Nowości 2017

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2017

Post autor: elahgabal »

Torgill pisze:- Life - trochę w klimacie starych horrorów SF. Z uwagi na kosmos i ISS od razu nasuwają się porównania z Gravity, ale Life to gorszy film. Mimo wszystko jest całkiem niezły, warty obejrzenia.
Puściłem ze względu na Ferguson i faktem jest, że ten film byłby o niebo lepszy gdyby na zakończenie w kapsule nie było żadnego obcego i wszystko okazało się halucynacjami spowodowanymi przez "zagraniczne" mikroby.
Torgill pisze:- Wonder Woman - bardzo mi się podobała, że tak powiem ;)
Gadot grać nie umie, ale że się podoba to nie zaprzeczę. ;)
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Torgill »

elahgabal pisze:
Puściłem ze względu na Ferguson i faktem jest, że ten film byłby o niebo lepszy gdyby na zakończenie...
To by było w stylu Dicka.
I byłoby bardzo dobre :D
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Nowości 2017

Post autor: clown »

A ja obejrzałem Life i się mnie podobał - tylko ja mam słabość do horrorów rozgrywających się w kosmosie :) no i fajne zakończenie, aczkolwiek coś przeczuwałem po tym, jak pokazywali mieszane relacje z obu kapsuł ratunkowych 8-)
Bright również obejrzany - dobry film, widziałbym go nawet jako zapowiedź ciekawego serialu. Świetny pomysł z uwspółcześnieniem ras (ziomale orki i elfy jako bohema).
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2017

Post autor: elahgabal »

Coś z 17-stego. Całkiem dobrze się ogląda:

http://www.filmweb.pl/film/Megan+Leavey-2017-753041
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Telamon »

Uzupełniam ostatnimi czasy luki w oglądaniu filmów (dużych) animowanych z lat 2015-2017. Zacząłem od oskarowych faworytów.
W tym roku wygrał film "Coco" Disneya&Pixara (meksykański kult świętej śmierci). Niezły. Miał sporą konkurencję różniej jakości ("Fernando", "Dzieciak rządzi" - niespecjalny film - "Vincent", "Breadwinner" - bardzo ciekawy).

Zasmucił mnie jednak brak jednego filmu w tym gronie. "Auta 3" były dla mnie całkowitym zaskoczeniem z powodu zerwania z przeszłością serii. Niegdyś bardzo luźne i wesołe kino przeznaczone dla najmłodszych nabrało dramatyzmu. Pixar poruszył w swym dziele wątek przemijania, wymiany pokoleniowej i szukania własnego miejsca przez starych w całkowicie dla nich nowych realiach. Dzięki ograniczeniu głupawych wstawek "Auta" zyskały ciężaru, powagi i stały się prawdziwą animacją dla wszystkich. Jednocześnie uciekają od banału wałkowania tego same (jak to disney ma w zwyczaju), a nawet kopiowania cudzych pomysłów ("Coco", a księga życia).

Zero nagród. :(
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Nowości 2017

Post autor: clown »

"Czas mroku", czyli Churchill z Gary Oldmanem. W zasadzie mógłbym napisać "teatr jednego aktora" i chyba to wystarczy za recenzję.
Film dobry, ale trochę niedosytu pozostaje. Na plus ciekawe sceny z królem, debaty w parlamencie, czy klimat sesji gabinetu wojennego z lordem Halifaxem i Neville Chamberlain'em jako frakcji pokojowej. Na minus scena w metrze.
Gary Oldman nie wymaga komentarza, bo zagrał świetnie. Reszta jest tłem. Obejrzeć warto.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Torgill »

clown pisze: Na minus scena w metrze.
Przecież jakby nie scena w metrze, to zapewne Halifax albo Chamberlain musiałby być czarny :lol:

Skoro Achilles może być ;)
Obrazek

A poważniej - ciekawy był też zabieg narracyjny pokazania części historii z punktu widzenia sekretarki.
Bardzo mi się też podobało pokazanie samotności ludzi, którzy podejmują najważniejsze decyzje. Zwłaszcza moment zanim do domu Churchilla przybył król, żeby powiedzieć, że go wspiera. To był moment przełomowy.
A Oldman w tym filmie to klasa sama w sobie.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2017

Post autor: elahgabal »

Cate Blanchett nie czyta komiksów. :|
Gdyby czytała na pewno nie wzięłaby udziału w tej tragifarsie pt. "Thor: Ragnarok". W kategorii "Najbardziej spartolona ekranizacja historii obrazkowej" stoi to to jeszcze wyżej niż "X-Men The Last Stand" i "X-Men Origins: Wolverine". W sumie to chyba partactwo dwudziestolecia.
Ktoś w radzie nadzorczej powinien był się powiesić, bo też "Planet Hulk" jako materiał źródłowy (gdyby go prawidłowo wykorzystać) byłby tym samym dla ekranizacji Marvela czym "Rogue One" dla filmowej odnogi uniwersum "SW". Przy czym to byłyby dwie części. A że można zrobić historię w kostiumach dla starszych widzów przekonaliśmy się po "Deadpool" (i w jakimś tam stopniu wcześniej również "Watchmen").
Cieszę się, że ostatecznie nie wybrałem się do kina i pukam się w głowę na samą myśl, że mogłem chcieć iść... :evil: Thor ma jakieś wyjątkowe (nie)szczęście do scenarzystów z siedmioma komórkami w mózgu.
Biedna Cate. Nie wiem jaki musiała wziąć czek żeby to sobie wynagrodzić...
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Telamon »

Dla mnie prawie wszystkie Marvele prezentują ten poziom. :P Podobał mi się tylko "Deadpool", "Punisher"... i może "Logan".

Głównie z tego powodu:

https://www.youtube.com/watch?v=tHArmhIAPBE&t=184s
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Sarmor »

Ragnarok to najfajniejsza część Thora i jeden z lepszych filmów ogólnie mało porywającego MCU. :P
A Deadpool był sporym rozczarowaniem - zaczynał się zabawnie (choć nie był to najdojrzalszy humor), a potem stał się kolejną nudną nawalanką.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2017

Post autor: elahgabal »

Przeczytaj "Planeta Hulka" i wtedy wrócimy do tej rozmowy. ;)
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Torgill »

Ragnarok był na pewno najlepszym Thorem i spokojnie trafia do 10 najlepszych Marveli (a jeśli bierzemy pod uwagę tylko Avengersów to do 5).
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Sarmor »

elahgabal pisze:Przeczytaj "Planeta Hulka" i wtedy wrócimy do tej rozmowy. ;)
Nigdy nie przeczytałem żadnego Marvela i raczej tego nie zrobię - komiksy o superbohaterach zupełnie mnie nie interesują. :P
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2017

Post autor: elahgabal »

Podejście w jakimś tam sensie rozumiem. Ale faktem jest, że to i owo tracisz. :)

@Torgill - jak wszystkie Thory są denne, tak chyba jednak pierwszy jest najlepszy.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Torgill »

elahgabal pisze: @Torgill - jak wszystkie Thory są denne, tak chyba jednak pierwszy jest najlepszy.
Też lubię Natalie Portman 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”