Noc w Muzeum

Czasopisma oraz szeroko rozumiana publicystyka, wydarzenia kulturalne i inne tematy niemieszczące się w ramach filmu i literatury.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Noc w Muzeum

Post autor: AWu »

http://noc-muzeow.pl/index.php/noc-muze ... ocy-muzeow

W muzeum kolejnictwa dadzą jutro zajrzeć do wnetrza wagonu, a może nawet wejść do środka :>

Ostał się im wagon artyleryjski BP 42
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez AWu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony sobota, 15 maja 2010, 22:57 przez AWu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

AWu, dotykaliście z Żoną eksponatu! To skandal! ;)
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

O tak, to zdjęcie na armacie było możliwe tylko po tym jak przyszedł pn i zaczął krzyczeć że popsujemy i dresiarze zeszli (okazaliśmy się mniej karni :> ), niestety nie udało mi się zrobić fotki tabliczce na drzwiach - Nie wchodzić na pociąg pancerny ;( bo były wyjątkowo otwarte :rotfl: ;>

W ogóle był straszny Chaos i o zgrozo ludzie dotykali lokomotyw :>
Awatar użytkownika
wizun
Lieutenant
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 21:55
Lokalizacja: Poznań i ziemia gnieźnieńska

Post autor: wizun »

Kurde - sam jestem przewodnikiem turystycznym i widzę, że co niektórym sprawia frajdę dotknąć eksponat i dokładnie go obejrzeć - to całkiem naturalna reakcja. Sam wiem również dość sporo o kopiach przedmiotów które znajdują się w muzeach (przynajmniej w tych w których bywam z wycieczkami) - nie dajcie się zmylić - nie wszystko co jest wystawione to autentyki :) W większości muzeów również są specjalnie wyznaczone osoby by odstraszać niesfornych turystów, którzy ośmielą się tknąć eksponaty... Daleko nam jednak do tego by muzea przekształcać w miejsca żywe - gdzie jesteś z eksponatem na wyciągniecie ręki - być w takiej lokomotywie zobaczyć z bliska to jest frajda.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez wizun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

No, dlatego było super, bo wpuszczali do tego Panzertriebwagena samopas w zasadzie, zero kontroli i jacyś dresiarze przebili się do wieżycy, gdy ja się szczypałem z szacunku dla eksponatu :P i wlazłem do niej od góry..

Ale to jednak kompromitacja, tam korytarzyk 60 cm ,matki z dziećmi w kieckach na szpilach, dramat, serio mogłem dzieciaka zrzucić z lawety by się połamał i nawet nie zauważyć...
To samo w kanonwagenie 42 do armat można było przejść drzwiczkami 80 cm wysokości i tam dzieciaki wpuszczone samopas latały...

Organizacja była żenująca !


Akurat PanzerZugi Wizunie oryginalne* :rotfl: , a szczerze mówiąc reszta ekspozycji tam dość rozczarowująca... ;(


* i jedyne na świecie... nie tylko w Europie...

i ŻENUJĄCO opisane.
Jakaś nalepko wlepka na burcie i nawet nazwy nie było. No wstyd na sali, autentycznie mi było wstyd.
Jedynie co się dowiedziałem ,że stacjonował po wojnie w Przemyślu i Świerczewskiego woził na UPA :>
Ale co to jest to już nie (tylko jakieś grosze były o samej lokomotywie, która akurat seryjna i nudna dość...)


PS: I NIE MIELI KUBKA Z PANZERTRIEBWAGENEM tylko z jakimiś smeto-parowozami...

Słyszałem, że nie szanują perły którą mają, ale nie wiedziałem że aż tak.. Nie mówiąc już że żołnierze września pasowali jak pięść do nosa... Ale to nie wina chłopaków...
Ostatnio zmieniony niedziela, 16 maja 2010, 22:26 przez AWu, łącznie zmieniany 1 raz.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Post autor: adalbert »

W Poznaniu feta po zdobyciu mistrza w piłkę nie sprzyjała Nocy Muzeów; na Stary Rynek nawet nie szedłem, ale odwiedziłem małe muzeum motoryzacji.
Awatar użytkownika
wizun
Lieutenant
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 21:55
Lokalizacja: Poznań i ziemia gnieźnieńska

Post autor: wizun »

No tak stary rynek + pobliskie muzea nie bardzo nadawały się do zwiedzania :) w środkach komunikacji też trochę tłoczno - no ale co się dziwić w końcu mamy mistrza Polski :rotfl:
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

Mecz oglądałem, ze wszystkimi się darłem ze szczęścia, ale trochę żal, że rynek po części zdemolowany. Tylko, ze policja, wiedząc o fecie, która miała się na rynku odbyć, nie wystawiła nigdzie patroli. A potem się dziwią, że fontanny potłuczone albo, że koleś z rusztowania spadł... Ale mamy majstra! :rotfl:
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Nie zaśmiecać mi wątku proszę apoteoza bandyckich zachowań i prymitywnych trybalistycznych rytuałów :>

http://www.youtube.com/watch?v=u1AWdq2T_B0

http://www.youtube.com/watch?v=q9PcxjNCq58

tu się komuś poszczęściło !!
Awatar użytkownika
wizun
Lieutenant
Posty: 533
Rejestracja: wtorek, 1 stycznia 2008, 21:55
Lokalizacja: Poznań i ziemia gnieźnieńska

Post autor: wizun »

AWu - proszę o używanie języka polskiego w formie czystszej, a nie anglizowania :) trybalistyczne rytuały to po polsku plemienne rytuały :) taki off topic - nie mogłem się powstrzymać :D

Pociąg - wagon pancerny - piękne cacko :)
Awatar użytkownika
AWu
Słońce Austerlitz
Posty: 18134
Rejestracja: poniedziałek, 16 października 2006, 13:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: AWu »

Jakbyś to na onecie przeczytał to by był anglicyzm, ode mnie raczej nie (choć szansa uczciwa , że z błędem lub literówką :>

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2578794

Więc następnym razem radze sie powstrzymać jednak :>
ODPOWIEDZ

Wróć do „Inne”