Ben Hur (2016)

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Ben Hur (2016)

Post autor: Torgill »

Kto był to poproszę o podzielenie się wrażeniami :)
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ben Hur (2016)

Post autor: runnersan »

Ok, zatem zacznę, bo wczoraj byłem :)

Wiadomo, prawie każdy Ben-Hura starego już oglądał, więc o czym jest mniej więcej wiadomo. Nowy Ben-Hur był w pewnych miejscach bardziej widowiskowy niż poprzednia wersja, szczególnie w wypadku wyścigów, gdzie konie latały na lewo i prawo (w końcu jest tez wersja 3D), a woźnice wykonywali naprawdę widowiskowe popisy lotów i zgonów. W innych miejscach już troszkę gorzej, wiadomo kiedyś to się robiło monumentalne firmy historyczne, teraz ilość centurionów na metr kwadratowy jest dużo mniejsza, ale ogólnie daje radę.

Historyczność, no to wiadomo, nie o to w tym filmie chodzi. Wiele wątków jest nieco zmienionych w stosunku do poprzedniego filmu. Ponoć kwestia praw autorskich, autorzy nie mogli wykorzystać żadnych wątków,które były w poprzednim filmie, a nie były w książce. Zmian jest kilka, np. przyczyny aresztowania są zmodyfikowane, nieco inaczej wygląda temat życia galernika, gdzieś trzeba umieścić Morana Freemana itd. generlanie są zmiany, choć tu mam wrażenie, że czasami na gorsze jeśli chodzi o sensowność. W paru miejscach fabuła wydała się naiwna (tych zmienionych), ale ogólnie może być.

Nie jest to jakieś mega wybitne dzieło, ale czasami w porównaniu do innych współczesnych filmów jest do obejrzenia. Troszkę irytowali mnie aktorzy grający Ben-hura i Messalę. Do tej pory zastanawiam się nad rolą Piłata. Z jednej strony taki z niego wredziol, ale momentami wytrawny polityk Rzymianin, trochę nierówno zagrany, ale chyba lepiej niż sam Ben-Hur.

Raz nawet się zaśmiałem, bo jedno ujęcie kamery skojarzyło mi się z Monty Pythonem i jego Ludowym Frontem Judei. Takie zrobili zbliżenie na 3 dyskutujących gostków siedzących na trybunach cyrku, którzy wiadomo, że należeli do organizacji walczącej o niepodległość :) Nie wiem czy to efekt mojego wypaczenia, czy faktycznie zamierzone mrugnięcie okiem
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Ben Hur (2016)

Post autor: Torgill »

Dzięki runnersanie.

Gdyby Gladiator miał ocenę 10, to ile dałbyś w takim odniesieniu Ben Hurowi?
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Ben Hur (2016)

Post autor: runnersan »

Jako łaskawy sędzia i za naprawdę fajnie zrealizowaną scenę wyścigu jakieś 7. Na Gladiatorze lepiej się bawiłem.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”