Filmy wojenne

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Filmy wojenne

Post autor: Philip79 »

Leo pisze:"Ostatnia bitwa" ma sprawnie zrobioną batalistykę, ale poza tym to jednak komunistyczna agitka. Dużo bardziej rzetelny historycznie jest film "Battle of Changde". Najlepszy jednak chiński film wojenny to bezsprzecznie "Miasto życia i śmierci". Pisałem już o nim w innym miejscu. Niesłychanie przejmujący a poza tym ze świetnie zrobionymi scenami walk w mieście. Gorąco polecam.

Rozwodzicie się na temat "Furii" i "Szeregowca Ryana" a zapominacie o dwóch genialnych serialach - "Kompania braci' i "Pacyfik". Według mnie to najlepsze, co Amerykanie nakręcili w tematyce II wojny.
No jak? Kompania braci to podstawa :D Pacyfik jakoś trochę mniej mi podszedł.
Ostatnio obejrzałem sobie jeszcze film o "pathfinderach" zrzucanych przed D-Day (zapomniałem tytułu) i "Las Hurtgen" nawet fajnie się oglądało te filmy.

Tych dwóch co wymieniłeś chyba nie oglądałem. Chyba, że "miasto życia i śmierci" to był film z takim wątkiem uczennic ukrywających się w klasztorze (wojna japońsko-chińska).
Jakbyś miał jakieś linki do nich byłbym wdzięczny.

Ps. Mnie się podobają te filmy gdzie jest ostra agitacja komunistyczna. Szczególnie po tym jak obejrzałem film G. Brauna "Transformacja", albo "Marsz wyzwolicieli" :lol: z resztą do tej pory "mordowałem" wszystkie dokumenty historyczne, jakie mi wpadły w ręce, a od jakiegoś czasu zacząłem nadrabiać fabularne. :)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Filmy wojenne

Post autor: Leo »

"Miasto..." jest na YT. Znajdziesz bez trudu. Changde znalazłem w tej chwili tylko w kawałkach. Linków nie podeślę, bo nie wolno (patrz post Torgila).
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Filmy wojenne

Post autor: Philip79 »

Leo pisze:"Miasto..." jest na YT. Znajdziesz bez trudu. Changde znalazłem w tej chwili tylko w kawałkach. Linków nie podeślę, bo nie wolno (patrz post Torgila).
Obejrzałem "Miasto" i podobał mi sie, chociaż liczyłem na trochę bardziej szczegółowe i historyczne podejście do kwestii masakry w Nankinie, bo temat jest bardzo interesujący, a jest tak mało materiałów video dokładnie opisujących tą tragedie, przez wielu uważaną za ludobójstwo a nie mord. Ale mało wiadomo bo do dzisiaj sprzeczają się co do ilości ofiar.
Ponoć 300 tys. cywilów to minimum.

Nie wiem czy też faktem jest tak masowe rozstrzeliwania więźniów w setkach tyś, jak to pokazano w filmie, bo większości podobno armia Chińska wycofała się z miasta. Natomiast głośno mówiło się ale o znęcaniu się na ludności cywilnej.
Tam tysiące pijanych żołnierzy robiło to samo co ruskie w 45r w Berlinie tylko, że więcej mordów.
Znam tez zachodnia propagandę i zapewne tez swoje 5 groszy dorzuciła (oczywiście nie bronie bestialstwa japońskich żołnierzy, którzy mieli takie swoiste okrucieństwo w genach).
W każdym razie ciężko powiedzieć co tam się faktycznie dokładnie działo i jak wielu ludzi zginęło.
Wielu, łącznie ze skazanym na śmierć generałem, mówiło o odizolowanych wypadkach mordów i gwałtów. inni znowu mówią, że cały nankin zmienił sie w jedna wielka kaźnie.

Ps. w żadnym wypadku nie chce kwestionowac tego co się tam stało, chce znać jedynie prawdę. Ale wiem na co stać media i propagandę USA i zawsze podchodze do tego z pewnym dystansem, gdy tylko gdzieś działała propaganda USA.

