Karbala

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
brathac
Colonel en second
Posty: 1469
Rejestracja: wtorek, 17 października 2006, 12:19
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 62 times
Been thanked: 113 times
Kontakt:

Re: Karbala

Post autor: brathac »

Darth Stalin pisze:Pomijając wstęp ;) , to ja mam nadzieję, że "Karbala" naprawdę nie jest "ostatnim słowem" w dziedzinie polskich filmów wojennych :!: :ugeek:
Przydałyby się seriale o szlaku wojennym 1 DPanc Maczka (np. od czasów 10 BK z 39, przez Francję, aż do 1 DPanc), albo o II Korpusie Andersa. ;)
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Karbala

Post autor: Strategos »

Raubritterze i Darthcie oczywiście ,że Karbala jest krokiem w dobrym kierunku :D
Pisząc o innych czasach i linii chciałem się odciąć od minionego :P : są nowe czasy i nowa tym razem nasza własna linia ( vide relacje z zagranicznymi decydentami w filmie) , po której Karbala podąża :) .
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Karbala

Post autor: Strategos »

RAJ pisze:
Strategos pisze:Nawet korzystając ze schematów hollywoodzkich można warunkach w domowych ,przy budżecie odpowiadającym cenie zakupu gry "Movies" ,wyprodukować kawałek dobrego "kina" ;) :
Beznadziejny scenariusz, tragiczne animacje, koszmarna ścieżka dźwiękowa, dłużyzny, ogólna nuda.
Trzymając się linii wyznaczonej przez kolegów - co z tego, że budżet mały, pewne rzeczy można zrobić dobrze bez kasy!
A ponieważ jego "kręcenie" wiązało się ze stosowaniem schematów "holywoodzkich i polegało na składaniu oklepanych miniscenek Twoje podsumowanie jest sumą moich wszystkich "strachów" ;) co do ostatecznego kierunku rozwoju kinematografii lidera na rynku .

Pozostaje wierzyć ( do czego skłaniają uwagi Kolegów :) ),że kreatywność podlewana deszczem finansowym nigdy nie wygaśnie i oglądać tylko co najlepsze zza Oceanu.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Karbala

Post autor: Darth Stalin »

Raubritter pisze:Przykładowo, jak jechali Honkerami z lotniska do bazy i wesoło gwarzyli, to dla każdego choć trochę otrzaskanego ze współczesnym kinem wojennym było chyba jasne, że zaraz któryś dostanie kulkę, najpewniej ten siedzący obok kierowcy. Tyle tylko, że w amerykańskim filmie atakujących byłaby chmara, potyczka byłaby daleko bardziej dynamiczna i dramatyczna,
No i czemu znowu wrzucasz jakieś obcofilmowe klisze, hę? ;) :lol:
https://www.youtube.com/watch?v=3bo6h-7ryfE
https://www.youtube.com/watch?v=YU-RutTOpgA

:ugeek:
Awatar użytkownika
Rio
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 12 lipca 2015, 13:55

Re: Karbala

Post autor: Rio »

Oglądałem z tydzień temu, frekwencja nawet nie taka zła.
Odnośnie filmu - ocena 6,5/10. Dobry start na kolejne produkcje. Po Obławie, Miasto 44 i Karbali z pewnością będziemy mogli doczekać się innych filmów wojennych. Teraz pora czekać na Wołyń Smarzowskiego.

Plusy:
- pokazanie jak traktowali tubylcy żołnierzy na misjach (żadne misje stabilizacyjne i przywracanie demokracji i wolności i tego typu hasła) - brak możliwości odpowiedniej reakcji na rzucanie kamieniami, szarpanie itp.
- męski język - nie żadne spokojne pogaduszki o obowiązku itp, dobry też jest kawał o teściowej ;)
- mocny koniec -żadne ordery i gratulacje tylko trwałe kalectwo żołnierza
- poruszenie tematyki WP - w końcu nie coś o nas bez nas
- ładne przedstawienie Bułgarów - to oni są cyborgami i bardzo pomocną dłonią
- sprzęt wojskowy: Mi-17, Honkery, HMMWV, BRDM (były - radzę się przyjrzeć :P), granatnik SPG-9, moździerz, technikalsy, broń osobista

Duży plus za pierwszą część filmu, druga połowa trochę monotematyczna - oprócz rajdu Bułgarów. Ogólnie skróciłbym część oblężenia a np. dodał inne sceny początkowe -szkolenie na poligonie w Polsce - jeszcze przed decyzją wyjazdu- PT-91 Twarde, BWP-1, Mi-24 i wielka rozpierducha w Drawsku :D. Następnie wrzuciłbym podjęcie decyzji (motywacje, pożegnania -jak w K-19 z Fordem), szkolenia w "wioskach arabskich" w Polsce. Dorzuciłbym jeszcze trochę o życiu na misji podczas czasu wolnego -tak jak w filmie Jarhead. Ilość przeciwników atakujących jak i ginących :lol: była dla mnie w sam raz. Więcej to wyszłoby nam kolejna część Rambo.

