Serialami obrodziło

Filmy, seriale, programy telewizyjne i wszelkie inne tematy związane z kinem i telewizją.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: elahgabal »

RAJ pisze:Właśnie jestem po pierwszym odcinku nowego serialu na HBO - "Odpowiednik". Polecam.
Przysiadłem ze względu na J.K. Simmons`a oraz Oliwkę Williams i mam bardzo mieszane uczucia.
Pod względem aktorstwa przyczepić się nie mogę. Klimat niezły. Gdyby to był "zwykły" serial szpiegowski/kryminalny byłoby super.
No ale nie jest.
Przede wszystkim założenie podstawowe jest głupsze niż we "Fringe" (a tam już jechali po bandzie), po drugie pomysł żeby to nie był zamknięty miniserial wynika chyba wyłącznie z pazerności producentów, bo wszystko można było zgrabnie podomykać i wyszłoby całkiem spoko zakończenie a tym samym nie pojawiłby się jeden naprawdę idiotyczny motyw na końcu (żona Quayle`a nożem wykańcza cyngla ze spluwą??? No ludzie...), a po trzecie (i tu może się czepiam, ale takie rzeczy bolą) - motyw z filiżanką to tak ordynarna zrzynka, że po prostu aż przykro było patrzeć...
Podsumowując: aktorsko jest naprawdę dobrze, ale koncepcja + przeciągnięcie na minus.

No i ostatni ból tyłka: zdecydowanie za mało Lotte. :|
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: RAJ »

Ja od siebie dodam, że po kilku odcinkach zrobiło się nudno i przestałem oglądać. :(
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Torgill »

Prawda li to, że będzie 3 sezon Stranger Things?
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sarmor »

Prawda.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Sarmor »

TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: elahgabal »

Jeśli ktoś się zastanawia czy warto: kierując się niemożebnie wysoką oceną na Filmweb zabrałem się za "Money Heist".
Pierwsze 2-3 odcinki - odjazd. Pierwsza seria - ok. Względem drugiej to nie mogę się zebrać żeby dokończyć. Podobny problem co z "Odpowiednik" - gdyby to była jedna seria byłoby zapewne w dechę. Ale zamiast dobrej, krótkiej i zamkniętej fabuły zrobiła się telenowela i czas prysł.

Natomiast z dobrych wiadomości: jest już nowa seria "Orange Is the New Black" i o ile s. 5 była "taka se" (w każdym razie nie przypasował mi pomysł) o tyle "szóstka" wraca na prawidłowe tory.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: Leo »

Obejrzałem trzeci sezon The Expanse. Z wielką przyjemnością i jeszcze raz twierdzę, że każdy miłośnik s-f powinien obejrzeć ten serial.

Co mi się szczególnie podobało w tym sezonie:
1. Postaci trzecioplanowe - nawet jak się pojawiają na krótko, to każda z nich jest człowiekiem z krwi i kości. To nie tylko statyści, ale postaci, z których każda coś wnosi do filmu.
2. Ashford i Drummer - szczególnie jak ich "przygwoździło". To była naprawdę mocna i poruszająca scena. Ale poza tym ci aktorzy fajnie grają głosem i akcentem.
3. Prax - ciekawa postać, mam nadzieję, że jeszcze powróci.
4. Wątek religijny - myślę, że całkiem wiarygodnie pokazane kwestie tego jak ludzie radzą sobie (albo nie radzą) ze swoją duchowością w tak ekstremalnych sytuacjach jak zetknięcie z Nieznanym.
5. No i już tradycyjnie fizyczne aspekty kosmosu - co się z ludźmi dzieje po gwałtownym zatrzymaniu i dlaczego bez grawitacji nie można nas uleczyć. Dla niektórych to może żadna nowość, dla mnie - coś o czym może się kiedyś uczyłem, ale to było baaardzo dawno temu :)
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: cadrach »

Na netflixie jest serial o Tedzie Kaczyńskim - Manhunt: Unabomber. Mnie przypadł do gustu mimo tego, że zawiera kilka bardzo brutalnych scen (chodzi o wybuchy bomb). Tych scen zwyczajnie mogło by nie być.