Proosze o więcej propozycji filmów. :)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Filmy wojenne

Post autor: Torgill »

Wszystkie wpisy dotyczące udostępniania filmów w internecie przeniosłem do osobnego wątku:
http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f ... 06#p339306
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Filmy wojenne

Post autor: Philip79 »

Torgill pisze:Wszystkie wpisy dotyczące udostępniania filmów w internecie przeniosłem do osobnego wątku:
http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f ... 06#p339306
Super sprawa, miałem cie właśnie o to zapytać. Dzięki. ;)
Ty w ogóle, jesteś jakimś nienormalnym adminem... powinieneś iść na przeszkolenie jak się powinien zachowywać admin.
Albo przynajmniej podejrzeć jak zachowuje się profesjonalny admin np. na community WOTA :lol:

Program szkolenia i resocjalizacji dla adminów.

1. Jestem kawał skur....a bo minimalne poczucie władzy i kontroli daje mi satysfakcję od życia codziennego które kopie mnie mocno w dupę, a ludzie mną pomiatają.
2. Udaje że nadgorliwie trzymam się regulaminu, co daje mi chwilowe zaspokojenie frustracji poprzez nie udzielenie pomocy (znajdź se sam jest na forum albo wujek google się kłania)
3. Jestem niedowartościowany, więc swoją frustrację przelewam na zwykłych userów robiąc im po złości.
4. Lubie kasować posty userów, bo daje mi to (czytaj wyżej)

Punkt podsumowujący:
5. Nic nie daje mi większej satysfakcji od świadomości, że to ja jestem górą ja mam władzę.
6. Egzamin końcowy na zakończenie kursu.



:lol: :twisted:

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony czwartek, 23 lutego 2017, 10:56 przez Philip79, łącznie zmieniany 5 razy.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Filmy wojenne

Post autor: Leo »

To może jednak wróćmy do dyskusji o filmach.
Co to znaczy "liczyłem na bardziej szczegółowe i historyczne podejście do masakry"? Są masowe egzekucje, gwałty (przerażające), jest postać J.Rabe - "dobrego Niemca z Nankinu". Jest niesłychanie przejmująca scena z małą dzieczynką (nie będę spojlerował, ale poruszyła mnie straszliwie). No i do tego mamy większość narracji z punktu widzenia Japończyka (nota bene - wyobrażacie sobie polski film o powstaniu warszawskim widzianym oczami jednego z żołnierzy od von dem Bacha?)
Jak można to zrobić lepiej? W filmie fabularnym nie bardzo to sobie wyobrażam. Jest też inny film na temat masakry w Nankinie - "Kwiaty wojny". Obejrzyj, porównaj.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Filmy wojenne

Post autor: Philip79 »

Leo pisze:To może jednak wróćmy do dyskusji o filmach.
Co to znaczy "liczyłem na bardziej szczegółowe i historyczne podejście do masakry"? Są masowe egzekucje, gwałty (przerażające), jest postać J.Rabe - "dobrego Niemca z Nankinu". Jest niesłychanie przejmująca scena z małą dziewczynką (nie będę spojlerował, ale poruszyła mnie straszliwie). No i do tego mamy większość narracji z punktu widzenia Japończyka (nota bene - wyobrażacie sobie polski film o powstaniu warszawskim widzianym oczami jednego z żołnierzy od von dem Bacha?)
Jak można to zrobić lepiej? W filmie fabularnym nie bardzo to sobie wyobrażam. Jest też inny film na temat masakry w Nankinie - "Kwiaty wojny". Obejrzyj, porównaj.
Nie no w sumie pokazali to co powinno być.
Że nie wszyscy Japończycy tolerowali to, ta kwestia Niemca, dziewczynka, masz 100% racji.
Ale tez czepiam się w sumie, Zawsze tak mam jak obejrzę dobry film, bo zwykle szmatławce wywalam po połowie filmu.
Ale... jakby czegoś mi brakło, może jakby szerszego spojrzenia na to co się działo tam, z kilku punktów widzenia, np. generalicji. (bo oni wiedzieli przecież co tam się wyprawia, co najwyżej mogli nie znać skali)

Kwiaty wojny to chyba jest to co opowiada o grupie zakonnic które schroniły się w klasztorze i tam był taki grabarz pijak? To ten film?

