[Liga PoG IV] Zgłoszenia

Zorganizowane rozgrywki ligowe w sieci, odbywające się pod patronatem naszego forum, a w przeszłości pod patronatem forum "Ścieżek chwały".
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Z tego, co wiem, to jeszcze jeden był chętny do Ligi - czekam na jego zgłoszenie. Poza tym chciałem dać szansę informacji na stronie Gier Wojennych, którą o Lidze umieścił Andrzej.

Ale zaraz ruszamy.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Cortes
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 23 stycznia 2007, 11:34

Post autor: Cortes »

Wycofuje sie z rozgrywek. Widze, ze zglosiło się tylko 2 graczy z pierwszej dziesiatki Tabeli Wszechczasów i tylko jeden z finalistów dwóch pierwszych edycji (a z półfinalistów ostatniej jest tylko jeden). Cieniutko.

Jednocześnie dziękuję JednoSłowo, że stanął w obronie prawa do gry w lidze graczy niezarejestrowanych.

C.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Od poczatku sądziłem, żeś Pan mąciwoda.... :roll:
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

W takim razie jest 18, po trzech w sześciu grupach i wychodzą wszyscy z pierwszego i dwaj z drugiego z najlepszymi wynikami.

Uprzejmie informuję, że w sobotę losowanie - i jednocześnie ostateczne zamknięcie zgłoszeń.
Losowanie odbędzie się tu:
http://acts.warhorsesim.com/dynamic/jou ... p?id=14474

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Zgłosił się jeszcze smsem Morden. Jedna z grup będzie zatem czteroosobowa.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Morden
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Post autor: Morden »

JednoSlowo pisze:Zgłosił się jeszcze smsem Morden. Jedna z grup będzie zatem czteroosobowa.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Jestem, jestem. :D

Morden
Safari
Appointé
Posty: 48
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 08:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Safari »

Niniejszym potwierdzam swoje uczestnicto w bataliach na frontach I wojny światowej.
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Czyli jest dwadzieścia osób. W okolicach godz. 12.00 - o ile Alicja pozwoli - będzie losowanie.

Zainteroswanych zapraszam na ACTS pod podany wcześniej adres.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Zamykam zgłoszenia. Mamy 20 osób, będzie sześć grup - A i D czteroosobowe, B, C, E i F - trzyosobowe. W każdej grupie będzie po jednym rozstawionym graczu.

Do rundy pucharowej przechodzą zwycięzcy grup i dwaj najlepsi gracze z drugiego miejsca (w razie wątpliwości roztrzygnięcie według kolejności: duże punkty, małe punkty, czas zakończenia).

Podział na grupy dokonał się - szczegóły w ogłoszeniu organizacyjnym.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Feldmarszałek Czupur
Lieutenant
Posty: 551
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Feldmarszałek Czupur »

Jak rozumiem w "drudzy" gracze z grupy A i D nie będą mieli wliczanych do tzw. małej tabeli gier z ostatnimi graczami we własnych grupach. Jeśli będą mieli je liczone to mają z góry dużą przewagę nad innymi "drugimi" graczami...
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

Ja planowałem, że będą mieli wliczane Z jednej strony najprawdopodobniej to właśnie oni zajmą drugie miejsca, ale z drugiej grupy są czteroosobowe.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Feldmarszałek Czupur
Lieutenant
Posty: 551
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Feldmarszałek Czupur »

Pozwolę się nie zgodzić. Powołuję się tu przez analigię na europejskie eliminacje do MŚ w piłce nożnej. także i tu obowiązuje zasada, że do finału awansują (tak było ostatnio):
1. zdobywcy pierwszych miejsc.
2. 2 zdobywców drugich miesc, najlepszych w tzw. małej tabeli.
3. 4-ech zwycięzców baraży pomiędzy zdobywcami drugich miejsc w poszczególnych grupach.

Dla ustalenia kolejności w tzw. małej tabeli brało się wyniki uzyskane przez "drugomiejscowych" w fazie grupowej. jesli taki zespól pochodził z grupy sześciozespołowej (standardowej) to bez żadnych kombinacji, zaś jeśli pochodził z grupy siedmiozespołowej to odejmowało mu się wyniki osiągnięte w walce z ostatnim zespołem własnej grupy (i mecz i rewanż)
Awatar użytkownika
JednoSlowo
Capitaine
Posty: 897
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:05
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: JednoSlowo »

W takiej sytuacji najważniejsza - z punktu widzenia terminowości zakończenia fazy grupowej - gra może być przez graczy lekceważona, bo nie będzie miała znaczenia. Poza tym inaczej to wygląda w grupie siedmioosobowej, niż czteroosobowej.
Druga sprawa jest taka, że - moim zdaniem - zasadne jest danie większej szansy tym graczom z grup czteroosobowych (spora szansa, że będą mieli więcej punktów), bo ich jest o 33% więcej, niż w pozostałych.
Jeśli by się okazało, że więcej osób ma takie podejście, to jedyne, na co mogę się zgodzić, to żeby graczom w grupach czteroosobowych liczyć wyniki tylko dóch gier, ale za to najlepszych dla nich.

Pozdrowienia
JednoSłowo
Nie dajcie się wyprzedzić tym z Missisipi
Awatar użytkownika
Feldmarszałek Czupur
Lieutenant
Posty: 551
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Feldmarszałek Czupur »

w większości przypadków będą to gry trzecim i czwartym graczem. A może raczej należałoby uwzględnić tylko z trzecim i pierwszym, w tym wypadku wiedzielibyśmy jak bardzo liderowi się podłożyli. Na razie - jak słusznie zauważyłeś - poczekajmy na opinię innych...
Zablokowany

Wróć do „Forumowa Liga Ścieżek chwały”