Edukacja wojskowa Napoleona (J. Colin, Napoleon V)

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Edukacja wojskowa Napoleona (J. Colin, Napoleon V)

Post autor: Jarek »

Recenzja książki na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=112
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2515 times
Kontakt:

Re: Edukacja wojskowa Napoleona (J. Colin, Napoleon V)

Post autor: Raleen »

Jako redaktor merytoryczny mogę tylko podziękować za pochlebną opinię zawartą w recenzji, przede wszystkim co do tego, za co byłem odpowiedzialny. Pamiętam jak mniej więcej rok temu siedziałem nad tym tekstem, a była to w zasadzie moja pierwsza tego rodzaju "przygoda" jeśli chodzi o książki. Tak, że cieszę się, że ogólnie dobrze to wyszło. Tłumacz, jak już kiedyś pisałem w wątku ogólnym o książkach wydawnictwa, też dobrze zrobił swoją robotę, samo dzieło Colina mimo, że leciwe, naprawdę ciekawe. Co tu więcej można dobrego powiedzieć... Jeszcze wiem, że to nie wszystkie prace Colina, jakie napisał, tak że jak coś będzie tłumaczone (choć z tego co wiem, w tej chwili nieprędko), pewnie mi się dostanie do redakcji.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”