KSIĘGARNIA INTERNETOWA "WOJENNA"

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Post autor: Albert Warszawa »

Bagu pisze:Ancient Warfare
Ten magazyn sprowadza w naszym kraju tylko Wanax (www.wanax.pl) i nie wiem, czy umówił się z wydawcami na wyłączność, czy nie.
W "wojennej" podoba mi się fakt, że chyba jako jedyna księgarnia w Polsce ma, o ile się nie mylę, kompletną ofertę Ospreya. Są księgarnie mające dużą część oferty Ospreya, ale kompletu nie ma chyba nikt.
Awatar użytkownika
Bagu
Sous-lieutenant
Posty: 404
Rejestracja: niedziela, 25 lutego 2007, 13:43
Lokalizacja: Kraków/Souhwick Massachusetts
Kontakt:

Post autor: Bagu »

wiem - tam go zamawiam - ale gdyby w jednym miejscu za jednym razem mogl zamowic S&T i AW bylbym zadowolony - ot
http://spartan-painting.blogspot.com/ <---BLOG O MODELARSTWIE I WARGAMINGU!
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

Post autor: jabu »

Witam,
firma w której pracuję - Internews - żyje w 90% z dystrybucji czasopism. Ja zajmuję się książkami, ale to odrębny, nie związany z prasą dział. Każdy dział działa osobno.Proponuję zaglądać na stronę Internews
http://www.internews.pl/

tam ciągle się poszerza oferta prasy. Poza tym warto o wszystko co związane z militarnymi magazynami podpytywać moją koleżankę, szefową działu prasy - Jolę Pokrop
jolanta.pokrop@internews.pl
Z doświadczenia wiem, że jeśli 2-3 osoby z naszego, czy innego forum zapytają Ją o to samo czasopismo, to, nawet jeśli nie ma go w danej chwili w ofercie to – zacznie się zastanawiać, czy go nie zamawiać.
Zamówić to właściwie można w INTERNEWS każdą gazetę, miesięcznik, każde pismo. Mamy prenumeratorów, którym ściągamy tygodniki z Nepalu, czy Singapuru a dzienniki z każdego zakątka świata wysyłamy co rano w formie PDF-u.
Więc problem nie tkwi w dostępności, tylko w uświadomieniu moim koleżankom z działu prasy, ze jest popyt na takie to a takie pismo.
Bardzo proszę – skontaktuj się z Nią, jest komunikatywna, idzie się z Jolą dogadać – mam nadzieję, że będzie można zamówić, czy zaprenumerować pozycje, o które pytasz,

Pozdrawiam,
Jabu
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

Post autor: jabu »

Albert Warszawa pisze: W "wojennej" podoba mi się fakt, że chyba jako jedyna księgarnia w Polsce ma, o ile się nie mylę, kompletną ofertę Ospreya. Są księgarnie mające dużą część oferty Ospreya, ale kompletu nie ma chyba nikt.
Z Ospreyem istotnie udało się wejść w bardzo dobrą współpracę, ale wpłynęły na to różne czynniki, również zawiązane przed laty kontakty poza płaszczyzną zawodową. Niebawem też, mam nadzieję, będę mógł zacząć organizować promocje na łamach WOJENNEJ poszczególnych serii. Weźmy na przykład lotniczą serię ACE. Zdaje się, że teraz mamy to po 59.00 PLN. Spróbuję pokombinować i zrobić tak, żeby na przykład przez cały sierpień, dla zadeklarowanych członków forum militarnego była by rzędu 15% od tej ceny (przy zakupie dajmy na to co najmniej 2 egz.) - na wybraną serię.
W każdym razie i w tej materii poproszę o jakieś sugestie z Waszej strony, każdą postaram się rozważyć i może da się coś z tego wcielić w życie.

pozdrawiam,
Jabu
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Post autor: Albert Warszawa »

Na pewno nie raz coś kupię w "wojennej" :)
Widzę, że na razie dominuje Osprey, czy planujesz sprowadzanie książek innych wydawnictw, których na razie nie ma w ofercie?
I czy możesz zdradzić ile mniej więcej procentowo tytułów Ospreya masz realnie na stanie, a na ile trzeba czekać te kilka tygodni, bo zamówisz je dopiero gdy ktoś będzie chętny na dany tutuł?
EDIT: tak mi się nasunęło, że w "wyszukiwaniu zaawansowanym" fajnie by było, gdyby można było wybierać wydawnictwo z listy, bo obecnie trzeba wpisać nazwę wydawnictwa, przez co nie wiem dokładnie jakich wydawnictw książki są w ofercie.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

