Film historyczny

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Ale poza niezgodnością faktów historycznych i paroma innymi "niezgodnościami" (typu szarża setki na tysiące i z tej setki 90% udaje się przeżyć) fim jest kawałkiem naprawdę świetnej rozrywki. A co do zaprezentowanych fragmentów "Men of Yamato" - takiej rzeźni to już dawno nie widziałem i w połowie drugiego kawałka mocno zastanawiałem się czy oglądać dalej... Ale przynajmniej widać jak to mniej więcej wyglądało naprawdę.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Dla mnie ten Man of Yamato, to kolejny film w stylu "demo do kiepskiej gry komputerowej". Nie chciało się sprawdzić, że ówczesne samoloty nie potrafiły skręcać w miejscu, albo że bombowce nurkujące na ogół nurkowały przed zrzuceniem bomb. Za to ogólna wymowa jest słuszna: podli Amerykanie popsuli Japończykom taki ładny okręt i jeszcze strzelali do sanitariuszy!

Wyobraziłem sobie taki dialog:
Reżyser: Producent-san, nie dałoby się zrobić z tektury Yahagi i kilka niszczycieli?
Producent: Niestety, reżyser-san, tektura się skończyła. Ale zostały jeszcze dwie beczki keczapu, wykorzystajcie je!

BTW: Ciekawe, co to za napisy. Chińskie? :wink:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Andy, no wiadomo, dlatego ten film kosztuje 40zł jak Bogus_law wskazał ;)

Za to obsługa 25 mm p-lot jest pokazana perfekcyjnie - ta ciągła wymiana magazynków (za ciężkich a zarazem za małych), stojący w kolejce za każdą lufą marynarze którzy przeszkadzają sobie i celowniczym, szybkie zerwanie ciągów amunicyjnych i brak nowych magazynków, krzyki komend, kolejne fale samolotów, miodzio :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Przypuszczałem, że film jest kiepski, bo nie był wyświetlany w kinach.Czy ktoś może wie ile kosztuje w Media Markt?
Bogus_law
Captain
Posty: 833
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 11:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Bogus_law »

Każdy MM ma swoje własne ceny, u nas w jednym chodzi po 44,99.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Poczekajcie dwa tygodnie, będzie po 9,99 PLN.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
tomasdivius
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: czwartek, 9 listopada 2006, 11:32
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Post autor: tomasdivius »

Wujaw chyba nie pojedzie do Poznania po ten film ;), ale mysle ze spokojnie sobie mozesz go znalezc czy to na allegro, czy innym serwisie trudniacym sie sprzedaza. Film jest napewno, jednak nie bede tutaj robil jakiejs krypto reklamy.

Pozdrawiam
Amor vincit omnia
Awatar użytkownika
wujaw
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: sobota, 11 marca 2006, 11:15
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Post autor: wujaw »

Bydgoski Media Markt też standartowo "zdejmuje" 5 zł na filmach, grach i płytach sprzedawanych normalnie za ok. 50 zł.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”