Dywizjon 303 (oba filmy)

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Dywizjon 303 (oba filmy)

Post autor: Torgill »

http://telewizjarepublika.pl/powstanie- ... 32149.html

Jest bardzo dobry reżyser (Łukasz Palkowski, m.in. Bogowie), ale kontrowersyjny producent (Jacek Samojłowicz - Tajemnica Westerplatte, kto czyta trochę wieści filmowych, wie jaki tam był burdel).
Budżet 14 mln.
Dla porównania Ciemnoniebieski Świat kosztował 8 mln Euro, czyli 32 mln złotych.
Co to z tego wyjdzie?
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Będzie film o Dywizjonie 303

Post autor: Telamon »

Co można zrobić za 14 mln złotych? Pogadankę ze starymi, zużytymi aktorami oraz nieokrzesanymi młodzikami plus 10 min kiepsko wykonanych komputerowych starć w przestworzach? Dorzuciliby te miliony do "Orła", może choć jeden film wyszedłby znośnie.

Pamiętajmy, że "świat" to 2001. Większa siła nabywcza waluty.
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Będzie film o Dywizjonie 303

Post autor: dixie75 »

W wywiadzie jest mowa, że 1/3 filmu będzie "komputerowa", a Hurasie na lotnisku będą z drewna (w sumie, to historycznie :lol: ). O aktorach mało wiadomo, poza tym, że będzie międzynarodowo.
To raczej nie jest ten projekt w którym miał grać bodajże Linda i "koledzy z wojska", mam nadzieję...
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Będzie film o Dywizjonie 303

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Historia zna niskobudżetowe filmy, które okazały się bardzo zacne, dlatego póki nie wyjdzie, to ciężko coś powiedzieć.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Będzie film o Dywizjonie 303

Post autor: Telamon »

Owszem, tylko niespecjalnie kojarzę filmy z niskim budżetem przy jednoczesnym opieraniu się na efektach komputerowych. Aktorzy też kosztują (aczkolwiek tutaj można zdziałać jeżeli się chce). 1/3 filmu to jakieś 30-40 minut, dużo zatem nie jest mi łatwo takie coś sobie wyobrazić jeżeli to ma trzymać poziom produkcji zachodnich bądź rosyjskich.

Z twórcami War Thunder się dogadają czy co? :P
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Będzie film o Dywizjonie 303

Post autor: runnersan »

Spoko, szkoły na to pójdą...
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Będzie film o Dywizjonie 303

Post autor: adalbert »

Spoko, szkoły na to pójdą...
Ja też.
Hmm. w wywiadzie z M. Fiedlerem na TVP Info, którego własnie wysłuchałem, redaktor powiedział, że budżet filmu może wynieść 20-30 mln. Scenariusz oparty na Dywizjonie 303 A. Fiedlera. Padły nazwiska aktorów (m.in. Szyc, Linda), ale M. Fiedler ich nie potwierdził, powiedział jedynie, że o obsadzie będzie decydował reżyser, czy jakoś tak.
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Będzie film o Dywizjonie 303

Post autor: runnersan »

Ja też chętnie pójdę, ale mam powoli dość filmów, które poza ogólnym tematem nie mają nic do zaoferowania. Poszatkowane scenariusze, drzewa z puszczy Białowieskiej zamiast aktorów i efekty specjalne na poziomie serialu. Przynajmniej takie mam odczucia oglądając ostatnie produkcje historyczne.

Czasami mam wrażenie, że producentom skończyły się lektury do ekranizacji, więc przechodzą na będący obecnie na topie temat historii Polski, który mam wrażenie wśród młodzieży jest coraz bardziej popularny (przynajmniej patrząc na ilość koszulek z husarią, ORP Orłem, Żołnierzami Wyklętymi itd).

Mamy wielu fascynatów, grupy rekonstrukcyjne i oni chętnie garną się do gry w takich filmach (już nie ma dywizji kawalerii, która mogłaby za statystów robić), ale niestety moim zdaniem z filmem jest jak z wojną. Fascynaci i duży zapał nie wystarczy, bo potrzebne są jeszcze trzy rzeczy. Po pierwsze pieniądze, po drugie pieniądze i po trzecie pieniądze. Mam nadzieję, że ktoś jednak temat ogarnie i mając w pamięci ulubioną pieśń krasnoludów z Świata Dysku również myśląc o kosztach, a nie tylko dochodach, weźmie się na poważnie do pracy.