Ja jeszcze w kwestii uzupełnienia pytania Alberta odnośnie stanów magazynowych - dobre byłoby umieszczenie informacji, które z produktów są aktualnie na stanie "magazynowym", a na które należy poczekać te parę tygodni.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Post autor: Albert Warszawa »

clown pisze:Ja jeszcze w kwestii uzupełnienia pytania Alberta odnośnie stanów magazynowych - dobre byłoby umieszczenie informacji, które z produktów są aktualnie na stanie "magazynowym", a na które należy poczekać te parę tygodni.
O właśnie, dobry pomysł, w niektórych księgarniach jest ta jakże przydatna opcja, tu też byłaby mile widziana :)
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

Post autor: jabu »

Witam,

>Widzę, że na razie dominuje Osprey, czy planujesz sprowadzanie książek innych >wydawnictw, których na razie nie ma w ofercie?

Inne wydawnictwa są w ofercie. W sumie przez ostatnie 1,5 roku udało się wejść we współpracę z ponad 40 wydawnictwami zachodnimi i grupami wydawniczymi. Sądzę, że gdyby to podsumować a gdzieś na kompie w pracy mam takie zestawienie jest tego w sumie blisko 100 wydawnictw. Sęk w tym, że ofertę Ospreya było mi stosunkowo najłatwiej zapodać na stronę WOJENNEJ. Bardzo wiele, nawet dużych wydawnictw nie zawraca sobie głowy wysyłaniem dobrze przygotowanej oferty wydawniczej. Oczekują, ze wejdziesz na ich stronę i sobie coś powybierasz.
Poza Ospreyem chyba najlepiej sprzedają nam się publikacje takich wydawnictw jak Ian Allan, Histoire Collection, Heimdal, Krause, Schiffer, Grecy, Conway, Pen & Sword i oczywiście Crowood, czy Sutton. Także tytuły Bandera, ale te są z reguły bardzo drogie.
Aby dodać na stronę choćby 10% posiadanej oferty wydawnictw militarnych musiałbym pewnie dysponować wsparciem 4-5 osób przez miesiąc – dwa.


>I czy możesz zdradzić ile mniej więcej procentowo tytułów Ospreya masz realnie na stanie, >a na ile trzeba czekać te kilka tygodni, bo zamówisz je dopiero gdy ktoś będzie chętny na >dany tutuł?

Z Ospreyem sprawa wygląda tak, że co miesiąc wypada Im z oferty 70-100 tytułów, często dość nowych a jednocześnie podobna ilość wraca w formie dodruków. Szacuję, że w tej chwili w magazynie mamy pewnie więcej niż 75-80% z tytułów Ospreya podanych w ofercie WOJENNEJ. Jak zauważycie na WOJENNEJ są także wstawione Ospreye wydawane 30-40 lat temu i nie wznawiane już od dawna. Nie usunąłem ich z prostego powodu: z doświadczenia wiem, że często ogniskują spore zainteresowanie a my na szeroką skalę zakupujemy książki z rynku wtórnego (w stanie idealnym, ale też używane) i zawsze można, gdy tytuł jest szczególnie pożądany, zdecydować się na zamówienie takiego unikatowej publikacji tą drogą.

>EDIT: tak mi się nasunęło, że w "wyszukiwaniu zaawansowanym" fajnie by było, gdyby >można było wybierać wydawnictwo z listy, bo obecnie trzeba wpisać nazwę wydawnictwa, >przez co nie wiem dokładnie jakich wydawnictw książki są w ofercie.


Kwestia uszeregowania oferty wg wydawnictw pozostaje otwarta. Jedno jest pewne – trzeba będzie to przygotować znacznie lepiej niż jest obecnie. To, z czym mamy do czynienia obecnie to swego rodzaju prowizorka. Chciałbym, aby wyszukiwanie po wydawnictwie mogło w przyszłości odbywać się dwojako:
-poprzez aktywne przeniesienie w momencie kliknięcia na nazwę wydawnictwa
- poprzez wejście na stronę, gdzie będzie zestaw kilkudziesięciu logo wszystkich wydawnictw występujących w ofercie i klikając na dane logo zostaniemy przeniesieni do tytułów z danego wydawnictwa.


>Ja jeszcze w kwestii uzupełnienia pytania Alberta odnośnie stanów magazynowych - dobre >byłoby umieszczenie informacji, które z produktów są aktualnie na stanie "magazynowym", >a na które należy poczekać te parę tygodni.

