Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest wtorek, 22 sierpnia 2017, 13:05

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Udostępnianie filmów w internecie
PostNapisane: poniedziałek, 20 marca 2017, 23:53 
Sous-lieutenant

WarHammster napisał(a):
Filip, nie żyjemy w czasach wczesnego neolitu/późnego mezolitu, gdzie nie były znane takie pojęcia jak prawo własności, intelektualne. Ludzie wtedy nie znali też kradzieży, po prostu brali to co znaleźli - nawet, kiedy natrafiali na osadników to brali ich zapasy, jednak w ich rozumieniu nie była to kradzież. Mam wrażenie, Filip, że właśnie żyjesz w takim przekonaniu. Bez obrazy oczywiście. Chcę tylko zwrócić Twoją uwagę, że żyjemy w społeczeństwie zorganizowanych praw, które określają co wolno, a co nie. Nie chciałbyś, aby ktoś zrobił Ci najazd na chatę, zabrał co wartościowsze, a później twierdził: wziąłem ten obraz oraz te o to księgi, bo uważam, że trzeba się dzielić dobrem i edukować.

Doceniam i rozumiem twoje zdanie. Oczywiście nie musimy się zgadzać, ale zawsze warto przedstawić swój punkt widzenia, a mądry człowiek doceni czyjeś zdanie i pogląd na pewne kwestie. Może nawet wyciągnie wnioski, bo przecież uczymy się całe życie.

Co do kwestii... Sądzę, że delikatnie generalizujesz, konkretną kwestię, co moim zdaniem do niczego nie prowadzi, bo taką odpowiedź możesz zastosować właściwie do każdego przykładu.
Piszesz o życiu w czasach neolitu...
Więc ja także nieco zgeneralizuję i odpowiem nastepująco... że życie nie jest czarno białe, a posiada całą masę odcieni i chodźby nie wiem jak bardzo ludzie chcieli by sklasyfikować i zaszufladkować wszystko, wprowadzając coraz to nowe prawa, zakazy, obostrzenia, to tylko brnie jeszcze głębiej w bagno, które sami sobie tworzymy. Mnie się tutaj troszkę zaczyna przypominać 1984r i Orwell.

A może tak ruszyć nieco wyobraźnią i zadać sobie filozoficzne pytanie... kurcze, może to nie tędy droga, aby ludzkość była lepsza i bardziej sprawiedliwa? Może uzywamy kompletnie złych narzędzi?

Może Ludzi juz w szkołach powinni uczyć myśleć, szanować siebie nawzajem i uczyć empatii.
Wtedy większość tych praw, zakazów, nakazów nadawała by się tylko na śmietnik historii.

Ale jest jeden problem... tu nie o to chodzi, żeby ludzie byli mądrzejsi i zaczeli mysleć, bo tak na prawdę mają być prostą bezmyślną masą, łatwą w sterowaniu za pomocą różnego rodzaju praw i zakazów, aby pracować na rzecz wąskiej grupy ludzi myślących, posiadających władzę.

Takie proste przemyślenie w kwestii praw, zakazów i zasad. :D

Pozdrawiam

Ps. a tak na marginesie - "dzielenie się wiedzą, uznawane jest za coś dobrego i naprawdę trudno zrozumieć, że może to być złe i niezgodne z prawem."

http://wthunder.hol.es/
https://www.facebook.com/Gryzalecane/

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]