Oscary 2016

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Oscary 2016

Post autor: Telamon »

Nie oglądałem jeszcze "W głowie się nie mieści", ale wydaje mi się że to jednak murowany faworyt w tej kategorii.
Przedarłeś się przez "Anomalisę" Kaufmana? ;)
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Oscary 2016

Post autor: Telamon »

http://film.onet.pl/wiadomosci/oscary-2 ... zcy/8bgzmh

Tak jak wszyscy mówili "W głowie" dostało Oskara. :D

Poza tym niejaki Di Caprio również.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Oscary 2016

Post autor: Torgill »

Nie ma się co dziwić - Hollywood jest od początku bardzo lewicowe. Kiedyś S. Spielberg usłyszał (podaję za biografią Baxtera) od Weinsteina, że jak chce dostać wreszcie Oscara to musi przestać robić SF i zrobić film o Żydach. Teraz jeszcze będzie można robić filmy o złych księżach.

1. Brie Larson - zaskoczenie, ale widać, że szukają ciągle nowych twarzy. Na podobnej zasadzie Oscara dostała nie tak dawno Jennifer Lawrence. Z ciekawością obejrzę ten film.
2. Mark Rylance jako Rudolf Abel - pomyłka moim zdaniem. To nie była rola na Oscara, Tom Hardy i S. Stallone zasługiwali o wiele bardziej, ale Oscarów nie dostaje się za zasługiwanie :)
3. Alicia Vikander - patrz Brie Larson. Szkoda mi trochę Jennifer Jason Leigh.
4. Inarittu - za reżyserię jak najbardziej mu się należało, chociaż Miller też mógł dostać.
5. Syn Szawła - do przewidzenia. Ciekawy.
6. Fajnie, że Morricone dostał za muzykę do Nienawistnej Ósemki.
7. Za najlepszą piosenkę to już dałbym tej z Grey'a :)
8. Zdjęcia - nagroda była oczywista :)
9. Kategorie "techniczne" dla Mad Maxa - zasłużenie. To naprawdę było wyzwanie. Warto odnotować nagrodę do Ex Machina, całkiem niezły sf. Kto nie obejrzał - polecam.
10. Leonardo. Wreszcie. :)
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Oscary 2016

Post autor: elahgabal »

Torgill pisze:1. Brie Larson - zaskoczenie, ale widać, że szukają ciągle nowych twarzy. Na podobnej zasadzie Oscara dostała nie tak dawno Jennifer Lawrence. Z ciekawością obejrzę ten film.
Jak na razie widziałem Ją wyłącznie w "Gracz". Trochę mi przypomina Annę Paquin, ale w tym konkretnym filmie była raczej bezbarwna. Może gdzie indziej było lepiej.
Torgill pisze:10. Leonardo. Wreszcie. :)
Pytanie: dostał, bo za "Zjawę" się należało, czy też dostał na zasadzie, żeby "w końcu dostał"?
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Oscary 2016

Post autor: Torgill »

elahgabal pisze:Pytanie: dostał, bo za "Zjawę" się należało, czy też dostał na zasadzie, żeby "w końcu dostał"?
On miał lepsze role, tak samo jak Scorsese miał lepsze filmy niż Infiltracja, ale nagrodę dostali za ten nieco gorszy.
Mimo wszystko to dobra rola i sporo poświęcenie jak na aktora. Akademia to lubi :)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Oscary 2016

Post autor: clown »

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Oscary 2016

Post autor: Torgill »

Dobra, ale wróćmy jednak do Oscarów - o pedofilii można stworzyć osobny temat albo porozmawiać w ciekawych wiadomościach o tym.
Santa pisze:Co do pań z Oscarami, to w zeszłym roku wygrały Julianne Moore i Patricia Arquette. Dwa lata temu Cate Blanchett i Lupita Nyongo. Z kolei trzy lata temu Jennifer Lawerence (rok wcześniej nominowana) i Anne Hathaway. Tak więc poza tym rokiem debiutantki niespecjalnie często zdobywały nagrody w ostatnich latach. Chyba, że mówiąc "ostatnio" miałeś na myśli ten rok.
Lupita Nyongo to nowa twarz. Jen wiadomo. Anne Hathaway 3 lata temu też nie była znana tak jak teraz, dopiero budowała popularność na komediach romantycznych. Nie można jej nazwać na pewno weteranką, choć też nie początkującą.
W tym roku Brie i Alicia to na pewno "nowa krew". Zatem na 8 osób masz 4 nowe (zatem 50%), jedną ani nową, ani starą, i trzy weteranki. Jak dla mnie to spora średnia :)
O tym "trendzie" mówiło się właśnie od Oskara dla Jen.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Oscary 2016

Post autor: elahgabal »

Nie znam się na komediach romantycznych, ale czy Hathaway nie zrobiła się czasem rozpoznawalna w okolicach 2005-07?
2005 - "Tajemnica Brockeback Mountain". 2006 - "Diabeł ubiera się u Prady". To chyba pierwsze głośniejsze filmy w których się pojawiła...
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Oscary 2016

Post autor: Torgill »

elahgabal pisze:Nie znam się na komediach romantycznych, ale czy Hathaway nie zrobiła się czasem rozpoznawalna w okolicach 2005-07?
2005 - "Tajemnica Brockeback Mountain". 2006 - "Diabeł ubiera się u Prady". To chyba pierwsze głośniejsze filmy w których się pojawiła...
Masz całkowitą rację. Do tego trzeba dodać jeszcze "Jeden dzień", w którym bardzo dobrze zagrała (zresztą ten film to nie do końca komedia romantyczna). Jak pisałem nie była początkującą, ale weteranką (jak Julianne Moore) też nie.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Oscary 2016

Post autor: elahgabal »

Akurat tutaj odniosłem się do stwierdzenia, że jeszcze 3 lata temu nie była tak znana jak teraz.
A wydaje mi się, że ta rozpoznawalność jest cokolwiek dłuższa. Ale to akurat detal.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Oscary 2016

Post autor: Telamon »

To co mi się spodobało w tej edycji rozdania Oskarów? "Marsjanin" nie dostał ani jednego. :D
Natomiast filmowi Tarantino się udało.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Oscary 2016

Post autor: Torgill »

Rozdzieliłem wątki - tutaj zapraszam do dyskusji o Oscarach. Dyskusja o Spotlight dostała osobny wątek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”