A propo to pamiętasz zapewne "pola śmierci" ten film zwalił mnie z nóg prawie.
Był jeszcze jeden film o cz. khmerach, o takim chłopcu co uciekał.
Chciałem się zapytać czy wyszły jakies ekranizacje pokazujące te słynne obozy (katownie) cz. khmerów?
Albo film pokazujący walki, gdy Polpot przejmował władzę? Oglądałem jego biografie ale to był dokument.

W ogóle ostatnio jakoś bardziej podobają mnie się filmy z tamtego regionu świata, może Europa i front wschodni się nieco przejadły (chociaż np. jak oglądam filmy o Leningradzie albo walkach Stalingradu to tez siedzę jak w transie) oczywiście konflikty około II w św do wojny wietnamskiej. A najlepiej już jakby były pokazane ze strony wrogów aliantów.

Ps. Sorki za literówki, pisze przez ten [cenzura słownictwa] słownik w smartfonie.
W ogóle to forum chyba nie obsługuje tapatalk lub coś podobnego?

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Filmy wojenne

Post autor: Leo »

Philip79 pisze:
Kwiaty wojny to chyba jest to co opowiada o grupie zakonnic które schroniły się w klasztorze i tam był taki grabarz pijak? To ten film?
Tak, to ten.
Niestety nie kojarzę żadnej fabuły o Kambodży poza rzeczywiście rewelacyjnymi "Polami śmierci".
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Filmy wojenne

Post autor: Philip79 »

Leo pisze:
Philip79 pisze:
Kwiaty wojny to chyba jest to co opowiada o grupie zakonnic które schroniły się w klasztorze i tam był taki grabarz pijak? To ten film?
Tak, to ten.
Niestety nie kojarzę żadnej fabuły o Kambodży poza rzeczywiście rewelacyjnymi "Polami śmierci".
O tak dokładnie... przypomniałeś mi :lol:

Wiem że były takie ekranizacje, poza filmem wyzwolenia obozu wieźniów na filipinach (po słynnym marsz śmierci z półwyspu Batang) oczywiscie zapomniałem tytułu :lol:
Ale były filmy o budowie kolei birmańskiej, wojny Chinditów w Birmie i chyba był film oparty na wspomnieniach polaka służącego w lotnictwie Birmy.

Z tematyki Wietnamu obejrzałem chyba wszystkie filmy, łącznie z dokumentami.
Korea, obejrzałem wszystkie dokumenty ale fabularnych filmów raczej na pewno nie obejrzałem wszystkich wartych obejrzenia (szczególnie koreańskich, które pod pewnymi wzgledami sa lepsze od filmów USA).

Dalej to tematyka Polpota

Filmy z czasów MAO, poza wielkim marszem.

No i filmy Japońskie.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Filmy wojenne

Post autor: Leo »

Film o uwolnieniu więźniów (b.dobry) ma polski tytuł "VI Batalion".

Z koreańskich zwracam uwagę na horror R-Point. Niezły klimacik.

Filmy z czasów Mao to dno straszliwe, szkoda czasu. Teraz robią jednak dużo lepsze, np. "Back to 1942" - o ewakuacji ludności z Henanu. Wygląda naprawdę solidnie, ale nie znalazłem z napisami, chociażby po angielsku.

Tutaj natomiast jest ten film o bitwie pod Changde (przepraszam za link, ale inaczej się nie dało):

https://www.youtube.com/watch?v=N1UmssjWDEY

Można obejrzeć, batalistyka całkiem niezła, reszta taka sobie.

No i jest jeszcze najdroższy film w historii kinematografii tajwańskiej - "Wojownicy tęczy". To też trzeba zobaczyć, choć końcówka mooocno przegięta i strasznie patetyczna.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Filmy wojenne

Post autor: Philip79 »

Leo pisze:Film o uwolnieniu więźniów (b.dobry) ma polski tytuł "VI Batalion".

