Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sarmor »

Nie, sezon to po prostu partia odcinków tworzonych i emitowanych jako jeden ciąg. Liczba odcinków może się znacząco różnić - takie Twin Peaks miało 8 odcinków pierwszego sezonu i 22 drugiego (a teraz 13 trzeciego).
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

"Expanse" ratuje dopiero drugi sezon, w którym pojawiło się więcej akcji, rozmachu oraz uwydatniono wątki polityczne dzięki czemu widz nie zasypia przed ekranem ale śledzi historię.
Natomiast "Dark Matter" to fajna atmosfera i ciekawie zmontowany zespół (lubię robota i byłego glinę), który iskrzy we wzajemnych relacjach. Od pierwszego sezonu utrzymuje dobry poziom kina kosmicznej przygody klasy B.
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: Serialami obrodziło

Post autor: LordDisneyland »

Dziękuje, Sarmorze
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: RAJ »

Expanse bardzo dobry, Dark matter miałki i sztuczny.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: elahgabal »

Jako całkiem świeży nabywca praw do oglądania Netflix muszę przyznać (po pierwszych trzech odcinkach), że "Daredevil" jest miodzio. Co prawda uwspółcześnienie troszkę mi zgrzyta, ale że to "ogólnomarvelowska" tendencja toteż czepiać się nie będę.
Poza tym wkręciłem się w "Orange Is the New Black". Całkiem ok. Bycie zawirusowanym też czasem może wykazać się jakimś plusem... :roll:
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Philip79 »

Czy ostatnio wyszedł jakiś serial z okresu II wojny św?
Mam na myśli ostatnie 5-7 lat

Ostatnie jakie oglądałem to była kompania braci i Pacyfik i do tej pory nie trafiłem na nic godnego uwagi :)
Brakuje mi jakiegoś dobrego wojennego serialu, oprócz takich "restrepo" podobnych na które ostatnio była moda.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Philip79 »

Nie wiem jak mam do tego podejść....
Na poważnie? czy jak do chińskiej wersji AK-47?
Czy może jako "remejk" 101 desantowej? :lol:

A jeśli na serio to czy jest tekst PL?

A tak poważnie to oglądałem jeden film o konflikcie w Korei (historia dwóch braci) i wojnie japońsko chińskiej (akcja w Nankinie) i Były to bardzo konkretnie zrobione filmy. Mnie się podobało.

Oczywiście @Telamon, rozumiem, że już się wziąłeś za tłumaczenie tego tekstu co tam się wyświetla pod filmem? :)
Czytałem w g. wyborczej, że jesteś biegły w kantońskim i mandaryńskim :twisted:

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

Jeżeli będą napisy to w angielskim ale ja nie mam siły tego oglądać. Zbyt naiwne.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Philip79 »

Telamon pisze:Jeżeli będą napisy to w angielskim ale ja nie mam siły tego oglądać. Zbyt naiwne.
Wiekszość tych wschodnich filmów ma taką naiwną nieco fabułę, juz taki chyba ich urok, tylko, że jeśli chodzi o filmy wojenne to niektóre są na prawdę porządnie zrobione i przyznam, że np ten film o wojnie w Korei, czy "Miasto Śmierci" (czy jakoś tak, ten o Nankinie), oglądało mi się lepiej niż nie jeden hollywoodzki gniot.

... a obiecałeś że przetłumaczysz te kwadraciki :lol:

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Telamon »

https://www.youtube.com/watch?v=1Mlhnt0jMlg

Gra o Tron, nowy sezon - chyba warto było czekać kilka miesięcy dłużej.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Philip79 »

Telamon pisze:https://www.youtube.com/watch?v=1Mlhnt0jMlg

Gra o Tron, nowy sezon - chyba warto było czekać kilka miesięcy dłużej.
Ja obejrzałbym sobie coś nowego, podobnego do kompanii braci, albo Pacyfiku.
Ewentualnie coś sci-fi, podobnego do Interstellar, takie dość realistyczne i naukowe podejście do kwestii fantastyki.
Film mi się bardzo podobał.

