Max Hastings - czy ktoś czytał?

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Max Hastings - czy ktoś czytał?

Post autor: killy9999 »

Czy ktoś czytał książki Maxa Hastingsa i mógłby się wypowiedzieć na temat autora? Widzę w UK sporo jego książek na półkach z tematyką wojenną. Z jednej strony mam poczucie, że to może być kolejny doskonały autor (z punktu widzenia osoby raczej nieznającej się na historii i szukającej dosyć ogólnych informacji) pokroju Beevora, ale z drugiej tytuły książek w stylu Inferno, Armageddon czy Nemesis zalatują tanią sensacją. Kusi mnie książka o Bomber Command (ktoś czytał?), ale chciałbym mieć pewność że autor jest rzetelny i rzeczowy (czyli mniej więcej pisze jak Beevor albo Davies). Jak ktoś się może wypowiedzieć to będę wdzięczny.
pawel_k
Tambour
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 4 lutego 2008, 14:51
Lokalizacja: Poznań

Re: Max Hastings - czy ktoś czytał?

Post autor: pawel_k »

Czytałem Inferno, Armageddon, Nemesis (Retribution), D-Day i Falklandy. Z punktu osoby nie znającej się na historii, czyli mnie, książki te były niesamowicie wciągające i w ogóle nie czułem żeby zalatywały tanią sensacją. Czytałem również Stalingrad i D-Day Beevora i według mnie style tych dwóch pisarzy są całkiem zbliżone. Ze swojej strony bardzo polecam tego autora.
Awatar użytkownika
killy9999
Adjudant-Major
Posty: 281
Rejestracja: wtorek, 20 listopada 2012, 12:17
Lokalizacja: Łódź

Re: Max Hastings - czy ktoś czytał?

Post autor: killy9999 »

Dzięki. Ciekaw jestem jeszcze opinii osób znających się na historii :D Na Amazonie sporo osób zarzuca autorowi anglofobię oraz "historię anegdotyczną" (tzn. opartą na relacjach pojedynczych osób będących uczestnikami opisywanych wydarzeń historycznych).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”