Nowości 2017

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 436 times
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Torgill »

https://www.youtube.com/watch?v=sIqXRDDdo7c

Będzie film wojenny o Afganistanie z "Bradu Pitu". Premiera w maju.

A także biograficzny o Churchillu:
https://www.youtube.com/watch?v=sVOzMZ4IrMA
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Telamon »

https://www.youtube.com/watch?v=EhGS2jnfMus

Znany film o zamachu na Heydricha doczekał się traileru. Ładnie.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Sarmor »

Torgill pisze:Będzie film wojenny o Afganistanie z "Bradu Pitu".
Film satyryczny, nie nastawiałbym się na "wojenność".
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: WarHammster »

Telamon pisze:Howard piję w barze, nic nadzwyczajnego niestety w tej scenie nie ma.
Szkoda, bardzo lubiłem tą postać w dzieciństwie i myślałem, że będzie jednym z głównych bohaterów tej części.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2017

Post autor: elahgabal »

Garść przemyśleń po "WW":
1. Nie każda modelka może/powinna iść w aktorstwo.
2. Fajny motyw gitarowy.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Telamon »

Jeżeli ktoś jeszcze nie widział "Johnego Wicka"... warto.

https://www.youtube.com/watch?v=Iy7I_aLZgyI

Fabuła to jedynie pretekst do kolejnych znakomitych scen walki, w przedkomputerowym stylu. Liczy się trening, synchronizacja, praca kamery co zaowocowało pięknymi długimi scenami pełnymi karkołomnych ale płynnych ruchów. Jest lepiej niż w Matrixie gdy Johny przemierza kolejne pomieszczenia, ślizga się po posadce, wyrywa broń wrogom, zasłania się ich ciałami, walczy z trzema przeciwnikami naraz bądź też jednym ale o podobnych umiejętnościach. Cios, zwód, blok, kolejny cios... Przy tym filmie walki z Wonder Women wyglądają niczym farsa.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Sarmor »

Potwierdzam co powyżej. Zupełnie przegapiłem ten film i zdałem sobie sprawę z jego istnienia dopiero, gdy do kin weszła druga część - ale John Wick to naprawdę dobre kino akcji.

Tylko szkoda szczeniaczka. :(
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Telamon »

W kolejnej części jest większy piesek. Tylko Johny traci coś innego (nie kota)... :P
Czekam na część trzecią. Druga przywróciła - po wielu latach posuchy - wiarę w sens tworzenia sequeli porządnych filmów. JWII zaczyna się od akcji jak w finale poprzedniego filmu, potem jest tylko lepiej. Ba, jak się patrzy na kwoty (20mln dla jedynki, 40mln dla dwójki) tym większy podziw we mnie wyrasta* bowiem wyciśnięto rozsądnie każdego dolara z tych sum, zwiększony dwukrotnie budżet wyraźnie polepszył całą choreografię.

Jedynie główny przeciwnik zawodzi - brak mu charakteru rosyjskich bossów, nie budzi żadnych emocji lecz jedynie pretekstem dla posuwania naprzód akcji.


Zakończenie świetne, z tupnięciem jakie zachęca do czekania, a sama seria pokazuje iż stare kino akcji ale z odpowiednim liftingiem w erze powszechnych efektów komputerowych i sztucznych walk jednak nadal ma rację bytu.

* Hitman z 2015 miał 35mln budżet.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 78 times
Been thanked: 181 times

Re: Nowości 2017

Post autor: Darth Stalin »

Byliśmy rodzinką na kilku filmach ostatnio - i parę refleksji:

1. Wonder Woman - da się obejrzeć, historyczne nonsensy, ale Kapitan Kirk jest w porządku. Mimo wszystko Marvele są fajniejsze.

2. Piraci z Karaibów - bardzo dobre; Barbossa rządzi :D (ta dekadencka noga... :lol: ) zdecydowanie lepsze od czwórki... plus fajny motyw "rodzinnego reunionu" (jak w Strażnikach...).

3. Strażnicy Galaktyki vol. 2 - jak dla mnie zdecydowanie LEPSZY od jedynki. Też "rodzinny reunion", do tego niebieskoskóry koleś gwiżdżący na strzałę :D no i Sly Stallone :o

4. Król Artur Legenda Miecza - reżyserował gość od Sherlocka Holmesa i Gry Cieni - naprawdę rewelacja :!: legenda przerobiona na maksa, ale świetna scenografia (wczesnośredniowieczne Londinium z postrzymskimi ruinami wymiata...), zły jest ZŁYYY :o , oczywiście rycerstwo biega w zbrojach a'la Boorman z Excalibura ;) za to złowrogie bestie to BESTIE takie, że mumakile przy nich to pikuś... :lol:
Poza tym sam Artur... 8-) miodzio.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Nowości 2017

Post autor: clown »

Pełna zgoda co do Piratów. Byliśmy z córką i wyszliśmy wielce zadowoleni. Przed obejrzeniem filmu myślałem, że nic nowego się z tej serii "wycisnąć" nie da, ale udało się :)
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2017

Post autor: elahgabal »

