I Pola chwały (7-8 października 2006)

Impreza historyczno-wargamingowa odbywająca się co roku w Niepołomicach pod Krakowem w drugiej połowie września.
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

I Pola chwały (7-8 października 2006)

Post autor: Itagaki »

Małopolska Grupa Wargamingowa i redakcja WargamingZone planują kontynuację warszawskiego Grenadiera (zlotu miłośników szeroko rozumianych gier historycznych) w Krakowie. Tym razem impreza ma być w większym stopniu poszerzona o tak dobrze nam znane i cenione :) gry planszowe.
Organizatorzy proszą o kontakt wszystkich chętnych, którzy by chcieli przeprowadzić turniej czy pokaz systemu, figurek, dioram, elementów nastawnych, technik modelarskich jakich używa itd.

Proszę o zgłoszenia najlepiej do końca tygodnia.

Kontakt z osobą koordynującą: kamp1813@wp.pl

Wyżej kontakt do głównego organizatora, natomiast wszystkich planszówkowców proszę o zgłaszanie się do mnie jako koodrynatora części planszówkowej konwentu:

raleen@gmail.com

Jestem w tym zakresie osobiście upoważniony przez głównego organizatora. Prosił mnie też o odciążenie go w tym zakresie, więc jeśli ktoś chce grac w planszówki prośba o kontakt.

Raleen
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Itagaki, łącznie zmieniany 1 raz.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja i Kiedryn mamy kontakt z warszawskimi organizatorami, więc w razie czego służymy pomocą, ale wierzę, że koledzy z Krakowa najlepiej sami sobie na miejscu poradzą. Polecam imprezę, w Warszawie wypadła bardzo profesjonalnie i interesująco.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Pozwoliłem sobie zmienić rangę tematu z 'Ogłoszenie' na 'Przyklejony', aby było tak jak inne tematy o tego typu imprezach. A także pozwoliłem sobie poprawić aadministratorowi błąd ortograficzny ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Pozwalam :wink:

A jeszcze warto by zrobic porządek z nazewnictwem tematów.

Co do kontaktu, organizatorzy nalegali, żeby już się odzywac, ale chodzi zapewne o to, aby wcześniej się zorganizowac. Mam nadzieję, że chociaż Antek się wybierze, albo Monthion z antonim.

Ktoś się wybiera z Was :?:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Ja niestety raczej się nie wybiorę. A żałuję. Wrzesień to jednak będzie dla mnie Wrzesień na studiach...
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Cyber Stefan pisze:Pozwoliłem sobie zmienić rangę tematu z 'Ogłoszenie' na 'Przyklejony', aby było tak jak inne tematy o tego typu imprezach. A także pozwoliłem sobie poprawić aadministratorowi błąd ortograficzny ;)
Orty poprawiać po mmie bo ja nagminnie je popełniam :oops:

Co do Grenadiera to mam nadzieje, że Antek się w miarę szybko zjawi. Organizatorom zalezy na deklaracjach bo muszą przygotować imprezę od strony logistycznej (stoły, noclegi itp.)

Dla mnie wrzesień bedzie albo "bojowy" na uczelni, albo "pracowity" gdzieś w Albionie. Dlatego pewnie mnie nie będzie na Grenadierze, a na pewno w gronie organizatorów.
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Cyber Stefan
Sous-lieutenant
Posty: 368
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:40
Lokalizacja: Słobity/Toruń

Post autor: Cyber Stefan »

Orty poprawiać po mmie bo ja nagminnie je popełniam
Ja rozumiem popełnić błąd ortograficzny, ale napisać planszuwki :?: Toż to prawie, że bluźnierstwo ;)
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Temat troszkę przycichł, by nie powiedzieć umarł więc czeba go resuscytować ;)

Kilka swieżych wiesci.
Impreza nie będzie zwać się "Grenadier" by nie mieszać z tym warszawskim.
Najprawdopodobniejszy termin to pierwszy weekend października.
Lokalizacja zamek w Niepołomicach koło Krakowa.
Multum atrakcji historycznych min. grupa rekonstrukcyjna z własną harmatką "do robienia huku" :), prezentacje multimedialne i wykłady historyków, Grupa Tańca Dawnego (chyba taka nazwa :oops: ) w strojach dworskich z różnych epok (coś dla płci bardziej pacyfistycznej ;)), pokazy dioram, systemów figurkowych i to za co Wy panowie stratedzy powinniście się wziąć - planszówek. Pokazowe rozgrywki, turnieje.

Do dyspozycji będzie kilkaset metrów kw. sal więc miejsca niemało i będzie gdzie się rozkładać.

Moim zdaniem niepowtarzalna możliwość zaprezentowania Naszego hobby jaki własnych dzieł.

Zachęcam do kontaktu z koordynatorem w celu uzyskania więcej inf. i zgłoszenia swego udziału :)
kamp1813@wp.pl
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
antoni
Caporal-Fourrier
Posty: 87
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:47
Lokalizacja: Ciapowizna ;) Kraków

Post autor: antoni »

A skąd więcej info? Tylko drogą mail?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja się postaram zdobyc to będę wrzucał, ale ten mail jest bezpośrednio do organizatora, więc to najpewniejsze źródło.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
antoni
Caporal-Fourrier
Posty: 87
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:47
Lokalizacja: Ciapowizna ;) Kraków

Post autor: antoni »

Pierwszy weekend października to chyba dobry termin - juz po sesji a na studiach jeszcze nic. Ja chętnie się wybiorę i zagram... w Waterloo ;) Ktoś chętny?

Pozdrawiam
Antoni
Awatar użytkownika
antoni
Caporal-Fourrier
Posty: 87
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:47
Lokalizacja: Ciapowizna ;) Kraków

Post autor: antoni »

W korespondencji z organizatorem tej imprezy dowiedziałem się, że będzie można bez problemu grać przez całą noc. :) Pytanie organizatora:


... ile osób i ile miejsca (stołów, krzeseł) potrzebujecie?


To kto się wybiera, żeby pograć?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja mogę być, jeszcze zależy jak z noclegiem, poza tym no problem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
antoni
Caporal-Fourrier
Posty: 87
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:47
Lokalizacja: Ciapowizna ;) Kraków

Post autor: antoni »

Organizator powiedział, że "pracuje nad noclegiem", a opłata za nocleg będzie we własnym zakresie.
Poza tym Niepołomice to b. przyjemne miasteczko, i warto tam wpaść choćby na piwko. Jest b. przyjemnie.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Domyślam się, że przyjemne, ale dobrze załatwiony nocleg z pewnością będzie najlepszym argumentem dla potencjalnych chętnych, zwłaszcza z dalsza :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent POLA CHWAŁY”