VI Pola Chwały

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Maćko
Sergent
Posty: 127
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 13:18
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie Będzin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 11 times

Re: VI Pola Chwały

Post autor: Maćko »

@Maćko
Niestety tak to wyszło niezbyt szczęśliwie, prawdę mówiąc rozglądałem się za Tobą i jeszcze jednym kolegą, szkoda że nie wpadłeś do nas zaraz po 14-tej. Dajmiech i Bart11 byli i grali w "Grunwald 1410".
Chłopaki grali w tą grę do około 24.00 po czym kontynuowali z pasją od 8.00 następnego dnia : )

W tym roku chyba najgłośniej było właśnie w obozie szlacheckim, ale i w carsko-austriackim było nieźle :) O dziwo w połączonym obozie konfederacko-unijnym panowała cisza i porządek co mnie bardzo zdziwiło gdyż spodziewałem się dzikich okrzyków i whisky z Tennessee lejącej się strumieniami po stole.
W oczach mu męty i w głowie mu męty,
Tu i tam biega szalony.
- Warusie - woła - Warusie przeklęty!
Oddaj mi moje legiony!
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: VI Pola Chwały

Post autor: Raubritter »

RyTo pisze:My Krakowiacy nie reklamujemy się na forum z rozgrywanymi partiami, więc może ogólnie nic o nas nie wiadomo, ale tu się rzeczywiście gra. Dla Was rodzynki, dla nas dobrzy znajomi.
No to trzeba ich zachęcić, żeby włączyli się w forumowe życie, a przynajmniej rozważyli przyjazd także na inne imprezy (żeby daleko nie szukać - w listopadzie ma być Lublin). Wspominali, że ciągle grają w tym samym składzie. A gdzie znajdą lepsze warunki na nowych, hehe, partnerów niż na naszych wojennych konwentyklach?
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Bart11
Sergent-Major
Posty: 180
Rejestracja: sobota, 28 lipca 2007, 08:46
Lokalizacja: Bugaj Zakrzowski

Re: VI Pola Chwały

Post autor: Bart11 »

Super impreza. Fajnie było wszystkich spotkać, poznać nowe osoby. Ukłony dla Dajmiecha za ciekawą rozgrywkę w Grunwald. Dograliśmy do 13 etapu, Krzyżacy prowadzili punktowo, zdobyli obóz tatarski, jednak ich linia w rejonie Łodwigowa była poważnie zagrożona. Napór polskich chorągwi i przerzuconych tutaj litewskich był mocny. Walka była zacięta, upalne lato spowodowało wyschnięcie bagien tak że rycerstwo sprawnie sobie radziło forsując niebezpieczne miejsca, najbardziej celowali w tym Polacy.
Spodobała mi się również gra The Napoleonic Wars (GMT) i proszę o jakieś namiary na polskie tłumaczenie, jeśli jest taka możliwość.
W niedzielę przyjechała żona z córeczką ;), dla małej była to poważna podróż ale później wszystko się jej podobało, rycerze, policjanci i armaty na zamku.
Pozdrowienia dla wszystkich.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: VI Pola Chwały

Post autor: Raleen »

Tłumaczenie do NW będzie powstawać dopiero, zaglądaj do działu gier o XIX wieku.
Niestety instrukcja należy do jednych z trudniejszych do tłumaczenia.

A rozgrywka ciekawa musiała być, bo słyszałem, ze graliście jeszcze następnego dnia :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Monthion
Sous-lieutenant
Posty: 477
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:55
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 6 times
Been thanked: 16 times

Re: VI Pola Chwały

Post autor: Monthion »

Kolejne Pola Chwały za nami. Więc czas na kilka słów podsumowania z mojej perspektywy. W piątek od rana zajmowałem się sprawami organizacyjnymi, a że postanowiłem wrócić jeszcze do Krakowa na noc ostatnim busem, więc czasu na granie nie było za wiele, więc wziąłem udział jedynie w rozgrywce w The First World War gdzie państwa Ententy (RyTo i ja) pokonały Niemców i ich sojuszników prowadzonych przez Silvera i Marcona. W sobotę zajechałem do Niepołomic dosyć późno i z braku laku zasiadłem do Conquest of Empire, pięknie wykonanej eurostrategii, na 6 osób, dużo było przy niej zabawy i dość długo się grało, więc do głównego dania dnia tj. gry Here I Stand zasiadłem dopiero pod wieczór. Emocjonująca rozgrywka zakończyła się grubo po północy, a zwyciężył Raubritter prowadzący Francję, któremu jeszcze raz w tym miejscu dziękuje za treściwe przybliżenie zasad gry. W niedzielę rano nawracałem Gonzo na Twilight Struggle, jak mniemam skutecznie, na sam koniec imprezy siedliśmy jeszcze z leliwą, Gonzo i Konradem do The First World War, lecz nie dograliśmy nawet do połowy gdyż zostałem brutalnie sprowadzony na ziemię informacją, że z podziemi zamku niepołomickiego musimy się szybko ewakuować, bo zaraz zaczyna się tam następne spotkanie. Jak zwykle poza planszówkami było mnóstwo innych atrakcji, których jednak w tym roku zobaczyłem wyjątkowo mało. Cóż, taki life. Ale nawet to nie zmienia mojej pozytywnej oceny tegorocznych Pól Chwały.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: VI Pola Chwały

