno ze względu na łatwość zagrania ad hoc. Pytałem o sensowność pozostałych tytułów :)
Awatar użytkownika
Yautay
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: sobota, 20 marca 2010, 15:38
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times
Been thanked: 7 times

Post autor: Yautay »

Silver pisze: Yautay – od której będziesz w piątek (ja od 16:00 lub 18:00); jeśli nic innego się nie uda zorganizować to czytałem ze jesteś chętny w SPQR. Ja też chcę nauczyć się tego systemu i jestem jakby przygotowany ale jeszcze nigdy nie rozłożyłem tej gry do rozgrywki.
Hej,

Z Ania będziemy w Krakowie ok 08:00 rano... pokręcimy się po mieście i jedziemy na miejsce... także zakładam że będziemy grubo przed 16:00 :)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Post autor: Silver »

Ja mógłbym być albo na 15:00 albo 18:00. Tylko rozkładać gry będzie można raczej po 16:00 chyba.
Awatar użytkownika
Filip Apostoł
Sergent
Posty: 148
Rejestracja: wtorek, 19 stycznia 2010, 17:02
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Filip Apostoł »

Ja będę koło 21 w na miejscu i mogę grać od razu:) Nawet fajnie by było zacząć coś dłuższego na dzień dobry:D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”