Muszę o to zapytać informatyka serwisującego WOJENNĄ. Rzecz była by jednak o tyle trudna do ogarnięcia, że, pomijając nowości z ostatnich, na oko 4-6 miesięcy, znajdujące się w magazynie na daną chwilę publikacje występują w 2-4 egz. Jedno, dwa zamówienia i książka, której miałem 5 egz. musi być z miejsca domówiona. Informację o rozpoczęciu działalności WOJENNEJ zapodałem w sieci przedwczoraj. Do dzisiaj, do godziny ok. 15.00 złożono poprzez WOJENNĄ łącznie 21 zamówień, z czego dwa na kwoty powyżej 400.00 PLN. Sądzę więc, że bardzo trudne było by wprowadzenie tego, o co prosicie. Zauważcie, że bodaj wszystkie księgarnie internetowe oferujące literaturę zagraniczną asekurują się uwagą, że „w przypadku braku książki na magazynie czas realizacji zamówienia może…” i tak dalej …
Zgodzę się natomiast, że rzecz była by możliwa do utrzymania w przypadku oferty tylko książek polskojęzycznych, gdzie deklarując, że ma się tytuł w magazynie jest się w stanie, przy sprawnej logistyce, ściągnąć tytuł w 2-3 dni, mimo, że stwierdzenie, iż posiada się go w magazynie mija się z prawdą.

Pozdrawiam,
Jabu
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

Pewnikiem coś sobie wybiorę, ale na razie zauważyłem drobnego kiksa - nie wiem dlaczego "Szkockie armie Renesansu" znalazły się w dziale "lotnictwo"...
http://www.wojenna.pl/kategoria/46-lotnictwo.html,25

Podobnie jest z "Amerykańską dywizją piechoty"...
http://www.wojenna.pl/kategoria/46-lotnictwo.html,29
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

Post autor: jabu »

Witam,
A – to pewnie moja skromna zasługa. Przez kilka dni uszeregowywałem setki tytułów przyporządkowując je do poszczególnych kategorii. Przeglądając po tym ofertę sam zauważyłem, ze kilkakrotnie strzeliłem sobie gola przypisując jakichś pieszych gwardzistów do kawalerii, czy regimenty z Karoliny południowej do Wojen Napoleońskich.
Mea culpa! Tym samym będę bardzo wdzięczny za podobne spostrzeżenia. W ciągu 1 doby poprawki będą nanoszone.
Dziękuję i pozdrawiam,
Jarek
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43400
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3970 times
Been thanked: 2528 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jabu, prace nad kącikiem sfinalizujemy mam nadzieję w weekend. Wszelkie sugestie co do tego, gdyby ktoś miał jakieś, mile widziane.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

Post autor: jabu »

Dzięki. Jakby co to do zobaczenia w weekend.

Od środy jadę do Jastarni na urlop i będe tam do 18-go, ale cały czas będe zaglądał, korzystając z miejscowej kafei internetowej na nasze forum,
pozdrawiam,
Jabu
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
Awatar użytkownika
jabu
Chu-i
Posty: 757
Rejestracja: niedziela, 12 marca 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa/Płock
Has thanked: 7 times
Been thanked: 41 times

Post autor: jabu »

clown pisze:Ja jeszcze w kwestii uzupełnienia pytania Alberta odnośnie stanów magazynowych - dobre byłoby umieszczenie informacji, które z produktów są aktualnie na stanie "magazynowym", a na które należy poczekać te parę tygodni.
jeśli ktoś będzie szczególnie zainteresowany, na wskazany przez Niego e-mail będę Mu wysyłał plik exel z naszymi militarnymi stanami magazynowymi na dany dzień.
Tyle, że będzie musiał sobie przeklepywać tytuły z exela na taki Amazon, czy podobną stronę, bo tylko nieliczne publikacje są ogólnie znane i łatwo rozpoznawalne po tytule.
pozdrawiam,
Jabu
Wszystkiego nie napiszesz. O wszystkim można tylko pomarzyć - Szamil Basajew.
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

O rany, dopiero teraz zauważyłem, wspaniała sprawa z tą księgarnią. Jabu, gratulacje i życzę sukcesu i zajęcia silnej pozycji na rynku! :)
Będzie co przeglądać, tyle ślicznych książeczek! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
kot
Stabsfeldwebel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 2 grudnia 2006, 15:13
Lokalizacja: Chojnice/Wawa

Post autor: kot »

Kurna :/ dopiero dziś się dowiedziałem o księgarni Jabu... kurna jeszcze wczroaj w wawie byłem i polowałem na książeczki. Focha mam na was normalnie ;)
Polska od morza do Watykanu :>

Działam też tu: http://www.fajka.net.pl/
Obecna przyjemność: G&H Ennerdale Flake i "Pół wieku w mundurze" Mierieckowa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”