Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: clown »

Naprawdę trudno mi uwierzyć, że są osoby, który uważają, ze IV cześć jest lepsza od V.
Naprawdę trudno mi uwierzyć, że są osoby, który uważają, ze V cześć jest lepsza od IV. :shock:
Tym samym kończymy tę niesamowitą wymianę poglądów :lol:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: nexus6 »

Nie chciałem być złośliwy czy coś takiego - po prostu cały czas żyłem w świadomości, że wyższość V cześci nad pozostałymi jest powszechnie akceptowalna. Ja z IV mam taki problem, że Lucas za bardzo ją popoprawiał. W dodatku ta część miała nieszczęście być poprawiana w czasach, gdy efekty komputerowe dopiero raczkowały i dzisiaj to mizernie wygląda. No i reżyseria też nie jest najwyższych lotów.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: elahgabal »

Ale kto by oglądał poprawione wersje? :?
Generalnie V jest najbardziej dojrzała, ale czepianie się IV to moim zdaniem zbędne przepychanki w ramach dosyć zamkniętego kręgu. Smutna prawda jest taka, że "inner circle" ( 8-) ) uznający za "SW" jedynie Trylogię będzie się wykruszał. Jest taka scena w "Civil War" (Marvel oczywiście), gdy Pajęczak (lat 16-ście?) wspomina o "starym filmie, gdzie akcja dzieje się na zimnej planecie i gdzie chodzą duże roboty". Witki opadają, ale to jest punkt widzenia dzisiejszych dzieciaków.
Toteż dyskusje o "lepszości" jednej części nad drugą przypominają mi stary proces jednoczenia polskiej prawicy poprzez podział.
Cieszmy się, że dla Nas jedyną słuszną Trylogią jest jedynie słuszna Trylogia. :lol:
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Radosław Kotowski
Chui
Posty: 747
Rejestracja: środa, 31 grudnia 2014, 17:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 214 times
Been thanked: 22 times

Re: Gwiezdne Wojny 7 - dyskusja o fabule - SPOILER ALERT

Post autor: Radosław Kotowski »

Jak my tu przetrwaliśmy?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”