Filmy wojenne

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Filmy wojenne

Post autor: Strategos »

Zapewne film jest dostępny w wersji językowej, którą włada Bogini Amaterasu ;) ale co tam, liczy się batalistyka marynistyczna!
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Filmy wojenne

Post autor: AWu »

I tak jesteście w lepszej sytuacji niż ja z 7-odcinkowym ukraińskim serialem o Mahnie i kubańskimi filmami o Angoli* :>

Jak wyszło w Japanie na DVD to są na bank jakieś angielski napisy..


* One nawet wyszły na DVD ale bez napisów..
Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: niedziela, 24 września 2006, 23:43
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 7 times

Re: Filmy wojenne

Post autor: Bormac »

Jeszcze całości nie oglądałem, ale angielskie napisy są. No i poza marynistyką jest trochę walk lądowych.
"If you are going through hell, keep going."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Filmy wojenne

Post autor: Strategos »

http://www.filmweb.pl/film/Podziemny+front-2008-399845
Natrafiłem na taką informację jak wyżej .
Muszę zaznaczyć od razu , że lubię Skandynawów( taki np. sympatyczny Olsen z Danii pochodził :) ) i z całym szacunkiem odnoszę się do każdego ruchu oporu przeciw "3R" ale od razu uruchomiłem następujące skojarzenie:

po lekturze dwutomowego opracowania Czesława Madajczyka "Faszyzm i Okupacje" doszedłem do nieodpartego wniosku ,że okupacja Danii była najłagodniejsza ze wszystkich , które miały miejsce podczas II wojny światowej ,tam nawet udawało się organizować bezkarnie strajki .Charakter tej okupacji pośrednio został potwierdzony przez zeznania , zbrodniarza , oficera Gestapo niejakiego Mildnera (o tym kim był tutaj : http://pl.wikipedia.org/wiki/Rudolf_Mildner )
Mildner był po zbrodniczej działalności w Polsce szefem SD i Policji Bezpieczeństwa w okupowanej Danii . Kiedy w więzieniu indagowano go na temat jego służby tam , podawał ,że musiał wystrzegać się działań ,które mogłyby spowodować ofiary wśród ludności cywilnej Danii ...

Dlatego temat filmu a zwłaszcza jego tytuł odbieram nieco jako egzotykę ale przecież film może być całkowicie zgodny z prawdą historyczną.
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 78 times
Been thanked: 181 times

Re: Filmy wojenne

Post autor: Darth Stalin »

AWu pisze:kubańskimi filmami o Angoli* :>

* One nawet wyszły na DVD ale bez napisów..
A gdzie takie cudo można zdobyć/obejrzeć? I jak to się nazywa?
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Filmy wojenne

Post autor: AWu »

W moim wątku o Afryce w tym podforum.
A na DVD z ebaya.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: Filmy wojenne

Post autor: Leo »

Dzięki, Strategosie, za link z tym chińskim filmem o wojnie z Japończykami. Nie wygląda to na arcydzieło, śmieszni są goście kaleczący język angielski i współczesne działa na niektórych okrętach, ale warto na to rzucić okiem. Morskiej batalistyki jest tak mało w filmach...
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Filmy wojenne

Post autor: Strategos »

:) Może stanowić w związku z tym mimo wszystko ciekawą "wizualizację" pomocną przy studiowaniu opracowań dotyczących tego wciąż mało znanego konfliktu .

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/133313/w ... -1894-1895

http://www.aurelus.pl/BITWA_U_UJSCIA_JA ... -4124.html
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Filmy wojenne

Post autor: AWu »

Bardzo ciekawa książeczka warta znacznie wyższej ceny :)
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: Filmy wojenne

Post autor: Leo »

Tak, książeczka ciekawa. A jeśli ktoś chce więcej poczytać na temat tej wojny, to najlepiej sięgnąć do klasycznej już książki Piotra Olendera:

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/133313/w ... -1894-1895

Obejrzałem sobie dokładnie te linki. Mamy w nich potyczkę pod Pungdo, bitwę u ujścia Jalu i kawałek walk o Weihawei. Domyślam się, że w całym filmie jest tego więcej. Ciekawe czy są tam sceny z walk lądowych...
Obraz wygląda na rzetelny, czy wiecie ko go nakręcił? Do tekstów po chińsku nie ma napisów - do pozostałych są, co sugerowałoby, że to film chiński. Potwierdzeniem byłby też ostatnie, patetyczne sceny filmu. Ale na filmwebie znalazłem info, że to film koreański...

