Han Solo (2018)

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Han Solo (2018)

Post autor: Teufel »

Byliśmy wczoraj z połowicą, film jest lepszy niż to, czego można się było spodziewać po trailerze. Dużo zwrotów akcji, ale przewidywalnych, jak to w SW.
Muzyka delikatnie nawiązuje niekiedy do głównego nurtu muzycznego sagi. Jeden motyw muzyczny zwrócił moją uwagę, podczas walk na kolejce.
Są wątki polityczne przeniesione w realia świata SW (walka o równouprawnienie robotów w tym tych "płci" żeńskiej, jeśli miało to być zabawne bądź politycznie poprawne to nie wyszło reżyserowi), jest Imperium, ale jako tło, pojawia się również bohater znany z I części, też jest wyłącznie tłem. Nie ma za to pięknych, panoramicznych scen, do których SW nas przyzwyczaiły, które warto obejrzeć w kinie.
Niektórych może zdziwić paroletnia służba Hana w... tak, tak, właśnie tam ;)
Film trąci przygodą bez krwi, potu i łez. Takie kino dla nastolatków. Śmierć, miłość, walka to wszystko jest takie nijakie niestety. Mityczny humor, jaki miał się tu pojawić, jeśli się ukazał, to chyba go przegapiłem. Film jest parę parseków jeśli chodzi o klimat, za Rogue One.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Namek
Adjudant-Major
Posty: 308
Rejestracja: środa, 22 września 2010, 19:31
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 1 time
Been thanked: 14 times

Re: Han Solo (2018)

Post autor: Namek »

Film słaby ale o dziwo aktor grający Hana jak dla mnie nawet dał radę. Oczywiście to nie Harrison ale bylem w stanie uwierzyć że to młody Solo. Trójka postaci: Han, Lando, Chewbacca fajnie sobie radziła i dobrze się ich oglądało, niestety trafili do naprawdę bardzo kiepskiego scenariusza. Reszta postaci słaba lub co najwyżej średnia i bezbarwna, szczególne drewno to standardowo Emilia Clarke. Był nawet potencjał na dobry film dzięki tej trójce dobrze oddanych postaci ale został zmarnowany głownie przez denną fabułę.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Han Solo (2018)

Post autor: clown »

Bardzo dobry film 8-) nie wiem czy lepszy od "Łotra 1" (moim zdaniem lepszy - muszę jeszcze raz sobie Łotra obejrzeć), ale seria bocznych wątków w uniwersum SW coraz bardziej mi się podoba. Kopalnia tematów na całe stulecia filmów.
Woody Harrelson zdecydowanie na plus, młody Solo daje radę, szczególnie, że musi zmierzyć się z legendą Forda.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Han Solo (2018)

Post autor: Sarmor »

Bardzo fajny film, w pełni spełnił moje oczekiwania - niezobowiązującej rozrywki w znanym uniwersum, ale z dala od stałego konfliktu Rebelia kontra Imperium. :)
Mam za to mieszane uczucia co do tego, czy Han potrzebował origin story wyjaśniającej tyle rzeczy z oryginalnej trylogii. O ile niektóre sceny były zabawne, o tyle lot z Kessel mógł pozostać jedynie przechwałką z Nowej Nadziei (nie mówię tu o wycinaniu go z filmu, ale to mógł być emocjonujący lot na zupełnie nowej trasie). Podobnie ratowanie Chewiego - przecież Wookie miał u Hana dług życia (czy jak to się tam nazywa), a sprowadzenie tego do jednej sceny odbiera tej kwestii powagę.
Teufel pisze:(walka o równouprawnienie robotów w tym tych "płci" żeńskiej, jeśli miało to być zabawne bądź politycznie poprawne to nie wyszło reżyserowi)
Mnie bawiło. :P
Teufel pisze:Niektórych może zdziwić paroletnia służba Hana w... tak, tak, właśnie tam ;)
Ale to było wiadomo od dawna... Choć w filmach chyba o tym nie wspominali.