Szkoły na to pójdą, ale chyba chodzi o to, żeby poszły nie tylko one i nie tylko w Polsce...
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Będzie film o Dywizjonie 303

Post autor: Torgill »

runnersan pisze:Fascynaci i duży zapał nie wystarczy, bo potrzebne są jeszcze trzy rzeczy. Po pierwsze pieniądze, po drugie pieniądze i po trzecie pieniądze.
Mimo wszystko nie tylko. Przykład pierwszy z brzegu - Jupiter Ascending. Duży budżet i klapa.
Przykład z Polski - Quo Vadis. Najdroższy film i co? Spalone faktury i dekoracje ze sklejki zaksięgowane jako heban ;)

Jest wiele czynników, które składają się na dobry projekt, zaczynając od dobrego scenariusza.
Optymistyczne jest to, że maczają przy tym palce ludzie od "Bogowie" - tam scenariusz i reżyseria były na poziomie. To jednak loteria. Jak się robi tylko kilkadziesiąt filmów rocznie, to prawie zawsze jest to loteria.
Awatar użytkownika
psborsuk
Lieutenant-Adjudant-Major
Posty: 687
Rejestracja: czwartek, 8 września 2011, 22:43
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 49 times
Been thanked: 32 times

Re: Będzie film o Dywizjonie 303

Post autor: psborsuk »

Torgill pisze: Optymistyczne jest to, że maczają przy tym palce ludzie od "Bogowie" - tam scenariusz i reżyseria były na poziomie. To jednak loteria. Jak się robi tylko kilkadziesiąt filmów rocznie, to prawie zawsze jest to loteria.
Ale jest jedno ale... W Bogach nie było efektów specjalnych, które w Dywizjonie będą wymagane. Mam nadzieję, że się mylę, ale uważam Bogów za pojedynczą jaskółkę, która wiosny nie uczyni :(
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Będzie film o Dywizjonie 303

Post autor: Leliwa »

W literaturze polskiej jest mnóstwo znakomitych historii nadających się na film. Szczególnie w tej przez długie lata zakazanej. Ot choćby "Kochanek Wielkiej Niedźwiedzicy" (była jedna ekranizacja, ale słaba).
Albo "Przez kraj ludzi, zwierząt i bogów" Ossendowskiego.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Będzie film o Dywizjonie 303

Post autor: Szary »

Ja nie daję specjalnych szans. Jest pewien kaliber filmu historycznego, który można zrobić dobrze za takie pieniądze. Jest to niekostiumowy film bez scen batalistycznych :(
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Będzie film o Dywizjonie 303

Post autor: Teufel »

Obejrzałem materiały promocyjne i zgadzam się z przedmówcą. Szykuje się jakiś teatr telewizji w przestworzach z jednym Hurricane'm.
Legiony i ja mamy się dobrze.
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Będzie film o Dywizjonie 303

Post autor: dixie75 »

Nie to jest najgorsze.
Urywek z zajawki na filmwebie:
"Ich męstwo i podniebne wyczyny szybko zwracają uwagę dowódców i przyczyniają się do utworzenia Dywizjonu 303 – elitarnej jednostki myśliwskiej, złożonej głównie z Polaków. "
Mowa o pilotach Zumbachu i Urbanowiczu.

Jesteśmy świadkami narodzin kolejnego mitu. :idea:
Gdyby to zdanie rozpatrywać od końca, to jakaś prawda by w tym jeszcze była, a tak najnowszymi opracowaniami tematu można zasilić ognisko. Wszak "na filmie tak było" :evil:

Kolejny gniot faktograficzny pokroju "1920" gdzie dwóch podejrzanych typków uczyło por. Kowalewskiego sztuki deszyfrażu. :lol:
Mam nadzieję, że to tylko bełkot "nie_znających_sie" i ktoś to skoryguje, skoro fabuła ma być oparta o opowiadania A. Fiedlera.
Za rok 11 listopada premiera. Pożujemy, zobaczymy...
Akurat temat bardzo bliski moim zainteresowaniom, więc bezlitosny będę. :twisted:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 8 października 2018, 09:31 przez dixie75, łącznie zmieniany 2 razy.
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Będzie film o Dywizjonie 303

Post autor: Szary »

Filmweb to równina bezbożnej niekompetencji (i płatnych recenzji). Pewnie napisał to na szybko jakiś filmwebowy spec od kina superbohaterskiego :P

Jeśli jeszcze chcą wyrobić się z filmem w takim czasie, to musi być to właśnie "teatr telewizji" albo zupełna katastrofa. Jak to powiedział pewien biblista o tłumaczeniu Biblii Tysiąclecia (też na rocznicę): "Pośpiech wskazany jest przy łapaniu pcheł".
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”