Z koreańskich zwracam uwagę na horror R-Point. Niezły klimacik.

Filmy z czasów Mao to dno straszliwe, szkoda czasu. Teraz robią jednak dużo lepsze, np. "Back to 1942" - o ewakuacji ludności z Henanu. Wygląda naprawdę solidnie, ale nie znalazłem z napisami, chociażby po angielsku.

Tutaj natomiast jest ten film o bitwie pod Changde (przepraszam za link, ale inaczej się nie dało):

https://www.youtube.com/watch?v=N1UmssjWDEY

Można obejrzeć, batalistyka całkiem niezła, reszta taka sobie.

No i jest jeszcze najdroższy film w historii kinematografii tajwańskiej - "Wojownicy tęczy". To też trzeba zobaczyć, choć końcówka mooocno przegięta i strasznie patetyczna.
O właśnie VI batalion
Dzięki, jak to robisz, że pamiętasz te wszystkie tytuły? :D
Linki po prostu dawać przez PW. Niestety nie ma nawet pl napisów, poszukam tego filmu jeszcze na torrentach prywatnych.
"Back to 1942" oglądałem i bardzo mi się podobał, z resztą są 2 albo nawet 3 filmy z 1942 w tytule.
Pisałeś, że ten film o lądowaniu inchon jest średni, a mnie sie nawet bardzo podobał, chociaż właściwie to był szpiegowski a nie wojenny film :)

A wyszło cos jeszcze z filmów typu "Las Hurtgen" "Pathfinder" "kompania Braci"?
Czy wyszła nowsza wersja bitwy o Arnchem, bo ostatnia to chyba "o jeden most za daleko"
A są jakies filmy nie radzieckie o froncie wschodnim? bo ruskie poza tym, że bitwy są całkiem spektakularne to wszystkie są na jedno kopyto i nawet te nowe są ostro propagandowe przez co często po prostu przekłamane historycznie.
Bardzo interesują mnie też filmy z wojen w afryce, takie jak "Beasts of No Nation", czy "Wściekły pies" - to właściwie filmy z wojny w Rwandzie i pograniczach, pomiędzy plemionami Tutsi i Hutu, zarżnięto tam maczetami ponad milion ludzi, chyba najkrwawszy z konfliktów, ale nie jedyny. Interesują mnie wszystkie filmy z afrykańskich konfliktów, oczywiście które nadają się do obejrzenia i nie opowiadają o wojnie pośrednio, gdzie głównym bohaterem jest jakaś lalunia dziennikarka z USA czy coś w tym stylu. Chodzi mi o filmy ukazujące konflikty.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Filmy wojenne

Post autor: runnersan »

Jeśli chodzi o Afrykę, na Netflix ponoć jest całkiem niezły film o Irlandczykach

Siege of Jadotville
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Filmy wojenne

Post autor: Philip79 »

Jeśli chodzi o Afrykę, na Netflix ponoć jest całkiem niezły film o Irlandczykach
Siege of Jadotville
Ten netflix to przypadkiem nie serial?

A kojarzycie radziecki film "Brygada pancerna"?
O ile dobrze zapamietałem, to jest własnie ten film w którym pisałem wcześniej, że użyto najwięcej sprzętu i żołnierzy pokazując sceny batalistyczne. (ale to chyba ten film na 95% bo kojarzę początek)
https://youtu.be/TnQL2dHBDFA

A to co podaliście to zaraz się za to biorę bo własnie usiadłem do kompa, żeby coś ściągnąć do oglądania na wieczór :)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Filmy wojenne

Post autor: Leo »

Ja ostanio oglądam filmy głównie na cda. I tam też można znaleźć większość wzmiankowanych tytułów.

Z filmów koreańskich polecam jeszcze "Dobry, zły i zakręcony". Wojny w nim raczej nie za wiele, bo to tzw. eastern, ale ja się na tym filmie bawiłem setnie.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Filmy wojenne

Post autor: Darth Stalin »

Philip79 pisze:A kojarzycie radziecki film "Brygada pancerna"?
CZECHOSŁOWACKI, a nie radziecki...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”