Wyjątkowo jak na produkcję Netlifxa, w Unabomberze pojawia się niekiedy interesujący motyw muzyczny, ale przede wszystkim udane jest to, za co polubiłem też kilka innych produkcji Netflixa, np. Breaking Bad czy Better call Saul - ciekawy portret głównej postaci. Unabomber ma też dobrze rozpisane dialogi, w ogóle niezły scenariusz. Największą słabością jest postać agenta FBI, który Kaczyńskiego rozpracowuje. Nie dość, że to wymysł scenarzystów (reszta jest mniej więcej oparta na faktach), to w dodatku aktor moim zdaniem nie udźwignął tematu. Ale i tu tragedii nie ma, jest znośnie.

Serial polecam nie tylko oddanym czytelnikom Industrial society and its future ;-)
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
yanoo
Sergent
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 00:15
Has thanked: 1 time

Re: Serialami obrodziło

Post autor: yanoo »

cadrach pisze:za co polubiłem też kilka innych produkcji Netflixa, np. Breaking Bad czy Better call Saul
To są akurat produkcje AMC.
Awatar użytkownika
cadrach
Capitaine
Posty: 875
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 10:30
Lokalizacja: Puszcza Piska
Has thanked: 82 times
Been thanked: 139 times
Kontakt:

Re: Serialami obrodziło

Post autor: cadrach »

Hm, nie wiedziałem. O tym, że jest jakieś AMC też :-)

Manhunt:Unabomber ma w czołówce logo Discovery.
no school, no work, no problem
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: elahgabal »

Generalnie nie powinienem zachwalać serialu w trakcie (różne przypadki chodzą po produkcjach), ale o ile z góry przyznaję, że nie znam się na dziejach panowania Elki II i nie potrafię wychwycić nieścisłości historycznych dot. tego okresu to generalnie jestem zachwycony poziomem "The Crown".
https://www.filmweb.pl/serial/The+Crown-2016-747284#
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
yanoo
Sergent
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 00:15
Has thanked: 1 time

Re: Serialami obrodziło

Post autor: yanoo »

Netflix generalnie ma swoje produkcje (a raczej zamówione w różnych wytwórniach, ale firmowane netflixowym znaczkiem) oraz cudze, które streamuje na zasadzie podobnej jak Polsat puszcza filmy. I tu się pojawia słynny problem tego, że w każdym kraju Netflix ma inną ofertę, bo tak sa umowy pokonstruowane z wytwórniami :/ Albo nagle znikają wszystkie produkcje Disneya, bo ten zakłada własną platformę streamingową i zabiera zabawki od konkurencji. No i też w przypadku nie swoich produkcji Netflix nie może - jak to ma w zwyczaju - rzucić całego sezonu na raz, tylko musi dawkować po jednym odcinku i to jeszcze często z opóźnieniem w stosunku do premiery telewizyjnej, ewentualnie rzuca cały sezon, ale już po jego zakończeniu (tak było np. z Vikingami w naszym kraju).

Wracając do tematu - bardzo mi się podobał serial The Turn (nota bene - też produkcji AMC) opartego na książce Szpiedzy Waszyngtona. Nie miałem jeszcze okazji obejrzeć finałowego sezonu, ale pierwsze trzy sezony trzymały poziom. No i serialowy Robert Rogers sprawił, że widok żetonu królewskich rangerów w Wilderness War zakończył się szybkim zakupem :D

Obrazek
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: runnersan »

Też mi się ten serial podobał. Mam nadzieję na więcej podobnych historycznych produkcji.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: RAJ »

Na Netflixie jest serial "Bardzo tajne służby".
Parodystycznie ukazane francuskie służby specjalne w latach 60tych.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Serialami obrodziło

Post autor: elahgabal »

Tutaj jeszcze niczym nie obrodziło, ale gdyby:

https://www.filmweb.pl/news/Serialowy+% ... nie-129743#

Byłoby bardziej niż fajnie. 8-)
Inna sprawa, że jak pomyślę co z tą marką mogliby zrobić Redzi gdyby się za nią wzięli... :roll:
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Film”