Hołd dla polskich żołnierzy walczących przeciwko nieporówn..

Czasopisma oraz szeroko rozumiana publicystyka, wydarzenia kulturalne i inne tematy niemieszczące się w ramach filmu i literatury.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Post autor: elahgabal »

Darth Stalin pisze:Ale zaraz potem jest pean ku czci Finów ("Talvisota") oraz RKKA ("Fields of Prokhorovka") - po prostu cała płyta ma za motyw przewodni dzieło Sun-Tzu, a poszczególne kawałki to ilustracje do wybranych tez tego dzieła.
I dlatego nie napisałem, że przechodzi do pochwał nazizmu, tylko Wehrmachtu - jako siły zbrojnej.
Niemniej w niczym nie zmienia to dla mnie faktu, że pomysł przyznania im polskich odznaczeń był przesadzony.
Darth Stalin pisze:Równie dobre można by powiedzieć, że wcześniejszy "Wolfpack" to "pochwała U-bootów"...
Ten tekst akurat nie "gloryfikuje" żadnej ze stron. Natomiast "Ghost Division" jest już zdecydowanie bardziej jednostronny (podobnie jak "40:1", tylko w przeciwnym kierunku).
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

Prawdę mówiąc to o wspomnianym pomysle nie słyszałem - ale to raczej dowodzi całkowitej degrengolady naszej własnej "sceny muzycznej" tudzież "kultury" i "wiedzy o własnej historii" - skoro o naszej własnej historii i jej heroicznych momentach śpiewają kapele zagraniczne, bo jakoś naszych nie słychać (poza Lao Che w zasadzie), nie wpsominając o tym, ze u nas ani filmów, ani seriali, ani NIC innego nie powstaje - co się dziwić?
jeno rzucić słów ciężkich a plugawych i tyle - moze ewentualnie odkryć w sobie krew rosyjską i zmienić obywatelstwo? Rosjanie przynajmniej o swoją historię dbają, że tylko pozazdrościć.
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Post autor: elahgabal »

Darth Stalin pisze:moze ewentualnie odkryć w sobie krew rosyjską i zmienić obywatelstwo? Rosjanie przynajmniej o swoją historię dbają, że tylko pozazdrościć.
To już chyba przypływ desperacji. O ile Rosjanie w sensie czysto ludzkim może i są w porządku, o tyle nie mam wątpliwości, że w Federacji żyć bym nie chciał.
A co do ich dbania o swoją historię, to napisałbym raczej, że to dbanie o swoją wizję swojej historii.
Gdyby w Polsce powstał film o wymowie podobnej do tego, co można sądzić choćby o "Taras Bulba" (widziałem tylko zwiastun i wystarczyło mi aż nadto), to na forum podniósłby się krzyk pod niebiosa, że kręcimy agitki o wymowie "Wodzu - na Kowno!" ;D
Darth Stalin pisze:ale to raczej dowodzi całkowitej degrengolady naszej własnej "sceny muzycznej"
Ale np. muzyczna scena "podziemna" ma się u nas chyba świetnie ;D
Kawałki czysto nacjonalistyczne komponowane są. Pod tym względem dotrzymujemy kroku Rosjanom.
Tylko chyba nie ma wątpliwości, że to nie o to chodzi...

Był kiedyś pomysł, żeby można było składać się "społecznie" na filmy historyczne, wykupując udziały uprawniające do partycypacji w ewentualnych zyskach. Gdyby ktokolwiek chciał na serio wprowadzić to w życie i zostałoby to przeprowadzone profesjonalnie, to sądzę, że pieniądze by się znalazły. I pewnie nawet byłby sukces komercyjny... Tylko to wymaga chęci.
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

elahgabal pisze: Tylko to wymaga chęci.
Lepiej piwko pod sklepem wypić :>
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
elahgabal
Maréchal d'Empire
Posty: 6108
Rejestracja: wtorek, 18 listopada 2008, 19:14
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 10 times
Been thanked: 84 times

Post autor: elahgabal »

DT pisze:Lepiej piwko pod sklepem wypić
Akurat tutaj chodziło mi o warstwę decyzyjną. Wprowadzenie odpowiednich przepisów (nie wiem, czy dzisiaj byłoby to legalne), kampania informacyjna, itp.
Nie podejrzewam, żeby takie udziały wykupywali bywalcy budki z piwem... :>
"Jakie warunki mam im przedstawić?" "Najgorsze, jakie wymyślisz."
Kondeusz do Puységur (oblężenie Furnes, 1648 r.)

https://www.youtube.com/watch?v=RUmdWdEgHgk
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

elahgabal pisze:
DT pisze:Lepiej piwko pod sklepem wypić
Akurat tutaj chodziło mi o warstwę decyzyjną.
to małpkę można łyknąć....
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Paweł Sulich
Podporucznik
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 10:16
Lokalizacja: Józefów
Been thanked: 3 times

Post autor: Paweł Sulich »

Ciekawy felieton o Sabatonie (uwaga, ma 2 strony, co się nie rzuca w oczy):

http://www.wprost.pl/ar/144602/Wencel-g ... je-emocji/
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Na początku kariery członkowie Sabatonu nie byli pewni, czy sławić szatana, czy skupić się na II wojnie
Już na dzień dobry taki tekst :lol2:
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Taka prawda , w tym interesie to pierwsze jest duzo bardziej popularne :>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”