Co do powrotu wiadomej postaci - ja jestem bardzo zadowolony, że ponownie pojawiła się w filmie (choć tylko na chwilę), ale dla widzów nieznających seriali to może być niezrozumiałe.
TheNode.pl – zapraszam!
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Han Solo (2018)

Post autor: RAJ »

O jakiej postaci mowa?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Han Solo (2018)

Post autor: Sarmor »

Jar Jarze. :P

I właśnie do takich postów przydałaby się funkcja Spoiler, bo nawet przy najmniejszej czcionce potrafię odczytać prawdziwą odpowiedź...
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Han Solo (2018)

Post autor: Teufel »

RAJ pisze:O jakiej postaci mowa?
Taki ciorny kołtun z wytatułowanymi ślipiami ;)
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Han Solo (2018)

Post autor: elahgabal »

clown pisze:Bardzo dobry film 8-) nie wiem czy lepszy od "Łotra 1"
Toś mi teraz ćwieka zabił. Niech Cię nie znam. :twisted:
Chyba jednak będę musiał iść... 8-)
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Wieża
Caporal-Fourrier
Posty: 85
Rejestracja: czwartek, 6 października 2011, 21:14
Lokalizacja: łódzkie

Re: Han Solo (2018)

Post autor: Wieża »

Według mojego osobistego skromnego zdania chyba najlepsze sceny batalistyczne w całej serii. Pisze o tych gdzie Han służy sami wiecie gdzie i dla kogo. :D
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Han Solo (2018)

Post autor: elahgabal »

Wątek nazywa się "Han Solo" czyli będą spoilery:

Młody dał radę. "Rogue One" bezsprzecznie lepszy. Ale nie o tym chciałem w tym momencie.

Czy ktoś wyjaśni mi skąd tam się wziął Maul??? :shock: Bo albo jestem powolny albo niedouczony, ale to było jedno wielkie "WTF" i "co ty tam gościu robisz" ???!? :?
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Han Solo (2018)

Post autor: Sarmor »

Obejrzyj serial animowany Wojny Klonów - tam masz to mniej-więcej wyjaśnione, choć wątek jest urwany (dokończono go komiksem, ale ten jest już chyba niekanoniczny; z kolei koniec historii jest w Rebeliantach, ale ten serial dzieje się po Solo i między nim a filmem jest jeszcze pustka do wypełnienia).
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Han Solo (2018)

Post autor: elahgabal »

To teraz żeby zrozumieć fabułę filmów trzeba być na bieżąco z animacjami? :shock:
Matko i córko... :?
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Han Solo (2018)

Post autor: RAJ »

Czyli to po prostu dwugodzinny film reklamowy seriali Disneya?
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Han Solo (2018)

Post autor: Sarmor »

Przecież to zupełnie nie jest potrzebne do zrozumienia fabuły Solo - pojawienie się Maula to tylko taki smaczek, ukłon w stronę serialu.

Solo nie reklamuje seriali, aczkolwiek Wojny Klonów i Rebelianci to najlepsze Gwiezdne Wojny od czasów oryginalnej trylogii. :P

BTW Wojny Klonów powstały jeszcze przed przejęciem przez Disneya.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Han Solo (2018)

Post autor: elahgabal »

Sarmor pisze:Przecież to zupełnie nie jest potrzebne do zrozumienia fabuły Solo - pojawienie się Maula to tylko taki smaczek, ukłon w stronę serialu.
Oby.
Bo teraz zastanawiam się czego na filmie nie wyłapałem a co było kolejnymi ukłonami w stronę animacji. 8-)
Inna sprawa, że uśmiechnąłem się w duszy na widok Warwick`a Davis`a. Drugi epizod w Uniwersum. :)

P.S. Ten Maul może jednak nie był wyłącznie "smaczkiem" - czyżby szykowały się dalsze przygody Emilki w ramach EU? 8-) Przyznam szczerze, że nie obraziłbym się - jej solo(wy) film byłby skądinąd odważnym ruchem Disney`a.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”