Gwiezdne wojny – konkurs z nagrodami

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Gwiezdne wojny – konkurs z nagrodami

Post autor: Raleen »

Gwiezdne wojny – konkurs z nagrodami na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=111
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: Gwiezdne wojny – konkurs z nagrodami

Post autor: LordDisneyland »

Raleen, czy aby wziąć udział w konkursie, trzeba być pełnoletnim? Wziąłbym udział razem z córą ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Gwiezdne wojny – konkurs z nagrodami

Post autor: Raleen »

Nie jest napisane, że trzeba, więc nie trzeba, tzn. zakładamy, że chociaż 13 lat uczestnicy mają skończone.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Gwiezdne wojny – konkurs z nagrodami

Post autor: elahgabal »

Aaa... to pewnie dlatego Lord zarejestrował córę na Forum. Coby zwiększyć szanse w losowaniu. ;)
Ładnie tak dziecko wykorzystywać celem realizacji Swoich niezdrowych "gwiezdnowojennych" fantazji? :lol:
Chcesz Lordzie porównać, czy w obu egzemplarzach książki na pewno wydrukowano to samo? 8-)
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Adjoint
Posty: 763
Rejestracja: środa, 23 września 2015, 18:06
Lokalizacja: Warszawa, Warszawa Warszawa

Re: Gwiezdne wojny – konkurs z nagrodami

Post autor: LordDisneyland »

Niee, po prostu dla bezpieczeństwa muszę ci ja mieć dwa egzemplarze - inaczej doszłoby do gorszących rękoczynów, brutalnych zmagań o to, kto czyta pierwszy. A nie macie panowie pojęcia, jak boleśnie potrafią walnąć takie jedenastoletnie dziewczynki.
A już na poważnie - chyba córa bardziej w tej chwili interesuje się SW, niż ja. No i ostatnio wiedzie jej się w konkursach wszelakich, co też nie jest bez znaczenia :lol:
I nie ma jej na tym forum... jeszcze.
krajarek
Sergent-Major
Posty: 156
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 08:55
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie

Re: Gwiezdne wojny – konkurs z nagrodami

Post autor: krajarek »

Hm, nie jestem fanem SW, w konkursie nie biorę udziału... Matematykę miałem dawno temu, więc zastanowił mnie taki fragment: "obchodzącej w tym roku 30-lecie (liczone od 1977 r.)" - czyżbym coś przeoczył w kwestii Królowej Nauk?
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Gwiezdne wojny – konkurs z nagrodami

Post autor: elahgabal »

LordDisneyland pisze:Niee, po prostu dla bezpieczeństwa muszę ci ja mieć dwa egzemplarze- inaczej doszłoby do gorszących rękoczynów, brutalnych zmagań o to, kto czyta pierwszy. A nie macie panowie pojęcia , jak boleśnie potrafią walnąć takie jedenastoletnie dziewczynki.
Jasne jasne. Znamy te wykręty. Młoda pewnie ma 5 m-cy i SW interesuje się o tyle, że papa Lord ubiera Ją w ten deseń:

http://www.mothercare.com/Star-Wars-Sto ... lt,pd.html

A już bardziej na poważnie: niech Ciemna Strona będzie z Nią. Zawsze. 8-)
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Gwiezdne wojny – konkurs z nagrodami

Post autor: Raleen »

krajarek pisze:Hm, nie jestem fanem SW, w konkursie nie biorę udziału... Matematykę miałem dawno temu, więc zastanowił mnie taki fragment: "obchodzącej w tym roku 30-lecie (liczone od 1977 r.)" - czyżbym coś przeoczył w kwestii Królowej Nauk?
Przepraszam bardzo. Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć, że ja też nie jestem fanem tej serii, a w wydawnictwie również nikt nie zauważył błędu w ogłoszeniu konkursowym. Już poprawiam. A zasugerowałem się, szybko czytając, odświeżonym niedawno tematem u nas na forum, o 30-leciu. Tylko, że temat był z 2007 roku...
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6210
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 438 times
Kontakt:

Re: Gwiezdne wojny – konkurs z nagrodami

Post autor: Torgill »

Raleen pisze:
krajarek pisze:Hm, nie jestem fanem SW, w konkursie nie biorę udziału... Matematykę miałem dawno temu, więc zastanowił mnie taki fragment: "obchodzącej w tym roku 30-lecie (liczone od 1977 r.)" - czyżbym coś przeoczył w kwestii Królowej Nauk?
Przepraszam bardzo. Na swoje usprawiedliwienie mogę tylko powiedzieć, że ja też nie jestem fanem tej serii, a w wydawnictwie również nikt nie zauważył błędu w ogłoszeniu konkursowym. Już poprawiam. A zasugerowałem się, szybko czytając, odświeżonym niedawno tematem u nas na forum, o 30-leciu. Tylko, że temat był z 2007 roku...
Na razie jest "38 okrągła rocznica" ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43386
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3948 times
Been thanked: 2514 times
Kontakt:

Re: Gwiezdne wojny – konkurs z nagrodami

Post autor: Raleen »

Gwiezdne wojny – rozstrzygnięcie konkursu:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=111
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”