Bardzo smutna (ale prawdziwa) jest scena jak chińska kanonierka torpedowa przeprowadza dwukrotny, nieudany atak na japoński okręt. Szkoda chłopaków, pecha mieli niesamowitego...
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Filmy wojenne

Post autor: Strategos »

Być może to nadużycie z mojej strony, że ten post jest tu, ale może nie warto zakładać nowego tematu?

Wrogowie publiczni.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wrogowie_publiczni
Oficjalnie "dramat kryminalny" ale w końcu dotyczy prawdziwej wojny miedzy gangsterami a rozmaitymi strukturami państwa działającymi jak wojsko wobec wroga. W tym sensie ten - moim zdaniem dobry - film zawiera udane sceny batalistyczne.

W związku z tym mam pytanie, czy gangsterzy rzeczywiście używali Tommy gun'ów czy też jak wynikałoby z tej informacji jest to wymysł scenarzystów filmowych?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pistolet_m ... y_Thompson

PS. Ja raz użyłem z powodzeniem Thompsona ;) i to przeciw Przedwiecznemu w grze Arkham Horror
(http://boardgamegeek.com/boardgame/15987/arkham-horror) kiedy udało mi się jedyny raz z Żoną wygrać tę grę . :P
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Filmy wojenne

Post autor: Sarmor »

Na pewno nie jest to wymysł - gangsterzy lubili robić sobie pozowane zdjęcia i często widać na nich Thompsony. Żeby nie być gołosłownym, oto pan Dillinger:
Obrazek
Często znajdowano je też przy aresztowanych bądź zabitych gangsterach.
Poza tym Auto Ordnance było zainteresowane każdym klientem, który miał gotówkę i chciał kupić ich nowy wynalazek. Według szacunków z "The Thompson Submachine Gun" Ospreya około 500 Thompsonów trafiło do rąk gangów.

Bardzo możliwe, że filmy wyolbrzymiały użycie Thompsonów, bowiem nie wszystkich było na nie stać. Mimo wszystko dominowały pistolety, rewolwery, karabiny powtarzalne i strzelby. Co ciekawe, dość popularne były też BAR, które w filmach pojawiają się rzadko (choć akurat w Public Enemies były). Zdarzały się też takie ciekawostki, jak należący do Dillingera pistolet M1911 przerobiony na broń automatyczną, z wydłużonym magazynkiem, chwytem przednim od Thompsona i kompensatorem Cuttsa!
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Filmy wojenne

Post autor: Strategos »

Dzięki za fachową odpowiedź :).
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1596
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 16 times

Re: Filmy wojenne

Post autor: Leo »

Znalazłem ten film o wojnie japońsko-chińskiej w całości:

http://www.youtube.com/watch?v=BFWiYmZEI4o

Fajnie pokazane walki o fort (1:33). Nie ma napisów w ludzkim języku, ale jak się zna przebieg tej wojny, to warto obejrzeć. Jak porównuję ten obraz z "Admirałem" to dochodzę do wniosku, że ten chiński film może być nawet lepszy. Jak pod koniec chłopaki popełniali samobójstwo, to się nawet trochę wzruszyłem...
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 78 times
Been thanked: 181 times

Re: Filmy wojenne

Post autor: Darth Stalin »

"Ludzki" język to mandaryński, kantoński czy może hindu...? ;) Bo jeśli chodzi o Chińczyków to robią za jakieś 1/5 (albo i więcej) "ludzi" na tej planecie; jak się dołoży Hindusów to wychodzi ok. 1/3 globalnej populacji - to raczej "Zachód" robi na świecie za mniejszość etniczną :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”