Post autor: Przemos19 »

Ja też tam byłem i zdjęć i filmów narobiłem. Wrzucę w weekend :)
Ogólnie fajnie się grało 2v2 w Operation: World War 2 na dużym stole pełnym atrakcji. Ilość pokazów skutecznie odwracała uwagę od gry, tak więc w niedziele w zasadzie zwiedzałem obozy, hipodrom, sklepy z pamiątkami.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: VI Pola Chwały

Post autor: Raleen »

Dla niecierpliwych garść zdjęć z Gazety Krakowskiej:
http://www.gazetakrakowska.pl/aktualnos ... ,id,t.html
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Dajmiech
Adjudant-Major
Posty: 303
Rejestracja: sobota, 21 lipca 2007, 21:50
Has thanked: 25 times
Been thanked: 11 times

Re: VI Pola Chwały

Post autor: Dajmiech »

Ja również dziękuję Bartowi za dobrą i emocjonującą rozgrywkę. Celnie streściłeś jej przebieg, zdaje mi się, że dotarliśmy nawet do 14. etapu ;) . Ogólnie bardzo udana impreza, pozdrowienia dla organizatorów.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: VI Pola Chwały

Post autor: Raleen »

Dzięki za pozdrowienia, ja również pozdrawiam i mam nadzieję, że wpadniesz przy najbliższej okazji :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Marcon
Podporucznik
Posty: 375
Rejestracja: czwartek, 13 sierpnia 2009, 20:15
Lokalizacja: Wieliczka
Been thanked: 2 times

Re: VI Pola Chwały

Post autor: Marcon »

Chciałbym pozdrowić wszystkich z którymi miałem okazję spotkać się w piwnicach Niepołomickiego Zamku. Tegoroczne Pola Chwały mogę zaliczyć do bardzo udanych. W piątek udało mi się rozegrać First World War, Napoleonic Wars (niedokończone) oraz HiSa. Sobota upłynęła na Sukcesorach, kilku rozgrywkach Wings of War oraz szybkiej klęsce w Ścieżki Chwały z Hubertokiem. Potem spotkałem bardzo miłych czerwonoarmistów popijających tokaj z towarzyszami z Węgier po czym rano obudziłem się w ich salce. Niedziela to szybka, znowu niedokończona rozgrywka w NW i głównie inne atrakcje, jak np, oglądanie rekonstrukcji. Ogólnie jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję że za rok czeka nas przynajmniej równie udana impreza ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: VI Pola Chwały

Post autor: Raleen »

Relacja na Portalu Strategie (gry planszowe):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=123

Relacja na Portalu Strategie (gry bitewne - bitwa pod Coutras w systemie FoGR):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=135

Relacja na Portalu Strategie (gry bitewne - turniej DBA i podsumowanie II Ogólnopolskiej Ligi DBA):

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=135

Poszczególne relacje, zwłaszcza z planszówek i rozgrywki w FoGRa będą jeszcze wkrótce uzupełniane. Będę również wdzięczny za wszelkie podesłane mi zdjęcia.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: VI Pola Chwały

Post autor: Raleen »

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: VI Pola Chwały

Post autor: Raubritter »

Maćko pisze:Zaskoczył mnie nieco rozmach imprezy, okazało się że przyjechało wielu znajomych rekonstruktorów i ilość wypitego alkoholu w kilku obozach skutecznie zniechęcała do podjęcia wysiłku umysłowego :)
Marcon pisze:Potem spotkałem bardzo miłych czerwonoarmistów popijających tokaj z towarzyszami z Węgier po czym rano obudziłem się w ich salce.
Łee, alkohol lał się strumieniami, a ja grałem w gry wojenne. Jak jakiś głupek ;-)
A gdybym był strategiem,
Nad planszą w klubie szalał,
To co byś powiedziała,
Czy coś byś przeciw miała?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: VI Pola Chwały

Post autor: Raleen »

Ja już nie będę mówił, którzy koledzy się oddawali, ale niektórzy to nawet do 5-6 rano (jak oni potem stali nad tymi makietami następnego dnia). Zaprawdę, Pola Chwały to integracyjna impreza potrafi być ;) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: VI Pola Chwały

Post autor: Cisza »

Knajpy na rynku zostały wzięte szturmem.

Walka na szable ćwiczebne też się udała :)
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”