Wojna absolutna (Ch. Bellamy, Prószyński i S-ka)

Literatura, ze szczególnym uwzględnieniem literatury historycznej i militarnej.
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Wojna absolutna (Ch. Bellamy, Prószyński i S-ka)

Post autor: ozy »

http://www.proszynski.pl/Wojna_absolutn ... 1-16-.html

Ktoś czytał? Ja tylko oglądałem i wygląda całkiem zacnie. Ale cena wysoka. Warto?
Ostatnio zmieniony czwartek, 3 lutego 2011, 10:50 przez ozy, łącznie zmieniany 2 razy.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Post autor: Albert Warszawa »

Cena wysoka, liczba stron imponująca. Ciekawe jak z jakością, również czekam na opinie.

A tak nawiasem mówiąc jaką książkę całościowo traktującą front wschodni 1941-1945 uważacie za najlepszą? Interesują mnie pozycje polsko- i angielskojęzyczne.
Awatar użytkownika
ozy
Tai-sa
Posty: 1498
Rejestracja: czwartek, 30 marca 2006, 10:30
Lokalizacja: Opole

Post autor: ozy »

Z tego co przeglądałem, to autor nadąża za trendami, analizuje ewentualność sowieckiego ataku wyprzedzającego itp. Sporo map, nawet szturmu na Reichstag.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Widziałem też ostatnio raczej " klasyczną ""Wojnę Totalną " A Seatona (ponad 800 stron tekstu w części podstawowej i prawie 400 stron supelmentu zawierającego między innymi OdB armii sowieckich )

http://www.poczytaj.pl/187926
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Albert Warszawa
Adjoint
Posty: 717
Rejestracja: poniedziałek, 12 listopada 2007, 18:54
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 4 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Post autor: Albert Warszawa »

Strategos pisze:Widziałem też ostatnio raczej " klasyczną ""Wojnę Totalną " A Seatona (ponad 800 stron tekstu w części podstawowej i prawie 400 stron supelmentu zawierającego między innymi OdB armii sowieckich )

http://www.poczytaj.pl/187926
Też widziałem, a więc w krótkim czasie wyszły dwie "cegły" na ten temat. A dotychczas co było najlepsze na naszym rynku? Mam ochotę sobie coś sprawić i nie wiem, czy wybierać spośrod tych 2 pozycji, czy może brać pod uwagę coś jeszcze.
Dżenesh
Colonel en second
Posty: 1272
Rejestracja: poniedziałek, 26 stycznia 2009, 23:07
Lokalizacja: Płock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 18 times

Post autor: Dżenesh »

Zakupiłem i zaczynam chyba... żałować :/ . Po pobieżnym przejrzeniu i lekturze fragmentów książka jakoś szczególnie mnie nie porywa, nie znalazłem nic poza tym co już wiedziałem. No i ten znaleziony potworek - "przestarzały rosyjski myśliwiec Ił-16" :evil: . Kolejna książka w której znalazłem takie stwierdzenie. Epidemia czy bezmyślne kopiowanie?
Oddam życie polskiego rządu za Polskę
ODPOWIEDZ

Wróć do „Literatura”