1812 Ułańska ballada

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Jacek II Nowy
Caporal
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek, 22 maja 2006, 14:07
Lokalizacja: Szczucin

1812 Ułańska ballada

Post autor: Jacek II Nowy »

Obejrzałem wczoraj na Stopklatce skuszony tematyką. Oczywiście spodziewałem się czegoś podobnego do "Rok 1612" ale to co zobaczyłem przeszła wszelkie wyobrażenia :) Kilka przykładów:
- dzielny rosyjski ułan z armatą pod pachą (na moje niewprawne oko to 6-funtówka) bije nią kilku francuskich żołnierzy.
- dzielny rosyjski ułan pieszo, przebiega (tak) po 6-8 polskich ułanach (oni są na koniach) roztrąca ich, połowę zabija, kradnie konia i dołącza da swoich.
- szarża dzielnych rosyjskich ułanów na armaty francuskie a potem odparcie szarży polskich ułanów (którzy mieli przewagę liczebną no i byli na koniach, a Rosjanie po zdobyciu baterii w znacznej części już nie) ostatecznie przesądza o zwycięstwie Rosji pod Borodino.
I wiele innych tego typu smaczków. Rozumiem konwencję ewidentnie wzorowaną na "trzech muszkieterach" ale nawet jak film propagandowy to chyba była to przesada. Czekałem aż pojawi się Gandalf i ostatecznie pokona Napoleona i jego Polaków :)

Jedno trzeba powiedzieć, aż zazdrość bierze jak się patrzy na ilość statystów, na mundury, liczbę armat, koni itp. Gdyby u nas nakręcić taki film (no nie tak przesadzony) o wojnie 1809 czy z poza epoki Napoleona.
"Naprzód psy! Chcecie żyć wiecznie?!"
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: 1812 Ułańska ballada

Post autor: Torgill »

W jednym z odcinków Star Treka (Next Generation) bohaterowie zostali przeniesieni w czasy napoleońskie i walczyli z kosmitami przebranymi w mundury z epoki, którzy mieli muszkiety strzelające jak lasery.
To ten sam poziom :)
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: 1812 Ułańska ballada

Post autor: Leliwa »

Jacek II Nowy pisze:Obejrzałem wczoraj na Stopklatce skuszony tematyką. Oczywiście spodziewałem się czegoś podobnego do "Rok 1612" ale to co zobaczyłem przeszła wszelkie wyobrażenia :) Kilka przykładów:
- dzielny rosyjski ułan z armatą pod pachą (na moje niewprawne oko to 6-funtówka) bije nią kilku francuskich żołnierzy.
- dzielny rosyjski ułan pieszo, przebiega (tak) po 6-8 polskich ułanach (oni są na koniach) roztrąca ich, połowę zabija, kradnie konia i dołącza da swoich.
- szarża dzielnych rosyjskich ułanów na armaty francuskie a potem odparcie szarży polskich ułanów (którzy mieli przewagę liczebną no i byli na koniach, a Rosjanie po zdobyciu baterii w znacznej części już nie) ostatecznie przesądza o zwycięstwie Rosji pod Borodino.
I wiele innych tego typu smaczków. Rozumiem konwencję ewidentnie wzorowaną na "trzech muszkieterach" ale nawet jak film propagandowy to chyba była to przesada. Czekałem aż pojawi się Gandalf i ostatecznie pokona Napoleona i jego Polaków :)

Jedno trzeba powiedzieć, aż zazdrość bierze jak się patrzy na ilość statystów, na mundury, liczbę armat, koni itp. Gdyby u nas nakręcić taki film (no nie tak przesadzony) o wojnie 1809 czy z poza epoki Napoleona.
Bo ci dzielni rosyjscy ułani byli tak naprawdę Polakami w służbie carskiej, a Polacy w służbie Napoleona - Holendrami. Z tym Borodino to w filmie naprawdę Moskale wygrywają?
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: 1812 Ułańska ballada

Post autor: Torgill »

Bo ci dzielni rosyjscy ułani byli tak naprawdę Polakami w służbie carskiej, a Polacy w służbie Napoleona - Holendrami. Z tym Borodino to w filmie naprawdę Moskale wygrywają?
Tak. Wpisz tytuł filmu na YT - nawet cały jest dostępny, ale bez napisów.
O wyniku bitwy decyduje zwycięska walka z polskimi szwoleżerami - lansjerami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”