Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest wtorek, 12 grudnia 2017, 10:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Nowości 2016
PostNapisane: czwartek, 24 sierpnia 2017, 01:16 
Général de Division Commandant de place

Przez dwa dni obejrzałem połowę filmu (1h) i dopiero dotarłem do początku bitwy (więc nie wiem jak się skończy :D). Mimo wszystko jestem ciekawy kto finansował ten film, bo w samo "War Thunder" nie wierzę. W kwestiach wizualnych jest nieźle tj. żołnierze mają odpowiednią do roku broń, Niemcy nacierają Panzer IV i Panzer III (które nie używają jednak swych kmów). Nie ma jednak lekkich czołgów czeskich o których tak ładnie prawił dowódca sowietów na samym początku filmu.

Jeżeli chodzi o realia to nie czuję się najlepiej w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej jednak nawet mimo braku gruntownej wiedzy trudno nie uśmiechnąć się gdy np. radzieccy żołnierze w 1941, gdzieś w jakiejś podmoskiewskiej wsi wykłócają się o prawdziwość wydarzeń w... "Siedmiu Samurajach" Kurosawy oraz podważają posiadanie broni przez pastuchów jakich ukazał film "Siedmiu Wspaniałych". Po tym zdarzeniu nawiązanie do Termopil przez azjatycko-rosyjskich szeregowców jakoś przestaje dziwić...

Bardzo mi się spodobały relacje na linii oficerzy-żołnierze-komisarz polityczny. Ten ostatni jest jak matka dla tych żołnierzy. Pogłaszcze po głowie, weźmie w obronę... przeczyta ulotkę złych faszystów... Porucznik w swych przemowach tłumaczy żołnierzom czym jest ojczyzna i tym samym sowieckim robotnikom i chłopom z Kazachstanu i Kirgistanu idee narodu rosyjskiego, którego członkiem może być nawet Francuz. Byle wszyscy mówili jednym językiem... a komisarz polityczny się temu przysłuchuje bez słowa sprzeciwu.
Po takich rzeczach nie wiem zatem czy np. określenie podmoskiewskich wsi jako "bogatych" to jedynie sarkazm jednego z żołnierzy.

Film dość męczący ale jednak obejrzę do końca.

PostNapisane: czwartek, 24 sierpnia 2017, 07:39 

Hehe, dzięki :lol: zaoszczędziłem nieco życia w takim razie :lol:
Zresztą u nas też kręci się tego typu propagandówki, więc w sumie to nie powinna być nowina :idea:

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

PostNapisane: czwartek, 24 sierpnia 2017, 18:32 

Obejrzałem do końca malując.

6-ciu ocalało. Zniszczono 14 czołgów, zabito 50-ciu Niemców, scen heroicznych również nie zabrakło.

Film dość przeciętny ogółem mówiąc.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]