[Liga PoG IV] Dyskusja nad zasadami

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Gościu, mi chodziło o coś innego
Spoko tak sobie tylko napisałem, zaprawdę bez jakiejkolwiek urazy. Zaskakuje mnie tylko, ze ktokolwiek może miec jakikolwiek problem, żeby się zalogować.
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Gror, na pewne rzeczy nie da się rady. Jak ktoś będzie chciał sabotować Ligę, to spokojnie mu się uda. Natomiast w takiej sytuacji jedynym lekarstwem jest ustalenie terminu zakończenia walk grupowych i z chwilą upływu tego terminu wszytskie gry się przerywa i bierzez pod uwagę niezgłoszone przestoje, a jesli takich nie ma - to gra kończy się remisem. Bo ustawianie wyniku takiego, jaki jest w chwili zakończenia gry byłoby niewłaściwe, bo wówczas wygrywający mógłby przeciągać.

Koniec zgłoszeń nastąpi, jak zgłoszenia przestaną spływać i jednocześnie będzie sensowna liczba zgłoszonych - w mojej ocenie zaczynanie IV Ligi ma sens najwcześniej po zakończeniu gier II Ligi.

Gościu - ja się nie urażam, tylko nie chciałem, żeby Liga była dostępna tylko dla zarejestrowanych forumowiczów.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Gror
Adjudant
Posty: 205
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:14
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Post autor: Gror »

JednoSlowo pisze:Natomiast w takiej sytuacji jedynym lekarstwem jest ustalenie terminu zakończenia walk grupowych i z chwilą upływu tego terminu wszytskie gry się przerywa i bierzez pod uwagę niezgłoszone przestoje, a jesli takich nie ma - to gra kończy się remisem. Bo ustawianie wyniku takiego, jaki jest w chwili zakończenia gry byłoby niewłaściwe, bo wówczas wygrywający mógłby przeciągać.
Tylko, że przegrywający może właśnie przeciągać w sposób "legalny" aby osiągnąć remis :twisted:
Może trochę szukam dziury w całym, bo niby można się umówić na sesje nadganiające, ale różnie z tym bywa.
Miejmy jednak nadzieję, że takie problemy nie będą zdarzać się często.
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Możemy uznać, że w takiej sytuacji Sąd Ligi rozstrzygnie wynik, biorąc pod uwagę zachowanie graczy i sytuację na planszy.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

Jest jeszcze sprawa tego że np. ktoś toczy już 2 gry i nie chce rozpoczynać następnej, i rozpoczęcie ma miejsce dużo poźniej niż pozostali i wtedy ciężko się wyrobić.
Nie jest to czysto hipotetyczna sytuacja, bo już raz takiej doświadczyłem w 2 edycji. Ja nie grałem przez dłuższy czas z nikim, a przeciwnik z ktorym się miałem zmierzyć w ostatnim boju, walczył na 2 innych planszch i nie mogl fizycznie zacząć gry ze mną, więc się nie wyrobiliśmy........

Co do "niezarejestrowanych" uważam że liga powinna być dostępna dla wszystkich, niezależnie od tego czy mają dobre czy złe stosunki z gospodarzami forum.
Awatar użytkownika
polo
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 19:24
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: polo »

a może jak w rozgrykach BPA

grupa 4 zespołowa. na każdą grę - rundę 4 miesiące.
w sumie rok
Jans
Sergent
Posty: 121
Rejestracja: środa, 18 października 2006, 10:57
Been thanked: 1 time

Post autor: Jans »

Piszac wczesniej o 3 grach rownoczesnie mialem takze na mysli takie zarzadzanie swoim czasem, zeby wyrobic sie z caloscia na dany termin - czyli np. zaczynamy 2 gry, jedna zwykle konczy sie szybciej i wtedy zaczynamy 3. A 2 gry z mocarzami na poczatek i do widzenia to dosc malo.

Ciekawy jest pomysl grora z grupami na kolejnymi poziomie zamiast systemu pucharowego - z punktu widzenia czasu to az tak mocno nie przedluza, bo 2 gry rownelegle to srednio 1.2 czasu pojedynczej gry. Czyli np. grupy 3 osobowe na drugim etapie nie bylyby zle. I pozniej tylko polfinaly itd.

Nie widzialem odpowiedzi jesli chodzi o moja propozycje 8 kart.
Pozdrawiam
J>
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Ja jestem za siódemką - bo to jednak podstawowe założenie. Natomiast każdy może sie inaczej umówić na konkretnę grę.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

mnie 8 kart się bardziej podoba - daje większą kontrolę nad grą...
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Psycho_l
Adjudant-Major
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:08
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Psycho_l »

hubertok pisze:mnie 8 kart się bardziej podoba - daje większą kontrolę nad grą...
zawsze możesz się umówić na taki wariant przed rozgrywka... :P
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Psycho_l pisze:
hubertok pisze:mnie 8 kart się bardziej podoba - daje większą kontrolę nad grą...
zawsze możesz się umówić na taki wariant przed rozgrywka... :P
gorzej jak nie przekonam przeciwnika do tego :P Nie wiem nawet czy nie warto by zrobić ankiety przed startem ligi - odwołać się do głosu pogowskiej braci - co poasuje ludziom BARDZIEJ.
Bo większość ludzi gra oecnie na 8 kart (przynajmniej wszyscy z którymi obecnie gram)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Jeśli o mnie chodzi, to 8 kart. Chętnie z dodatkowymi.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Możemy już się przykładać do podziału graczy na grupy. Wobec 20 zgłoszonych graczy mamy następujące możliwośćci (oczywiście między innymi):

1. 5 grup po 4 graczy. Z każdej grupy przechodzi I, z trzech grup przchodzi również II i ta ósemka walczy dalej w systemie pucharowym.

2. 5 grup po 4 graczy. Z każdej przechodzi I, z jednej przechodzi również II. Ta szóstka walczy najpierw jedną rundę pucharowo, a potem zostaje trzech, którzy każdy z każdym grają o I, II i III miejsce.

3. 6 grup, z których 4 liczą po 3 graczy, a 2 po czterech. W grupach trzyosobowych przechodzi najlepszy, w grupach czteroosobowych - najlepszych dwóch. I mamy ośmiu graczy, którzy walczą pucharowo.

Proszę o uwagi.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Feldmarszałek Czupur
Lieutenant
Posty: 551
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Feldmarszałek Czupur »

opcja trzecia!
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Post autor: Darth Stalin »

Mnie pasuje opcja trzecia.

Karty - najchętniej 8 z dodatkowymi
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”