Film historyczny

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Film historyczny

Post autor: Raleen »

Jakie są Wasze ulubione filmy historyczne, ulubieni aktorzy czy sceny :) :?:

PS. Moderatorzy się nie kwapią to ja założę :roll: .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
viking
Major en second
Posty: 1113
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:06
Lokalizacja: Białystok

Post autor: viking »

moj to Braveheart w Bieszczadach :D
Ostatnio zmieniony środa, 12 grudnia 2012, 15:10 przez viking, łącznie zmieniany 1 raz.
Zeka

Post autor: Zeka »

viking pisze:moj to Braveheart :D
Całkiem fajny... A ze starych pozycji "Marš na Drinu", "Boj na Kosovu" i jeszcze kilka, których tytułów teraz nie pamiętam...
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

Jeśli chodzi o filmy oparte na faktach historycznych to faktycznie Braveheart jest jednym z lepszych filmów. Natomiast spośród takiej fikcji historycznej to zdecydowanie Gladiator :wink:
Awatar użytkownika
pablo8019
Praefectus Castorium
Posty: 577
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:44
Lokalizacja: Markuszów

Post autor: pablo8019 »

A mi sie np. podobal taki Stalingrad. Tez podobaja mi sie malo znane produkcje o wojnie w Jugoslawii, Zeka. gdzie mozna dostac te tytuly?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Też mi się podobał Stalingrad, mamy chyba podobne gusta slowiku :) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Post autor: dbj »

Cienka Czerwona Linia
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

I Szeregowiec Ryan, bym zapomniał. Toma Hanksa nikt nie zastąpi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Silmeor
Carabinier
Posty: 29
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Wielkopolska

Post autor: Silmeor »

Z drugowojennych to Żelazny Krzyż i Czerwona jarzębina. A z pozostałych to wiele by wymieniać. :)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

wiekszość sowieckich produkcji z lat 70-80tych np. "Gąrący Śnieg" za sceny batalistyczne kręcone na prawdziwym sprzecie. Ciekawe ilu statystów zginęło, bo jak czołg wylatywał w powietrze to naprawdę wylatywał, a nie jego model.....
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
dbj
Capitaine
Posty: 856
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:09
Lokalizacja: Muszyna
Has thanked: 269 times
Been thanked: 260 times
Kontakt:

Post autor: dbj »

"Czterej Pancerni i Pies", za pierwszy serial wojenny, który miałm okazję oglądać.
Nie ma idealnych systemów, są tylko takie, które akceptujemy bardziej lub mniej.
Autor nieznany, przełom XX i XXI wieku.
Awatar użytkownika
Hudson
Sous-lieutenant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Mnie sie bardzo podobaly "Bardzo dlugie zareczyny". Jeden z niewielu ciekawych filmow, jakie nasze kina pokazaly w 2004. Skupie sie na scenach wojennych:
- natarcia moze nie maja jakiegos wielkiego rozmachu, ale zrobione sa naprawde wspaniale, bylem pod wrazeniem
- najlepsze sa sceny z okopow jesienia - naprawde zadko sie widzi tak "piekne" scenerie
- no i te samookaleczenia, bardzo poruszajacy film

A tak to lubie jeszcze kompanie bracii :)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

dbj pisze:"Czterej Pancerni i Pies", za pierwszy serial wojenny, który miałm okazję oglądać.
ja tez sie przyłaczę

i dodam "Stawkę": za nie smiertelny tekst i za naszego asa wywiadu

i jeszcze Kultowe "Allo, Allo" za prawdziwy obraz francuskiego ruchu oporu i za mały pancerny czołg Herr Grubera, który okazał się samochodem pancernym i dzielnych alianckich lotników i Herr Flicka z Gestapo (zresztą całe Gestapo jest cool) i mgłbym tak bez końca wymieniac....
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3966 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja najbardziej lubię Helgę z tym drugim gestapowcem :D .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Post autor: Zeka »

slowik pisze:A mi sie np. podobal taki Stalingrad. Tez podobaja mi sie malo znane produkcje o wojnie w Jugoslawii, Zeka. gdzie mozna dostac te tytuly?
U mnie :) Oczywiście można poszukać też w różnych internetowych sklepach oraz "po ludziach" (wszak troszkę nas i do Austrii zawitało ;) )
Z tych wymienionych przeze mnie polecem "Marš na Drinu" - o I wojnie światowej w Serbii...
Natomiast np. "No man land" powinien być dostęny bez większch trudów (nowa i nawet znana produkcja).
Mam u siebie jeszcze kilka filmów o II wojnie światowej (tzw. partyzanckich) oraz inne, które w mniejszym lub większym stopniu dotykają relacji pomiędzy wojną a społeczeństwiem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”