Chyba najwyższa pora aby wyszła porządna produkcja wojenno-historyczna, traktująca te kwestie z punktu widzenia historii, strategii, technologii i nauki.
Wcale nie musi to być czymś w rodzaju dokumentu. Może posiadać fabułę (np z historią w tle jakiejś jednostki wojskowej), ale jednocześnie dając sobie spokój z ckliwymi historyjkami uplecionymi z losów jakichś wymyślonych bohaterów,
a z kobietami w roli bohaterów, nawet drugoplanowych, mogliby sobie w ogóle już dać spokój ;)
Z pewnością taki film dobrze by się sprzedał.

Film wojenny-historyczny, oparty na faktach, w którym wątki fabularne i inne wyciskacze łez, zastąpione zostały by wątkami historyczno, militarno, naukowymi :)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Serialami obrodziło

Post autor: dixie75 »

A ten serial o 8 Armii Powietrznej USAF, to już wyszedł, czy jeszcze się pichci?
O ile pamiętam, to miało być coś w stylu Kompanii Braci/Pacyfiku.

Niestety, 90% gospodyń woli "mydlane wyciskacze" :(
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Philip79 »

dixie75 pisze:A ten serial o 8 Armii Powietrznej USAF, to już wyszedł, czy jeszcze się pichci?
O ile pamiętam, to miało być coś w stylu Kompanii Braci/Pacyfiku.

Niestety, 90% gospodyń woli "mydlane wyciskacze" :(
Racja, o gustach nie powinno sie dyskutować, ale jak przeglądałem ostatnio tzw "najpopularniejsze seriale" to przytłaczająca wiekszość to takie lekkie, naiwne produkcje dla ludzi nie lubiącymi specjalnie zastanawiać się, przez co te produkcje są naszpikowane tak głupimi aspektami, że jeden wystarczy aby podziękowac juz za cała serie.

Na palcach jednej ręki chyba wymienie seriale które nadają sie do oglądania dłużej niż 1 sezon.
Ostatnio oglądałem od deski do deski Vikingów i przyznam że byłem bardzo zadowolony.
Całkiem sensowny był też taki serial Sci-fi, troche przypominający klasyk archiwum x (nie moge przypomniec sobie tytułu)

Kiedys poswięciłem dłuższy czas na czytaniu i testowaniu seriali tzw "polecanych" i "najpopularniejszych" i doszedłem do wniosku, że mój gust zdecydowanie odstaje od wiekszości, bo praktycznie nie znalazłem nic bardziej ambitnego z aktualnych w kategoriach które mnie interesowały.
Lubie sci-fi, ale pod warunkiem że nie jest to tandeta z efektami, natomiast wojennych i historycznych na poziomie obecnie nie znalazłem nic nowego.

Pozostaje mi polegać jedynie na to, że ktos mi coś poleci

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Serialami obrodziło

Post autor: dixie75 »

A widziałeś SG-Universe? (O ile trawisz StarGate'a. Ja nie mogłem się długo przekonać, ale żonka jest cierpliwa :lol: Właśnie męczymy 9 sezon SG-1.)
Świadomość lotu na rozlatującej się krypie w jedną stronę w celu..., w zasadzie nie znanym :o Zrobiło na mnie wrażenie. Szkoda, że spaskudzono to wątkami politycznymi i częstymi w serialach zza Wielkiej Wody odpryskami rywalizacji wojskowych i cywilów. Sztuczne to i naciągane do "bulu". Chyba jakiś kompleks mają...
SGU uważam jednak za najbardziej klimatyczny, bez płycizn w stylu "co planeta, to XVI wieczna wioska gdzieś w puszczy i wszyscy świetnie znają angielski", jak w większości SG-Atlantis (choć kilka perełek się trafiło!), ale SG-A to kino familijne, więc można wybaczyć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”