Darth Stalin pisze:3. Strażnicy Galaktyki vol. 2 - jak dla mnie zdecydowanie LEPSZY od jedynki. Też "rodzinny reunion", do tego niebieskoskóry koleś gwiżdżący na strzałę :D no i Sly Stallone :o
Jak dla mnie to taki ciąg fajerwerków z dosyć bzdurnymi rozwiązaniami fabularnymi... Wolałem jedynkę.
Darth Stalin pisze:4. Król Artur Legenda Miecza - reżyserował gość od Sherlocka Holmesa i Gry Cieni - naprawdę rewelacja :!: legenda przerobiona na maksa, ale świetna scenografia (wczesnośredniowieczne Londinium z postrzymskimi ruinami wymiata...), zły jest ZŁYYY :o , oczywiście rycerstwo biega w zbrojach a'la Boorman z Excalibura ;) za to złowrogie bestie to BESTIE takie, że mumakile przy nich to pikuś... :lol:
Poza tym sam Artur... 8-) miodzio.
Serio? :shock:
Miałem absolutnie nie iść, bo zapowiadało się dramatycznie... Afroamerykański rycerz, walki karate rodem z Herculesa i Xeny... Jedyne co mi się podobało w zwiastunie to Law stylizowany na Foltesta. 8-)
Hm... No i mam teraz myślenice...
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Darth Stalin
Censor
Posty: 6596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 78 times
Been thanked: 181 times

Re: Nowości 2017

Post autor: Darth Stalin »

A skąd wiesz, jak wyglądał Foltest? ;) :lol:

Osobiście BARDZO polecam.
Jakoś nie zwróciłem uwagi na początku na reżysera, ale po sposobie filmowania i pewnych chwytach fabularnych widać, że stosuje sprawdzone triki z Sherlocków.

Wyrzuć z głowy to, co wiesz z legendy o Arturze, kup mega popcorn w zestawie i ciesz oko. I uszy też, bo muzyka również jest zajefajna (już sobie zamówiłem płytę) - rogi, dudy...
Jak tylko wyjdzie na DVD to sobie kupię, bo wart jest tego.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Nowości 2017

Post autor: elahgabal »

Darth Stalin pisze:A skąd wiesz, jak wyglądał Foltest? ;) :lol:
https://www.google.pl/search?q=foltest+ ... w4KDOoc4dM:

W CB Gwinta grałem trochę Foltestem na maszynach. 8-) Law w zwiastunie wyglądał jakby go żywcem z karty wyjęto.
Darth Stalin pisze:Wyrzuć z głowy to, co wiesz z legendy o Arturze,
Pierwsza książka jaką świadomie (no, prawie świadomie) kupiłem dziecięciem będąc to "O królu Arturze i rycerzach Okrągłego Stołu" Cutler`a. Będzie ciężko i boję się, że de facto wspomnienia z dzieciństwa sobie zrujnuję.
Darth Stalin pisze:kup mega popcorn w zestawie i ciesz oko. I uszy też, bo muzyka również jest zajefajna (już sobie zamówiłem płytę) - rogi, dudy...
Do kina paszy nie wnoszę, ale wyjście przemyślę.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 436 times
Kontakt:

Re: Nowości 2017

Post autor: Torgill »

Legenda miecza to rzeczywiście czysta rozrywka. Jak ktoś lubi charakterystyczny styl Guy'a Ritchie to będzie mu się bardzo podobać, czy to Przekręt, czy Porachunki, czy Sherlock Holmes - jest podobnie. Tutaj w dodatku na bardzo bogato. Fajni aktorzy.
Oczywiście legenda jak zwykle przerobiona do bólu - generalnie dużo tam jest politpoprawnego, postmodernistycznego g..., ale akcja wartka, efekty fajne - jako rozrywka może się podobać.
Londinium rzeczywiście fajne, Camelot zresztą też. Jude Law zagrał naprawdę nieźle.
Jest też możliwość zrobienia drugiej części.

Brakuje w tym jednej rzeczy. Nie ma tam tego mistycyzmu, magii. Znaczy jest magia, ale nie taka magia - magia kina, magia tej legendy.
Stary Excalibur pod tym względem był lepszy. Ten jest czystą rozrywką.
elahgabal pisze:Afroamerykański rycerz, walki karate rodem z Herculesa i Xeny.
Jest też Azjata, który uczy Kung Fu w Londinium, Merlin zmienił płeć, Afroamerykański rycerz ma tytuł lordowski, najszlachetniejsze są prostytutki, najgorszy jest białas (chociaż są też dobrzy z Arturem na czele, ale on został wychowany w burdelu więc jest postmodernistyczny ;) i jeszcze trochę kwiatków by się znalazło. Jak przymkniesz na to oko, to daje radę:)
Darth Stalin
Censor
Posty: 6596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 78 times
Been thanked: 181 times

Re: Nowości 2017

Post autor: Darth Stalin »

Merlin zmienił płeć
Merlin płci nie zmienił; to jest (ponoć) Ginewra... :? :o :lol:

Nb. co tam jest "politpoprawnego i postmodernistycznego" :o :?:
Nie ma tam tego mistycyzmu, magii. Znaczy jest magia, ale nie taka magia - magia kina, magia tej legendy.
A co do Afrobrytorzymian ;) - Londinium to było jednak za czasów Cesarstwa kosmopolityczne miasto i można było tam spotkać każdego - czy to scytyjsko-sarmackiego żołnierza auxiliów, czy to nubijskiego niewolnika/wyzwoleńca - a że Artur, Pendragon i Vortigern to okolice V-VI wieku, to nic dziwnego, ze potomkowie Nubijczyków mogą się w Londinium trafić... :D

Swoją drogą Artur jako król półświatka - tego jeszcze nie było...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”