I WŚ

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: I WŚ

Post autor: AWu »

Strategos pisze: Nie wiedziałem, że Polacy w dużej stosunkowo liczbie szturmowali wzgórze 304 pod Verdun!

Bo nikt nie wrócił by o tym opowiedzieć :>

Mnie nie trzeba zachęcać.. trzymam na urodziny bo się ludzie pytając o mi kupić i robię ksiązkowy gift list :)Dlatego staram sie w pierwszej połowie roku kupować książek jak najmniej :>
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: I WŚ

Post autor: clown »

Nie wiedziałem, że Polacy w dużej stosunkowo liczbie szturmowali wzgórze 304 pod Verdun!
Między innymi ojciec mojego ojca, Jan Domalski. Stracił wtedy kawałek łydki. Niestety dokumenty widział tylko mój tata, a potem zostały zniszczone przez moją babcię z obawy przed potencjalnymi naciskami aparatu administracyjnego PRL.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Darth Simba
Sous-lieutenant
Posty: 373
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:46
Lokalizacja: Przasnysz
Been thanked: 3 times

Re: I WŚ

Post autor: Darth Simba »

elahgabal pisze:Ktoś miał już możliwość zapoznania się z tym tytułem?

http://merlin.pl/Polacy-w-armii-kajzera ... tAodAAoA_Q


Musze przestać przy księgarni chodzić :/
Kupiłem i ja, po przeczytaniu "na wyrywki" kilkunastu stron zapowiada się ciekawie. Nie tylko wspomnienia, ale i sporo rzeczy związanych z całym funkcjonowaniem armii Wilhelma II.

Zmęczę wspomnienia Dowbora, "Legendę Blitzkriegu", dwie o armii rosyjskiej w I Światowej, wezmę się za nowy nabytek.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: I WŚ

Post autor: elahgabal »

Mijanie księgarni jest ważne, bo pozwala zawiesić oko na nowościach ;)
Natomiast nie ukrywam, że zakupy robię na ogół na sieci, do tego zwykle raz na kwartał (albo i rzadziej), jak się odpowiednia ilość tomów zbierze, dzięki czemu rabaty nieraz są większe.
A właśnie chodzi mi o to, czy to byłyby tylko wspominki, czy jakieś opracowanie. Na I Wojnie nie znam się na tyle, żeby cieszyć się didaskaliami typu: "Droga rodzino, dzisiaj na śniadanie mieliśmy suchary z robakami i konserwy sprzed pół roku z robakami"...
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: I WŚ

Post autor: clown »

Śmiej się śmiej - w Afganistanie radzieccy żołnierze mieli do czynienia z mięsem z datą "pakowania" 1942 :shock:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”