Jaka Unia po kryzysie 20 III 2011

Czasopisma oraz szeroko rozumiana publicystyka, wydarzenia kulturalne i inne tematy niemieszczące się w ramach filmu i literatury.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jaka Unia po kryzysie 20 III 2011

Post autor: AWu »

Może kogoś zainteresuje:
"mam przyjemność zaprosić na jutrzejszą debatę o przyszłości UE w świetle kryzysu gospodarczego z udziałem Daniela Cohn-Bendita, Janusza Palikota i prof. Jacka Kurczewskiego. Debata, organizowana przez nasz Wydział, rozpocznie się o godz. 18.00 w Auli Audytorium Starej Biblioteki UW "

Obrazek

Może być bardzo ciekawa debata, tylko nie wiem czemu tam Palikota wstawili ? Choć mówcą jest błyskotliwym to jednak polityk.

Dla mniej zorientowanych.
Cohn-Bendit to czerwony Danny lider protestów 68 we Francji od którego słownego starcia z ministrem na otwarciu basenu uniwersyteckiego całe protesty się zaczęły. http://en.wikipedia.org/wiki/Daniel_Cohn-Bendit
Kurczewski to organizator najbardziej prominentnego salony Warszawy lat 80 tych (z czasów gdy Jarosław Kaczyński aspirował do bycia zapraszanym, a nie było to podstawy do odbierania cech ludzkich) i wicemarszałek sejmu I kadencji :>
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Re: Jaka Unia po kryzysie 20 III 2011

Post autor: elahgabal »

AWu pisze:z udziałem Daniela Cohn-Bendita, Janusza Palikota
Włos się jeży...
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Jaka Unia po kryzysie 20 III 2011

Post autor: AWu »

Palikota ostatecznie nie było (ku rozpaczy babć ściskających Uważam Rze i siedzących na sali w beretach w panterkę oraz młodych dziewczat pytających się o niego - siedziałem koło wejścia), ale ja go akurat lubię, jak rozmawia z naukowcami to widać, że to jest z innej gliny człowiek niż średnia naszej klasy politycznej - bardzo oczytany erudyta,
Cohn-Bendit był dość rozczarowujący..

Za Palikota wstawili Modzelewskiego, ale musiał wybiegać w połowie (taka prowizorka była..)

O zgrozo najlepiej wypadł Kurczewski (to świadczy o poziomie debaty, ale był jedynym przygotowanym panelistą, i mówił z największą dozą sensu i nie przerywał innym)..

Jak na debatę którą widziałem na UW wypadła najsłabiej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”