Film fantasy

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Post autor: Leo »

Ozy wspomniał o "Mgłach Avalonu". Widziałem ostatnio ten film (niestety nie cały) w TV. Rzeczywiście, jest bardzo udany. Czy można go gdzieś dostać na DVD?
"Ekskallibur" to też już klasyka (bardzo chwalony przez Sapkowskiego). Wiodziałem go ze trzy razy i nadal robi na mnie duże wrażenie. Boorman odwalił kawał dobrej roboty...
A czy ktoś z Was oglądał pokazywany w zeszłym tygodniu chyba w Polsacie "Pierścień Nibelungów"? Ja się załapałem na niewielki fragment, ale z tego co widziałem, to zapowiadał się nieźle. Teraz mam nadzieję na powtórkę...
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ładnie wyglądał, choc dalej był typowo baśniowy, bardzo ładnie dobrani aktorzy, zwłaszcza aktorki do roli królewien skandynawskich.

Niestety nie dooglądałem do końca, tylko pierwszą częsc widziałem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”