US Marines z II wojny św.

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

US Marines z II wojny św.

Post autor: Inkub »

Panowie, mam małą prośbę. Zna ktoś może dobrą, wiarygodną i bogato ilustrowaną (najchętniej planszami barwnymi rysowanymi) książkę poświęconą wyposażeniu i umundurowaniu marines z okresu II wojny światowej? Coś jak Ospreye, tylko może ciut głębsze i dokładniejsze?
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: US Marines - II wojna

Post autor: AWu »

Na pewno zna Jabu.
Ale nie wiem czy tu zagląda i jak często bywa na forum.. napisz mu pmke.
Awatar użytkownika
Paweł Sulich
Podporucznik
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 10:16
Lokalizacja: Józefów
Been thanked: 3 times

Re: US Marines - II wojna

Post autor: Paweł Sulich »

Parę lat temu była książka o taktyce walki marines. Z kartkowania w supermarkecie pamiętam, że bogato ilustrowana, ale jak zgaduję po tytule, mundur i wyposażenie to raczej przy okazji się pojawiają. W serii była też pozycja o taktyce walki niemieckich grenadierów pancernych.
http://ksiegarnia.bellona.pl/index.php?c=boo&bid=414
Hmmm, na okładce widzę techniki, nie taktykę.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: US Marines - II wojna

Post autor: AWu »

Mam taką o Grenadierach pancernych, i nie jest to pozycja z gruntu zła, ale to nie to czego szuka Inkub chyba. Za słaba ta moja wizualnie w sensie oporządzenia i osprzętu - zakładam, że do malowania marines - chyba ze 2 plansze mundurowe tylko. Choć warto jak tania spróbować - może jest ciut lepsza..
Awatar użytkownika
Inkub
Colonel en second
Posty: 1425
Rejestracja: środa, 3 marca 2010, 11:26
Lokalizacja: Wawa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: US Marines - II wojna

Post autor: Inkub »

Tak, szukam ksiazki do figurek. Tzn. ogolnie nie mam problemow z malowaniem jako takim - chodzi mi raczej o przyklady sensowne podane rozmieszczenia oporzadzenia, zarowno tego regulaminowego, jak i juz bojowego. A ze latwiej mi sie pracuje z rysunkami niz ze zdjeciami, to stad ten warunek dodatkowy...
Mam, po prostu, figurki, ktorych oporzadzenie moge sam podoklejac... I chcialbym, dajmy na to, zerknac, czy zolnierz uzbrojony w thompsona miewał jeszcze pistolet na ten przyklad, czy nie...
Albo czy manierki nosili dodatkowe, nieregulaminowe, na tylku, czy z przodu na pasie.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: US Marines - II wojna

Post autor: AWu »

To myślę, że jesteś skazany na zdjęcia jednak bardziej. Zerknę w tych moich grenadierów zaraz i ci powiem. W sumie autorzy chyba różni, ale seria ta sama.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”