Królestwo (Les saisons)

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Królestwo (Les saisons)

Post autor: cadrach »

Z głosem Krystyny Czubówny, bo nie mogło być inaczej. Są sceny wojenne. Dobry film, polecam i w sumie tylko z pragnienia polecenia zakładam wątek, bo o czym tu pisać. Film praktycznie bez słów (poza narracją na początku i na końcu - na końcu trochę nazbyt nachalny morał jak na mój gust, można to było zostawić bez komentarza, człowiek po obejrzeniu filmu i tak jest osłupiały). Nie mam pojęcia, jak zostało to nakręcone, ale zwierzęta zostały podglądnięte z naprawdę niezwykłych miejsc, zdjęcia są rewelacyjne.
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Królestwo (Les saisons)

Post autor: Torgill »

Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Królestwo (Les saisons)

Post autor: cadrach »

Właśnie obejrzałem zwiastun. Może spowodowane to tym, że od wielu lat jeśli już w ogóle oglądam jakiś film, to tylko w kinie, ale mam wrażenie, że Królestwo to jeden z tych filmów, których sens oglądania na małym ekranie będzie niewielki. Równie dobrze można by wtedy po prostu przejrzeć album ze zdjęciami zwierząt i poczytać książkę na ten temat. Dlatego jak ktoś ma okazję, warto wybrać się do kina.

Ciekawostka, spostrzeżenie: Królestwo to prosty film, w zasadzie bez fabuły, przemawia przede wszystkim zdjęciami i to one dają do myślenia. Ale paradoksalnie, w kinie osiągnięcie takiego efektu to rzadkość.
no school, no work, no problem
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”