Minusy - to słaba ścieżka dźwiękowa, dłużyzny podczas pierwszego nocnego ataku na ratusz. Zmieniłbym też sceny ostrzelania konwoju na początku - na bardziej dynamiczne podchodzenie i zmianę stanowisk, jakieś wsparcie lotnicze i potem mini pościg. Ukazałbym też inne sektory ratusza a nie tylko jedną stronę.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Karbala

Post autor: RAJ »

Trochę w temacie: najdroższe seriale świata
http://www.wykop.pl/link/2764191/top-10 ... niepaczec/
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Rio
Tambour
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 12 lipca 2015, 13:55

Re: Karbala

Post autor: Rio »

Efekty specjalne w Karbalii by OKA
https://www.youtube.com/watch?v=ouW9ZSImMAw
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Karbala

Post autor: Darth Stalin »

Rio pisze:Efekty specjalne w Karbalii by OKA
https://www.youtube.com/watch?v=ouW9ZSImMAw
Całkiem w porządku. Szczególnie to zastępowanie "polskiego" tła "irackim". Ładnie im to wyszło.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Karbala

Post autor: adalbert »

Film mi się podobał. Nie żałuję, że poszedłem. Podstawowe pytanie, jakie sobie zadawałem przed i po filmie: "Po co to wszystko?". Zarzut: niekiedy drobne dłużyzny.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Karbala

Post autor: Strategos »

Wielka Brytania ma jak wiadomo tradycje... Jak to było podczas DWŚ z brytyjskimi konwojami do Murmańska statków handlowych tego kraju?
Dużo ich przepłynęło zanim przyjęto zasadę, że kontrakt przewidujący wynagrodzenie i inne świadczenia nie wygasa automatycznie w momencie zatopienia jednostki przez wroga przekształcając służbę dla ojczyzny w prywatną wycieczkę krajoznawczo-survivalową po Arktyce.
Ostatnio zmieniony środa, 30 września 2015, 07:46 przez Strategos, łącznie zmieniany 1 raz.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Karbala

Post autor: cdc9 »

Poszedłem do kina. Wyszedłem zadowolony.
Na pytanie: Po co nam to było?, uzyskałem jasną odpowiedź: Aby nasze wojsko przypominało wyposażeniem i wyszkoleniem prawdziwe wojsko, a nie zbieraninę spod kantyny zapakowaną na Tarpany.
Pokora i uległość tylko do wzmocnienia i utrwalenia niewoli prowadzi.

Józef Piłsudski (24 września 1895 r.)
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Karbala

Post autor: adalbert »

Na pytanie: Po co nam to było?, uzyskałem jasną odpowiedź: Aby nasze wojsko przypominało wyposażeniem i wyszkoleniem prawdziwe wojsko, a nie zbieraninę spod kantyny zapakowaną na Tarpany.
Aaaa, no to wszystko wyjaśnia ;)
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Karbala

Post autor: killy9999 »

Byłem w tym tygodniu, wyszedłem z kina nieco rozczarowany. Bardzo fajne efekty specjalne, charakteryzacja, sprzęt wojskowy itp. Mimo tego film jakoś nie wciągnął. Z rażących rzeczy: a) rebelianci o inteligencji zombie, biegnący na ślepo na karabiny maszynowe; b) zakończenie (wielka przemiana wewnętrzna sanitariusza) kiczowate do bólu.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Karbala

Post autor: RAJ »

killy9999 pisze:Z rażących rzeczy: a) rebelianci o inteligencji zombie, biegnący na ślepo na karabiny maszynowe
Zażalenie zgłoś do Islamistów.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Karbala

Post autor: Strategos »

killy9999 pisze:a) rebelianci o inteligencji zombie, biegnący na ślepo na karabiny maszynowe;
Przeczytaj proszę rekomendowane w tym topicu książki zanim podtrzymasz swoją opinię o "rażących rzeczach".
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”